Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kuzdjem le az állandó...

Hogyan kuzdjem le az állandó megfelelési kényszert, kisebbrenduségi érzést és az onbizalomhiányt?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az a problémám,hogy mindig másoknak akarok megfelelni.

Ehhez hozzájárult az is,hogy évekig csunya aknés volt az arcom.Az,hogy akkor állandóan csúfoltak,lelki séruléseket okozott bennem.Egy kezelés segített abban,hogy kitisztuljon a borom.Már lassan három éve szép az arcom,de a kisebbrenduségi érzésem,és onbizalomhiányom azóta is megmaradt.

Hogyan kuzdhetném le ezeket az érzéseket?

Tudnátok nekem segíteni?


2011. júl. 7. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
ajjha. Te fiú vagy vagy lány?
2011. júl. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Biasa ***** válasza:
Agykontroll, pozitív megerősítések, önsegítő könyvek olvasása a témában - szerintem ezek tudnának segíteni neked.
2011. júl. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a tanácsokat.

Lány vagyok,18 éves.

2011. júl. 7. 22:47
 4/5 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy sokszor azt érzem,hogy nem vagyok elég jó abban,amit éppen csinálok.Állandóan attól félek,hogy valamit elhibázok,hogy nem felelek meg a tobbieknek.

Ugy érzem,hogy sokan lenéznek engem.

Hogyan bizonyítsam be,hogy én is meg tudom állni a helyem az életben?

2011. júl. 7. 22:59
 5/5 Biasa ***** válasza:
Csak magadnak kell bebizonyítanod, hogy meg tudod állni a helyed,tudd, hogy mindent a tőled telhető legjobban teszel, s ennél több nem is kell. Hasonlóan éreztem én is sokszor, míg rá nem találtam egy önéletrajzi könyvben a válaszra.A férfinek is ez volt a problémája, hogyan kellene a leghelyesebben megoldani a dolgokat,sokat tépelődött, hogy ő nem elég jó. Az apja ezt válaszolta neki:"Fiam, bármit csinálsz is, semminek nincs meg a helyes módja.Csak az a mód számít,ahogyan Te csinálod, legyen az a helyes mód!"
2011. júl. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!