Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ismerkedés - Egy zárkózott,...

Ismerkedés - Egy zárkózott, filozofikus alkatú szokatlan külsejű, különc ember hogyan tud ismerkedni a mai világban?

Figyelt kérdés

A fenti jelzőkkel próbáltam magam leírni nagyjából.


Manapság úgy vettem észre, eléggé egyformák az emberek, és ezt elvárják másoktól is.

Viszont én nem akarok olyan lenni mint mások, és nem is akarok teljes magányban élni emiatt.


Hol tudok olyan emberekkel ismerkedni, akik elfogadják, hogy más vagyok?


Az az gátol, hogy vannak elveim, és ezek pont szembe mennek a mai korszellemmel.

Például nem szeretem a hedonista, énközpontú embereket, de azokat sem, aki mindenkit elítél aki "nem normális" vagy nem rózsaszín álomban él. És az a baj, hogy ez a kettő általában egymást kizárja, szóval vannak a begyepesedettek, meg a drogos lázadók, és nem találok olyan embereket, akiknek nyitott lenne a gondolkodása, de nem felelőtlen.


Ezért a szórakozóhelyeket és a nagy tömeget nem szeretem, meg a legtöbb helyre be sem engednek a külsőm miatt, vagy hiába nyitok másokra, ők túl normálisak hozzám képest, bolondnak néznek, vagy félnek tőlem. Az interneten próbálkoztam, de valahogy ott meg túl bugyuta és kocka embereket találok, vagy szintén nem tudnak elfogadni.


Az elveimet nem fogom feladni, mert akkor kb meg is ölhetném magam, nem vagyok egy szellemi prostituált.


Sajnos nem igazán hiszek abban sem, hogy pont itt értelmes választ kapnék, de már nincs más ötletem, a legtöbb ismerősöm vagy olyan, akivel inkább nem tartom a kapcsolatot és nem beszélek ilyenekről, vagy olyan, aki szintén nem tud mit kezdeni ezzel, és nincs ötlete, ezért elvonult az elefántcsonttornyába.


Köszönöm ha mégis megpróbáltok normális válaszokat írni, tanácsot adni.



2012. aug. 20. 09:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Elkerülsz egyetemre és ott több esélyed lesz hasonló gondolkodású emberrel megismerkedni. Ha mégsem, akkor egyetemi klubokban. Ha ott sem, akkor majd szembejön valaki az utcán veled, vagy esetleg téves számról felhív valaki és elbeszélgettek. Vagy elmész egy főzős társkereső randira és ott megismerkedtek. Igazából nincs rá recept, mindenki máshogy ismerte meg a párját, de nyitottabban kéne gondolkodnod, nem mindenki akar megváltoztatni.
2012. aug. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nyugi van egy raklap belőled.


[link]

2012. aug. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy hogyan és hol tudnál megismerkedni hasonló emberekkel, szerintem nincs erre recept, nincs külön gyűjtőhelyük az ilyen embereknek.

Viszont én is hasonló embernek tartom magam, ezért inkább mesélek arról, hogy nekem mi vált be.

Régen én is ennyire a végletek embere voltam, csak begyepesedetteket és lázadókat láttam.Aztán kinyílt a szemem, mindenkiben találok ma már értékeset, nem a különbözőségeket keresem, hanem a hasonlóságokat.Épp az a szép, hogy nem vagyunk egyformák, de mindig van valami közös.Tehát sokkal toleránsabb lettem és így könnyebb kapcsolatot teremteni.

Aztán elkezdtem aktívan űzni a hobbijaimat társaságban és így rengeteg hozzám hasonló gondolkodású embert ismertem meg.(Az már nem ide tartozik, hogy a keleti filozófiák hogy megváltoztatták a gondolkodásomat, az emberekhez, világhoz fűződő viszonyomat.)

És hidd el, mindenhol vannak filozófikus emberek, csak lehet, ők is zárkózottak és nem tudod róluk, hogy ők is ilyenek.Én most egy elektronikai cégnél dolgozom és találtam két olyan munkatársat, akivel úgy el tudok filózni és annyira egy húron pendülünk, mint még soha senkivel.

Ezt összefoglalva annyit tudok tanácsolni, hogy élvezd az életet, foglalkozz aktívan azzal, amit szeretsz, fogadd el magad, legyél kedves másokkal és majd jönni fognak a hozzád hasonló emberek.Nekem legalábbis ez vált be.

2012. aug. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1.

Pont az a baj, hogy nyitottabban gondolkodok, mint mások, de az ilyen véletlenszerű esetek nekem nem váltak be, másrészt meg egyetemen ismerkedni szerintem egyrészt nem másabb de másrészt egyetemfüggő is.

Nem hiszem, hogy sokat változik a helyzet, ha nem középiskolásokkal iszol, és nem a discoban, hanem egy kocsmában...


De majd megint próbálkozok, csak szerintem a legtöbb helyen ugyanúgy kinéznének, vagy be se engednek, tehát a megoldás csak az lenne, hogy beolvadok.


2.

Normális választ várok, nem trollkodást.


3.

Nem akarok feltétlenül hasonlókkal ismerkedni, csak azt tudom, hogy a fenti 2 kategóriát nem tudom elviselni.

Nem vagyok szélsőséges látásmódú, tudom, hogy a világ nem feketefehér, de attól még nem fogok barátkozni egy alkoholistával, mert szépen fest, én az összképet nézem, nem pontozok meg határokat húzok.

Nekem meg nincs is igazán társaságigénylő hobbim, magam is le tudom foglalni, sőt, van hogy néha jobb is hogy nem zavarnak.

Igen, ezt észrevettem, hogy az ilyen emberek gyakran zárkózottak és sajnos szerecnse kérdése, hogy ép hol dolgozol/tanulsz, és kikkel futsz össze. De az ilyen emberek miért nincsenek fenn legalább interneten, vagy hol van lehetőségem megismerni ilyeneket?

Az a baj, hogy így nehéz élvezni az életet, hogy beszűkült kapcsolataim vannak, mert szeretek beszélgetni.

A keleti filozófia meg engem is érdekel, viszont akiket szintén érdekelt eddig, valahogy egyáltalán nem jöttünk ki jól egymással.


Köszönöm, majd gondolkodok ezeken.


--------


Viszont én is hasonló embernek tartom magam, ezért inkább mesélek arról, hogy nekem mi vált be.

Régen én is ennyire a végletek embere voltam, csak begyepesedetteket és lázadókat láttam.Aztán kinyílt a szemem, mindenkiben találok ma már értékeset, nem a különbözőségeket keresem, hanem a hasonlóságokat.Épp az a szép, hogy nem vagyunk egyformák, de mindig van valami közös.Tehát sokkal toleránsabb lettem és így könnyebb kapcsolatot teremteni.

Aztán elkezdtem aktívan űzni a hobbijaimat társaságban és így rengeteg hozzám hasonló gondolkodású embert ismertem meg.(Az már nem ide tartozik, hogy a keleti filozófiák hogy megváltoztatták a gondolkodásomat, az emberekhez, világhoz fűződő viszonyomat.)

És hidd el, mindenhol vannak filozófikus emberek, csak lehet, ők is zárkózottak és nem tudod róluk, hogy ők is ilyenek.Én most egy elektronikai cégnél dolgozom és találtam két olyan munkatársat, akivel úgy el tudok filózni és annyira egy húron pendülünk, mint még soha senkivel.

Ezt összefoglalva annyit tudok tanácsolni, hogy élvezd az életet, foglalkozz aktívan azzal, amit szeretsz, fogadd el magad, legyél kedves másokkal és majd jönni fognak a hozzád hasonló emberek.Nekem legalábbis ez vált be.

2012. aug. 20. 10:45
 5/14 anonim ***** válasza:
Nos, én is csak saját tapasztalatokat tudok írni, de hátha segít. Én nem tartok úgymond ilyen állandó barátokat, mert egy idő után mindegyiknél rájöttem hogy vagy egyáltalán nem egy nyelvet beszélünk, vagy voltak a beszélgetésekben tabu témák, amiket kerülni kellett, és ezt meguntam. Általában azt csinálom, hogy odacsapódok szimpatikusnak tűnő ismeretlenekhez, elbeszélgetünk pár órát, aztán mindenki megy a maga útjára. persze ilyeneknél is előfordul, hogy elsőre úgy tűnik hasonlóak a nézeteink, aztán kiderül hogy totál nem... Egyébként meg a filozofálásaimat abban élem ki legjobban, hogy írok novellákat, verseket amibe bele tudom foglalni a gondolataimat. Bár te azt írtad, hogy szeretsz beszélgetni, szóval ez irányú igényeket az írás nem elégít ki.
2012. aug. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, ha introvertált lennék, kiélhetném művészkedésben, de nekem ez nem elég.
2012. aug. 20. 12:42
 7/14 anonim válasza:

23f


Nagyjából ugyanabban a cipőben járok.


"Hol tudok olyan emberekkel ismerkedni, akik elfogadják, hogy más vagyok?"


Talán erre a válasz az, hogy ők elfogadják, a másságot. Én félek, hogy nem fogadják el, szégyellem is magamat, félek az emberektől, nem tudok feloldódni, ezért zárkózottnak tűnök, megközelíthetetlennek. Amikor jó kedvemben vagyok, na akkor szoktak az emberek szemembe nézni, s mivel nem vagyok felkészülve rá, megijedek, újból beindul a szorongás, hogy vajon hol bújik ki a másságom, nehogy észrevegyék.


"meg a legtöbb helyre be sem engednek a külsőm miatt"


Jön, hogy ezen nevessek, mert akkor lehet te nálam még rosszabbul nézel ki. Én úgy érzem, hogy nem a külsőn van a lényeg, ha egyszer túl tudnám tenni magamat a félénkségemen, hogy másokba belevetítem a saját negativitásom, a saját önkritikámat, akkor tudnánk nyitani egymás felé.



"Az elveimet nem fogom feladni, mert akkor kb meg is ölhetném magam, nem vagyok egy szellemi prostituált."


Áá, pedig mind szellemi prostituáltak vagyunk... önmagunkkal szemben.

2012. aug. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

én nem ebben a cipőben járok

nekem nincsenek szorongásaim, meg alsóbbrendűségi érzetem

és egyáltalán nem hiszem magam csúnyának, egyszerűen ha azt mondják, hogy nem mehetek be valahova a külső m miatt, akkor az azt jelenti hogy a külsőmmel van bajuk.

2012. aug. 30. 06:46
 9/14 anonim válasza:

Akkor túl sokat vetítettem beléd.


Kik a "begyepesedettek" és kik a "drogos lázadók"?


Milyen a külsőd, ami miatt nem engednek be máshova?


Vmit talán az elveidről, amit úgy érzed fel kell adj, ha konformálódni akarsz?

2012. aug. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

az a baj hogy ezekre így nem tudok általánosságban válaszolni, csak az adott helyzetekben, mert órákig kellene magyaráznom a kivételeket és a meglátásomat. tényleg csak így tudom leírni hogy hedonizmus, a másik meg konformizmus, ez a kettő ami taszít.


a külsőm meg változó, nem 1 stílust képviselek, de lényeg hogy sosem elegánsan vagy normálisan vagyok felöltözve, inkább a laza és a vad keresztezése. legalább is másoknak, nekem meg ez a kényelmes.


az elveim pl hogy nem fogok másképp kinézni mások kedvéért, hogy beengedjenek sznob helyekre, és nem megyek be drogos helyekre hogy társaságom legyen - nem fogok másokhoz alkalmazkodni meg színészkedni, hogy elfogadjanak.


szóval az olyan helyekre ahova pl beengednének (pl punk koncertek) meg pont nem akarok menni, nem érdekelnek a drogosok, se a bulizás.

nem a legjobb példa de ha ismertebb embert kellene mondanom akkor talán marylin manson közel áll a jellememhez abban a tekintetben, hogy bár külsőleg nem 1 stílust képvisel(és ő sem mindig ugyanúgy néz ki), és nem is szokványos, zeneileg sem átlag, de nem is a legmeredekebb, egyedi, feltűnő, mégis intellektuális ember azon felül, amit az átlagember lát belőle a klipjein keresztül.

2012. aug. 31. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!