Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Annak aki azt mondja, hogy az...

Annak aki azt mondja, hogy az életnek nincs értelme, miért nem öli meg magát egész egyszerűen?

Figyelt kérdés
2012. júl. 21. 10:56
 1/9 2xSü ***** válasza:
100%
Mert keresi az élet értelmét, mert alapvetően szeretne boldogan élni, ha megtalálná a módját.
2012. júl. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
mert már volt öngyilkos a családban és nem akarom, hogy a szüleim újra keresztülmenjenek azon az élményen.
2012. júl. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Másodiknak: És így csak értelmetlenül fogsz sodródni az életben?
2012. júl. 21. 11:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

mert az öngyilkosság sok bátorságot igényel, ösztönösen pedig élni akarunk ezért nem merik megtenni..

a boldogságról pedig egyszerűen lemondtak, szólván hogy nekik úgysem jár ki!

2012. júl. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Az életnek nincs értelme, csak a legtöbb ember nem mer szembenézni vele, hanem minden hülyeséget kitalál helyette, és bizonygatja, hogy ez és ez az ő élete értelme...

Ha viszont valaki ezzel szembenéz és összeszedi magát, és képes így élni, az valami. Csak éppen a szembenézés / összeomlás és összeszedés között kellene neki segítség, de nem olyasmi, hogy "lesz ez jobb is"...

Ajánlom Yalom: Egzisztenciális pszichoterápia c. könyvét olvasásra.

2012. júl. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mások szempontjából az életemnek van értelme. Segítek rajtuk, boldogságot okozok nekik, néha szenvedést. Megmutatom, hogy hol rontották el, segítek átvészelni, megoldást találni. Van akit életben tartok.


De valójában saját részről nincs értelme az életemnek. Nem vagyok boldog, se szomorú, nincsenek céljaim. Alapjáraton sem élek, csak itt vagyok.


Tudod sokkal több erő kell ahhoz, hogy életben maradj, mint hogy öngyilkos legyél.


Miért adjam fel??? Miért okozzak rengeteg embernek fájdalmat?? Önző ember az, ki öngyilkosságra vetemedik.


Hiszek a karmában. Eddig csak az érme rossz oldalát láttam. Egyszer meglátom a jót is. Túl fiatal vagyok ahhoz, hogy ennyi megártson. Ráadásul én már annyit segítettem, szóval hiszek abban, hogy hamarosan nekem is segíteni fognak.

2012. júl. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

második vagyok

lényegében igen és azt hiszem rájöttem, h nem vagyok kompetens a témában, mert az is ad egy fajta értelmet, hogy sodródom az értelmetlenben és ez lehet az én negyvenkettőm.

2012. júl. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mert nem adom fel.
2012. júl. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
En azert mert remenykedek hogy talan megtalalom azt amiert erdemes elni.
2012. dec. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!