Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha a föld felé tartana egy...

Ha a föld felé tartana egy felfegyverkezett idegen űrhajó és tudnánk, hogy csak egy "világméretű összefogás" mentené meg a földet, hogy cselekednének az emberek?

Figyelt kérdés

mondjuk 1 hónap múlva nyáron bemondanák a TV-be hogy egy idegen támadó szándékú űrhajó közelít a földhöz pár hét alatt ideérne és láthatólag el akarnak pusztítani minket,

okos embereink kiszámítanák hogy ha az összes ember összefogna és keményen harcolna, lefordítanák minden nyelvre a közleményt és benyomnák a hírekbe hogy minden emberre szükség van és a fegyvereket az adott helyen találhatják meg


mit gondoltok, hogyan viselkednének mondjuk a börtönből kiengedett rabok, vagy a velünk ellenséges viszonyba lévő románok,szlovákok

afganisztánban,pakisztánban mi történne ha éppen egy háború lenne, de a hírt a napokban kapná mindkét oldal katonái


vajon úgy viselkednénk mint egy világméretű nemzet, vagy inkább mégnagyobb káosz lenne és a félelem átvenné az irányítást...


azt is el tudom képzelni ha valamikor a jövőben valami hasonlónak lesznek az emberek tanúi rájönnek hogy nem kell egymást utálni, ölni csak azért mert belénknevelték hanem össze kell fogni és békességben tenni a dolgunkat..


ez egy teljesen komoly kérdés



2012. jún. 19. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Pont pár napja gondolkoztam ezen


Szerintem ilyen esetben összefogna mindenki mert ugye az emberiség létéről lenne szó,viszont ha nyernénk akkor utánna vissza kéne fizetni a kölcsönöket(Például: kölcsönadott fegyverek,élelem,orvosi kellékek stb) Tehát a háború után nem érdekelné a vezetőket hogy muszáj volt felfegyverezni mindenkit az emberiségért,akkor is követelné azt hogy fizessék vissza pénzben


Úgyhogy ez csak egy pillanatnyi összefogás lenne,utánna minden kezdődne előlről


(A háttérben meg ugye lennének olyanok akik szövetséget próbálnának kötni a földönkívüliekkel stb)


Egyébként ha már a földönkívüliek képesek utazgatni a bolygók között akkor elképzelheted hogy mennyire fejlettek lehetnek,így komolyabb gondok nélkül eltudnák pusztítani az emberiséget

2012. jún. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jönnek már!

[link]


[link]

2012. jún. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Julie S ***** válasza:
Szerintem sokan összefognának, de mindenki nem lenne hajlandó rá. Sőt, biztos lennének olyanok is, akik különböző érdekeltségből megpróbálnának az idegenek oldalára átállni és a saját fajuk ellen fordulni.
2012. jún. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!