Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám megnyugtatni...

Hogyan tudnám megnyugtatni magam, hogy nemfog kiderülni? Hazudtam a legjobb barátnőimnek.

Figyelt kérdés

Azt hazudtam a legjobb barátnőimnek még jópár éve,hogy van egy barátom. Körülöttem már mindenkinek volt,és elég szarul éreztem magam,hogy nekem még soha. Nem is szerettem volna...és még most sem...csak kellemetlennek éreztem ezt még a barátnőim előtt is.

Megígértettem velük,hogy nem mondják el senkinek..(amúgy 3 lányról van szó) A srác létezik,de nincsenek vele jóba,ahogy én sem...csak régen tetszett,de nem nagyon beszéltünk soha. Most vagyok 15éves,és mindegyikőnk más iskolába jelentkezett,úgyhogy külön válnak az útjaink,és elég valószínű,hogy nem leszünk már olyan barátnők mint régen.Tartani fogjuk a kapcsolatot,de olyan már soha nem lesz.. De akkor is. Rettegek a gondolattól,hogy kitudódik,és iszonyatosan lelkiismeret furdalásom van,hogy hazudtam nekik. Nem érdemlik meg. Tudom,hogy régen volt,és már nem csinálnék ilyet... De nem merem nekik elmondani,mert ismerem őket,és félek hogy nem fognak megbocsájtani,és elmondják mindenkinek:/

Eddig is voltak időszakok,amikor előjött ez bennem,de mostanában egyre többet emlegetik. Mindig mondom nekik,hogy nem akarok erről beszélni...van hogy kisebb dolgokban el is szólom magam. Lehet,hogy sejtik is,hiszen amikor szó esik erről,akkor mindig elmondom vagy ezerszer,hogy ne mondják el senkinek...megbízom bennük. De mivan,ha mégis?:/

Szerintetek ki fog derülni? Ti haragudnátok rám a helyükben? Volt már valaki hasonló helyzetben? Hogyan tudnám magam megnyugtatni,hogy nem lesz semmi gond?Tényleg..haragudnom kéne magamra,vagy csak túlreagálom? Szörnyű embernek érzem magam:(


2012. júl. 23. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vagy szörnyű ember! Én is csináltam ilyet, de csak azért, amiért te. Mert majdnem mindenkinek volt párja körülöttem és nekem nem. És én sem mondtam el senkinek, csak olyan személyt választottam, akitelkövettél valamit ők nem ismernek annyira. Szimplán túlreagálod sztem, és csak nem haragudhatnak rád azért, mert elkövettél vmit még pár éve.:)
2012. júl. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először is nem értem hogy egy ilyen fiatal lánynak miért kéne szégyelnie hogy még nem volt barátja?Neked még nem ezzel kéne foglalkoznod.Nem mondom hogy nem volt butaság mert az volt, de én inkább arra szeretnék rávilágítani hogy mennyire is lehettek ők jó barátnőid.Ha egy barátnak hazudsz az már régen rossz és vajon miért tetted? Szégyelted? Akkor valószínűleg adtak valamilyen jelet arra hogy szerintük ezt neked szégyelni kell.Ja és az meg hogy ha elmondanád szétkürtölnék: Egy igazi barát még sértettségből sem tenne ilyet.Szóval ne aggódj ezen annyira.Lépj túl rajta. Megtörtént és ezen nem változtathatsz.Főleg ha elváltak útjaitok
2012. júl. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Figyelj szerintem semmi gond. ;)

Ha az én barátnőm elnnél megbocsájtanék neked. Figyelj hogyha nagyon rosszul érzed magad emiatt hívd el őket valahova és mond el nekik.. ahogy azt is , hogy miért csináltad.. csak légy őszinte . hogyha igazán jó barátnőid voltak akkor megbocsájtanak :)) Lehet , hogy fogsz kapni egy pár perces fejmosást de nembiztos :)

Figyelj azis lehet , hogy már tudják vagy inkább gondolják , hogy nemigaz.. Lehet , hogy az első perctől fogva csak nevettek rajta , hogy ilyet mondtál nekik. Hogyha emiatt megy tönkre a barátságotok akkor nagyon rossz barátnők.

Szerintem inkább mond el nekik minthogy egész héten ezen a dolgon agyalj :))

2012. júl. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a barátság ott kezdődik, hogy nem érzel késztetést hazugságra...

egyébként igazad van, a kapcsolatotok egyre rosszabb lesz, végül teljesen eltűnik, mint ahogy az összes többi kapcsolat az életedben.

2012. júl. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak várd, hogy teljen az idő, és nem olyan soká ez a hatalmas probléma egyáltalán nem fog már számítani. Ráadásul a barátnőid nem tűnnek igazán jó barátnőnek. Hamarosan ők sem fognak már számítani.
2012. júl. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!