Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem félsz elmenni otthonról a...

Nem félsz elmenni otthonról a továbbtanulás miatt?

Figyelt kérdés
Elérkezett az idő, hogy szeptembertől arrébb álljak, de nagyon félek itthon hagyni az eddigi felépített dolgaimat. 600 km-re fogok költözni egy olyan városba, ahol nem ismerek senkit. Amikor a barátaimmal erről próbáltam beszélni, csak annyit mondtak, majd lesz valahogy. (ők nem tudják mennyire fosok ettől). Ismerkedni nem szeretek, nagyon nehezen nyílok meg, egyetlen társaságom a számítógépes játékok lesznek, és az msn. 19/L
2009. júl. 20. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is új suliba megyek, kollégiumba, de engem inkább vonz, mert most vidéken lakom, ahol nincsen semmi. Mégis folyton arra gondolok reggelente, ahogy kinézek az ablakon a fák lombjára és hallgatom a reggel zajait, hogy ezt meg kell becsülnöm, mert egy nap vége lesz és kelhetek fel korán, kelhetek autók dübörgésére. Nehéz lesz, neked is, nekem is. De szerintem próbálj megbarátkozni a helyzettel, mert nem utoljára költözöl életedben, lesz biztos részed még párszor ebben az érzésben. El kell szakadnod az otthoniaktól és új életet építeni magadnak, mert egy nap azon fogod kapni magad, hogy már nem igazán köt össze semmi a régi barátaiddal és akkor egyedül leszel. Az élet arra való, hogy éld, hogy élvezd. Ne zárkózz be, hanem járj el szórakozni, tanulj, élj, legyél szerelmes és satöbbi. Sok szerencsét!
2009. júl. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
én mennék is, de maradnék is egyszerre:)
2009. júl. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat,

szerelmes nem szeretnék lenni, mivel van egy lassan 2 éve tartó kapcsolatom, és őt is itthon kell hagynom...

én egy kisebb városba költözöm a jelenlegi lakóhelyemnél, ezért nem dob fel a gondolat, hogy pörgősebb lesz, sőt, ellenkezőleg. ezt a kettősséget én is átérzem, néha mennék, néha pedig maradnék:)

2009. júl. 20. 19:11
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kell félned..igaza van a barátaidnak..majd lesz valahogy. Először rossz lesz, aztán majd megszokod. Bele kell vágni a dolgokba. Én Amerikába mentem ki 18 évesen, minden háttér nélkül..csupán angol nyelvtudással rendelkeztem. Itthagytam minden barátomat, a családomat és neki vágtam a nagyvilágnak. Nyugi, minden rendben lesz, csak ne félj ismerkedni:)
2009. júl. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Ha ennyire félsz, és ennyi minden köt a városodhoz, akkor miért jelöltél annyira messzi iskolát?

Én amúgy nem félek elmenni, pestről költözök szegedre, és már nagyon várom, mert itt már nem érzem jól magam.

2009. júl. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

utolsónak: két iskolát jelöltem meg, amibe szerettem volna menni, oda nem vettek fel. ez a távolabbi. Mo-on csak ez a két suli indítja azt a szakot, ami engem érdekel.


3.nak: irigyellek, hogy ilyen bevállalós vagy/voltál:)

2009. júl. 20. 19:55
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én alig várom, hogy új helyre menjek, teljesen új emberekkel ismerkedjek meg, engem is inkább vonz, szerintem olyan izgalmas, felfedezni egy teljesen új környéket:D

Én 1500 km-re kívánok elköltözni :)

18/L

(még egy évem van a gimiből)

2009. júl. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

Én is félek, pont úgy vagyok vele, mint te....

még a legtávolabbi iskolám is 5 percre volt otthonról, úgyhogy nekem is egy dilemma ez....

De remélem boldogulunk... ne aggódj, nem csak te vagy így ezzel..

2009. júl. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%
az előző vagyok. amúgy hova mész? mert lehet hogy akkor találkozunk, és talán akkor az első ismeret is meglenne. 19/L
2009. júl. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, írtam neked egy privátot :)
2009. júl. 22. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!