Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy kuzdjem le a feltekenyseget?

Hogy kuzdjem le a feltekenyseget?

Figyelt kérdés
a szivem tudja hogy nem csinal semmi roszzat a baratnom, de az agyam mar tonkretesz, allandoan azon jar hogy kivel hol es mit csinallhat a baratnom. ti hogy tudtatok legyozni vagy mersekelni a feltekenysegeteket? f/23

2012. aug. 3. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Sehogy.Én is ugyanúgy vagyok mint te.Megpróbálom kibeszélni magam belőle de csak ideig óráig sikerül.Nem tudom mi a megoldás én már szakemberre is gondoltam.Sokan mondják,hogy ezzel csak tönkreteszem a kapcsolatom és ilyenkor meg is ijedek és leállok a kombinálgatással de csak 1-2 napig tart jó esetben.Egyszerűen ilyen vagyok!A legkisebb eltérő vagy szokatlan dolgot is jelnek vélem a hűtlenségére.Elképesztő,hogy miket össze tudok kombinálni és milyen elméleteket le tudok vezetni.Ez nálam már betegség.Nem tudom lehet-e ezzel valahová segítségért fordulni de remélem igen mert így nem lehet egy egész életet leélni.Mi már házasok vagyunk és nem szeretnék válni.Neked is csak azt tudom mondani,hogy előtte ne mond ki ezeket a gondolatokat hanem fojtsd magadba inkább mert ha ezzel bombázod folyamatosan akkor előbb vagy utóbb kikészül és el fog hagyni.Soha ne mutasd ki előtte,hogy féltékeny vagy vagy épp arra gondolsz mit csinálhatott mikor nem veled volt.Bármilyen nehéz is titkold el és kérj szaksegítséget.Lehet,hogy csak sima önértékelési zavarból fakad az egész és lehet terápiával kezelni a dolgot.A lényeg,hogy a barátnőd ne vegyen észre semmit.Én ezt tudom tanácsolni.
2012. aug. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A féltékenység birtoklási vágy, tudom, milyen szar érzés, és azt is tudom, hogy nincs értelme. Sokáig szenvedtem tőle én is, aztán egyszer elegem lett belőle, és valahogy sikerült felszámolni. Oda kell magunkra, érzéseinkre figyelni, tudatosítani kell, hogy mi is az amit érzünk.
2012. aug. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

én amikor már betegesen féltékeny lennék elbeszélgetek magammal, ma este pl ezt írtam magamnak:

"Ne b*szd el azt amit multkor nagynehezen kimagyaráztál. Lehetsz a jófej barátnő akire büszke mert elengedte és utána is jófej volt vagy okozhatsz megint csalódást. Valószínű senki nem veszi el tőled de ha egy kis időre mégis akkorsem versenyezhet veled senki (valószínű ezért vagytok együtt egy éve)! És ez így is marad, ha még ezeket az apróságokat is megtanulod nem felfújni. Kinek lenne jó ha leb*sznád valamiért amiröl nem tehet?

Meg tudod tanulni kezelni a féltékenységet, nem kell engedni a könnyebb útnak és idiótát csinálni magadból"

2012. aug. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
utolsó vagyok: "amit a multkor nagynehezen kimagyaráztam, az alatt azt értem hogy egyszer kiborultam és közöltem, h mindenkire féltékeny vagyok akit csak megnéz az utcán, aztán szegény annyira magára vette hogy még azért is bocsánatot kért hogy elment a barátjával találkozni délután, énmeg nem szerettem volna hogy ilyen félelemben éljen és elkezdtem magyarázni h nem úgy értettem, és talán el is hitte.
2012. aug. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!