Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Már kezdem feladni a reményt:/...

Már kezdem feladni a reményt:/Lesznek valaha nekem barátaim?

Figyelt kérdés
Annyiszor leírtam már ide a problémámat,és tudom, hogy nem itt kellene siránkoznom, hanem végre erőt venni magamon és megtennem az első lépést a változás felé, de egyszerűen amikor ott a lehetőség az ismerkedésre,és meg akarok szólítani valakit földbe gyökerezik a lábam, görcsölök és nem jön ki egy ép kéz láb mondat se a torkomon.Minden egyes napom abból áll, hogy felkelek, eszek, gépezek, néha olvasok és megint alszok.A nyári szünetem is nagyjából ugyanez, csak annyi különbséggel, hogy voltam már egy hetet gyalogtúrán(amit majd a későbbiekben bővebben kifejtek) és egy hetet megyünk a családdal nyaralni. A húgom az egyetlen olyan ember, akinek ezekről a problémákról merek beszélni,aminek mindig veszekedés lesz a vége és alig várja, hogy elmenjen itthonról és a barátnőivel tölthesse az idejét.Tudjátok, az fáj a legjobban, hogy ő próbál bevonni a baráti társaságába, de hiába visz bárhova is, mert nem tudok a húgomon kívül más emberek előtt megnyílni és emiatt folyamatosan azt érzem, hogy nem fogadnak be és már nincs helyem közöttük. Mint már korábban említettem voltam egy egyhetes gyalogtúrán is, amire szintén a húgom vett rá, hogy ne üljek itthon egész nyáron.Az egész út során eléggé ingadozott a hangulatom, voltak pillanatok, amikor azt éreztem érdemes volt eljönnöm, boldog és vidám voltam, (talán a szép természet miatt, nem tudom),de ha ránéztem a húgomra és a barátnőjére, ahogy nevetgélnek, jól érzik magukat,elfogott a szomorúság és a bánat, mivel nem tudtam kapcsolatot teremteni másokkal, mint a húgom, aki elég sok emberhez odament társalogni.Persze, amikor a végén megbeszéltük ki, hogyan érezte magát, akkor én ismét hazudtam és nem az igazi érzéseimről meséltem.Talán azért is, mert féltem attól, hogy ha arról mesélek, amit valójában éreztem az út során,akkor tuti végigbőgtem volna az egészet és utána az emberek összesúgtak volna a hátam mögött, ami elég megalázó lett volna a számomra.A lényeg, hogy annak ellenére, hogy próbál segíteni a húgom,próbál bevonni az ő baráti társaságába, hogy ne legyek egyedül én mégis sokszor irigy vagyok rá, hogy neki sikerült leküzdenie a félénkségét és barátokat találni.Néha már azt kívánom(tudom ez elég nagy szemétség) bárcsak ő is ilyen zárkózott maradt volna, mint én és legalább akkor velem jönne el mindenhova,és velem töltené az idejét.Már számtalanszor volt olyan, hogy megbeszéltük elmegyünk a városba sétálni,vagy máshova, de mindig elfelejtette és ha hívták a barátnői azt mondta nekik, hogy nincs még programja.Persze amikor már nagyon dühös leszek rá, szóvá teszem ezt és folyton csak ígérgeti, hogy majd legközelebb elmegyünk.De tudom, hogy mindig őket fogja választani helyettem és ilyenkor folyton azt érzem egyre távolabb kerül tőlem és ha nem teszek sürgősen valamit végleg el fogom veszíteni.Bocsi, hogy egy kicsit hosszú lett! :/
2012. júl. 18. 19:35
 1/9 anonim válasza:
Figyelj elöbb utobb megtalálod a barátod:) énis ebben a cipöben voltam keresni kell barátokat :)
2012. júl. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1. A húgodat nem fogod elveszíteni pár haverja miatt.

2. Én azt ajánlom, hogy a barátkozást kezd interneten, saját tapasztalat, hogy ott mindenkinek könnyebb "kinyitnia a száját", millió chat oldal, meg fórum van, legrosszabb esetben meg itt is barátkozhatsz, csak legyen kivel beszélned.

2012. júl. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

19:41:Már beszélgetek egy lánnyal itt gyakorin, de ő Szlovéniában lakik, így esély sincs a találkozásra.Ráadásul már jó ideje nem ír vissza,szóval sztem ebből se lesz semmi.


Fiúk is sokszor írtak már nekem gyakorin, de őszintén szólva egy kicsit félek az internetes ismerkedéstől, annyi rosszat hallani mostanában erről.A levelezgetés még oké lenne, de a találkozástól nagyon tartok és tudom, hogy nem mernék elmenni.

2012. júl. 18. 19:46
 4/9 anonim ***** válasza:
Ugyan, akkor nem mész el, legalább van kivel beszélgetned, ha csak interneten át is, ha meg erőltetné a személyes találkozást, akkor mond, hogy nem szeretnéd. Azt meg fiúként mondom, hogy nincs miért félned, mi is csak unatkozunk.
2012. júl. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Meg kell bátorodni , mindenkinek van havewrja neked is csak meg kell találnod
2012. júl. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért nem vállalsz valami nyári munkát? Szerintem az a legjobb hely az ismerkedésre.
2012. júl. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2012. júl. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha gondolod írj nekem.. :d
2012. júl. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia!

Csak megnyugtatásként mondom, hogy én is nagyon zárkózott voltam 3 éve. Mindennap csak unatkoztam, és egy pár netes barátommal csevegtem, mi egy idő után már unalmas kezdett lenni. A szüleim is egyfolytában szóvá tették, hogy ez nem normális amit csinálok, mert ők kiskorukba mindennap kimnentek játszani blalballblaa... aztán teltek így a napok, a hetek, a hónapok, és még mindig csak a tévé és a laptop volt az életem. Suliba is utáltam járni, nem nagyon beszéltek velem az emberek.

Egy nap 2010 nyarán nagyon nagy szinten elegem lett az egész életemből, és mindent elmeséltem a nővéremnek, aki mellesleg mindig is egy nagy világraj volt, és ő nagyon is sokat segített. Elmondta, hogy minden csak a hozzáálláson múlik, hogy ha most elhatározom, hogy barátokat szerzek, akkor sikerülni fog. Azután minden jobb lett hogy kiöntöttem neki a lelkemet, mert elvitt helyekre, ahol nagyon sok barátot szereztem, fiúkat is lányokat is, és most van egy legjobb barátnőm és mindent együtt csinálunk, és mindent megbeszélünk, és rengeteget hülyülünk, és egy kialakuló kapcsolatom is van egy fiúval..

Ne aggódj, ha magadban leküzdöd a félénk, és visszahúzódó éned, és elhatározod, hogy nem leszel többé depis, és unalmaséletű vesztes, és megpróbálsz barátokat szerezni akkor sikerülni fog. Ha elkönyveled magadnak, hogy soha nem lesznek barátaid, és nem optimistán állsz a dolgokhoz, akkor minden rossz lesz.

Ez csak rajtad áll .:)

2012. júl. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!