Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi értelme? Tényleg reménytele...

Mi értelme? Tényleg reménytelen a helyzet? Mit kéne csinálnom?

Figyelt kérdés
17 vagyok és elég szarul érzem magam az utóbbi 2-3 évben. A kisgyerekkoromat legszívesebben elfejteném egy jó emlék sem kötődik hozzá. Ebből kifolyólag jártam pszichológushoz de nem segített semmit. Nagyon zárkózott vagy, félek és nem látom sok értelmét a dolgoknak. Egy dolog van amit szeretek, de azt sem tudom csinálni mert nincsen rá pénzünk..inkább csak örülök, hogy van mit ennem. Anyu nagyon maga alatt van és én vagyok az aki mindig próbál belé lelket önteni. Azt viszon senki nem veszi észre, hogy én hogy érzem magam. Mindig én vagyok a szar. Mindezek mellett nem működnek a veséim csak nagyon minimálisan, nem tudni miért. Rossz a vérkeringésem, baj van a hátammal, szememmel. Mindig kijönnek a herpeszeim, begyulladnak a szőrtüszőim és stb. Sokszor gondoltam már hülyeségre...de az eszem mindig meggyőzött, he nem szabad mert még lehet jó. De a helyzet egyre reménytelenebb :|
2012. aug. 3. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!^^ Ne add fel!!! Mindenképp próbáld meg az élet pozitívumait felfedezni, azokra gondolni. Lehet, hogy úgy érzed, nincsenek, de hidd el, vannak! (Nem is kevés.) És ne arra gondolj, hogy egyre reménytelenebb minden! Próbáld meg Te is kibeszélni valakivel a problémáidat. Gondolom a fiúk ilyesmit nem tudnak/akarnak haverral, úgyhogy ha esetleg van tesód, akkor vele beszélgess, vagy valakivel akiben megbízol és meghallgat! Ha más megoldás nincs, akkor keress fel egy szakembert, aki segíteni tud Neked!!

Ráadásul gondolj bele, mindjárt betöltöd a 18-at és akkor Te is saját lábra tudsz majd állni, segíteni otthon anyukádnak pár év múlva!!

Nagyon sok erőt és kitartást Neked!!!! :)

2012. aug. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :) Tesómmal próbáltam beszélni, de ő se nagyon akarja megérteni, hogy nekem milyen. Tisztában vagyok vele, hogy sokkal több embernek vannak sokkal nagyobb problémái, de 1. nekem ettől nem lesz jobb a helyzetem 2. ők valahogy mindig erősebbek. Eddig akáhányszor reméltem és pozitívan fogtam fel a dolgokat, tele voltam várakozással, akkor mindig jött valami ami ezt romba döntötte. Egy idő után már olyan nehéz elhinni, hogy minden lehet jobb..

Aminek örülnék az valami gyökeres környezetváltozás lenne, de semmiképpen sem Magyarországon. A baj az, hogy itt vagyok aközépiskolás éveim közepén és ilyenkor nem hiszem, hogy külföldön tudnék úgy suliba árni, hogy ne kéne elölről kezdenem :)

A biztató szavakat viszont mindenképp köszönöm!! :)

2012. aug. 3. 17:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. B@sszus, mintha az én véleményem lenne. Nekem is van rengeteg problémám (családban is), ezért is próbáltam Neked tanácsokat adni. Én se akarok itt élni, magyarországon. Külföldre akarok menni mindenképpen, de nekem is az a problémám, hogy ugye még gimibe járok. De ahogy befejeztem, ki szeretnék menni továbbtanulni és utána dolgozni, új életet kezdeni a saját lábamra állva....:)
2012. aug. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor hasonló cipőben járunk. Én is azon vagyok, hogy minél hamarabb ki külföldre. Akár ott is továbbtanulni valami olyan suliba ahol nincsen tandíj vagy valami ösztöndíjat megpályázni..csak annyira nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal :/

Aztán hajrá Neked is, remélem összejön valami aztán külföldön meg egy új élet :)

2012. aug. 3. 19:00
 5/8 A kérdező kommentje:
Amúgy hanyadikos vagy?
2012. aug. 3. 19:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Köszi!!^^ Neked is hajrá!:)

Én 10es leszek.

2012. aug. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
4 évesre jársz? mert akkor együtt fogunk végezni ha minden igaz :D
2012. aug. 3. 19:21
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hm, hát a soraidat úgy olvastam mintha az enyémek lennének. A szervi elégtelenségeket leszűrve. Ezek a rossz lelki állapot miatt vannak. De szerintem ezzel te is tisztában vagy. :) Ahogy néztem már felvázoltatok valakivel egy utat, én sok sikert kívánok hozzá, találd meg a boldogságot :)
2012. aug. 4. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!