Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ismerkedés - Egy zárkózott,...

Ismerkedés - Egy zárkózott, filozofikus alkatú szokatlan külsejű, különc ember hogyan tud ismerkedni a mai világban?

Figyelt kérdés

A fenti jelzőkkel próbáltam magam leírni nagyjából.


Manapság úgy vettem észre, eléggé egyformák az emberek, és ezt elvárják másoktól is.

Viszont én nem akarok olyan lenni mint mások, és nem is akarok teljes magányban élni emiatt.


Hol tudok olyan emberekkel ismerkedni, akik elfogadják, hogy más vagyok?


Az az gátol, hogy vannak elveim, és ezek pont szembe mennek a mai korszellemmel.

Például nem szeretem a hedonista, énközpontú embereket, de azokat sem, aki mindenkit elítél aki "nem normális" vagy nem rózsaszín álomban él. És az a baj, hogy ez a kettő általában egymást kizárja, szóval vannak a begyepesedettek, meg a drogos lázadók, és nem találok olyan embereket, akiknek nyitott lenne a gondolkodása, de nem felelőtlen.


Ezért a szórakozóhelyeket és a nagy tömeget nem szeretem, meg a legtöbb helyre be sem engednek a külsőm miatt, vagy hiába nyitok másokra, ők túl normálisak hozzám képest, bolondnak néznek, vagy félnek tőlem. Az interneten próbálkoztam, de valahogy ott meg túl bugyuta és kocka embereket találok, vagy szintén nem tudnak elfogadni.


Az elveimet nem fogom feladni, mert akkor kb meg is ölhetném magam, nem vagyok egy szellemi prostituált.


Sajnos nem igazán hiszek abban sem, hogy pont itt értelmes választ kapnék, de már nincs más ötletem, a legtöbb ismerősöm vagy olyan, akivel inkább nem tartom a kapcsolatot és nem beszélek ilyenekről, vagy olyan, aki szintén nem tud mit kezdeni ezzel, és nincs ötlete, ezért elvonult az elefántcsonttornyába.


Köszönöm ha mégis megpróbáltok normális válaszokat írni, tanácsot adni.



2012. aug. 20. 09:11
1 2
 11/14 anonim válasza:

Pfhuuu... Hát Marilyn Manson nehéz figura. Én úgy vagyok vele, hogy, szeressük a művészetet, de ne a művészeket. Könnyen áthajlok én is, ha jó egy bandának a zenéje, akkor ők biztos komoly emberek, stb.. De igazából én se vagyok az, ha valamit publikussá teszek, azt az elismerésért csinálom. S minél több van belőle, annál jobban dagad az egóm.


A meglátásom a legutóbbi válaszoddal kapcsolatban, hogy túl általánosan fogalmazol. Pedig pont konkrétumokra kérdezek rá. Nehéz így biztonságosan válaszolni, mert könnyen visszaadhatod, hogy én úgy sem értelek tégedet, annak sokkal mélyebb az oka, stb.. Viszont ha nem vezetsz engemet elég mélyre, akkor létjogosult maradhat, ami ott van.


Elsőre azt hittem, hasonlítunk, azért is válaszoltam. Olyan nagy vonalakban fogalmaztál, hogy megtaláltam magam benned. Most, hogy felhoztad Marilyn Mansont, már azt gondolom, lehet mégiscsak a nagyvárosi volt egyetemi kollégámra hasonlítasz.


Van-e pl. piercinged, gyűrűid, vagy akár tetoválásod?


Nekem olyan vállig érő hajam van, félek is, hogy kinéznek, de eddig csak pozitív visszajelzést kaptam.


"Nem fogok kinézni mások kedvéért"

Há' ezért nem vágattam le még a hajamat, mert anyámékkal akarok szembe menni, viszont már ott vagyok, hogy ritkul, meg a férfi kopaszodás is eléggé rondítja az összképet.


Azonkívül nem foglalkozok stílusokkal, veszem, amilyen ruhám van, nem érzem úgy, hogy az emberek elvárnának is valamit.


A nagyon emos, punk-rockos, hipsteresen kinéző figurákról szívesen gondolom azt, hogy ugyancsak a kocsmások, bulisak, a "aljanépi" hedonisták. Az ilyenek, akik kinyújtották a fülcimpájukat, az első benyomás a félelem.

2012. szept. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

mondtam hogy nem a legjobb példa, nem is manson vagyok, csak érzékeltettem.

például ha ilyen külsővel valaki be akar menni egy diszkóba vagy kiállításra, 99%hogy kitoloncolják, hiába nem viselkedik az adott helyen közönségesen.


csak azért mert mansont hoztam fel példának honnan tudod hogy hasonlítok 1 ismerősödre? szerintem te belekeversz a személyes emlékezetkapcsolataidba


bocs de semmi konkrétum nem volt a kérdésedben, meg nem is az a lényeg, hogy most egy tetkó vagy egy haj vagy ruha miatt néznek ki, a lényeg, hogy az illető más mint a többség, ezért kinézik, és azért néz ki másképp mert gondolkodásban is más... (mansonnal azt akartam érzékeltetni, hogy ez milyen szintű, és hogy mennyire ellentmondásos az átlagembernek ez. meg ő pl ismertebb individualista akinek a megjelenése kreatív, vagy nevezze mindenki akinek akarja).

engem nem érdekelnek a konkrétumok, nem piercingesek klubjába akarok menni, nem punkok közé akarok tartozni, egyszerűen csak olyan embereket keresek, akik valamiért mások gondolkodásban, a külsőség csak mellékes. már bánom is hogy beleraktam a kérdésbe, mert mindenki ennél fog leragadni hogy akkor most pirszinges-e vagy meg milyen stílust képviselsz...


"Nekem olyan vállig érő hajam van, félek is, hogy kinéznek, de eddig csak pozitív visszajelzést kaptam. "


bocs de ez rohadtul nem megbotránkoztató. ahhoz már tényleg nagyon gyökérnek kell lenni hogy valaki ilyeneken fennakadjon. persze tudom vannak emberek, akik szerint katonafrizura, élrevasalt ing és aktatáska... de az átlag nem fog körberöhögni az utcán hogy nézd hosszúhajú fiú. igaz, hogy azért pár diszkós helyre nem fognak beengedni, ha nagyon rokker beütésed van, de ez ugye sok mástól is függ még.


"Há' ezért nem vágattam le még a hajamat, mert anyámékkal akarok szembe menni, viszont már ott vagyok, hogy ritkul, meg a férfi kopaszodás is eléggé rondítja az összképet. "


nem akarok én senki ellen lázadni, én így érzem jól magam. gyakorlatilag ez is baj nekem, mert az ilyen lázongós emberek csak késői tinikorukat élik, és ugyanezért lehet punk hajuk meg piercingük, hogy menőzzenek vele, meg lázongjanak, ez neg engem nem érdekel.

jó példát hoztál fel, pl a kinyújtott fülcimpa xy törzsnél nem lázadás, hanem kulturális hagyomány, vagy tagsági beavatás, ezzel vizuálisan is jelzik, hogy az illető tagja az xy társadalomnak.


én nem ítélek külső alapján, tapasztalatból mondom, hogy ezek az alakok legtöbbször azok, és unom őket. mondjuk számomra értelmetlen is, miért félelmetes ha valakinek nyújtott füle van vagy épp kopasz kigyúrt és tetkós.

2012. szept. 1. 13:11
 13/14 anonim válasza:

Amit írtál, azzal mind egyetértek. Kivéve egy dolog, amit nem értek:


"más mint a többség, ezért kinézik, és azért néz ki másképp mert gondolkodásban is más..."


Ebből nem tudok mást lekövetkeztetni, csak azt, hogy a gondolkodásmódodnak van egy konkrét konvenciója azzal kapcsolatban, hogy hogyan nézzél ki. És ez elüt az átlagtól.


Erről úgy érzem, nincs tapasztalatom. Lehet most is félreértem, amit magyarázni próbálsz, de konkrétumok hiányában egyszerűen csak ismételt falnak futásnak tűnik ez a kommunikáció.


Én mondjuk régebb sokáig ugyanazokat a ruhákat hordtam, hisz nem a ruha teszi az embert. Aztán annyit csesztetett, amíg sikerült belém vernie a félszét, hogy odakint az emberek megítélnek, ezért ma már hajlamos vagyok odafigyelni, hogy mondjuk ne a legelszakadtabb pólómat vegyem fel. De régebb le se szartam. Még ami van, az a szakáll, lusta vagyok levágni, de igazán szakállam csak régebb volt, mert amúgy magasról nem érdekelt, ki mit gondol róla. Ma már van egy pont, ahol úgy érzem le kell vágni, és reménykedem is, hogy az emberek rám fognak mosolyogni ettől...


Ennyi.

2012. szept. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

nem várom el másoktól hogy másképp nézzenek ki, csak azért írtam azt, hogy ugye hátha a gondolkodás is más. ez persze nem feltétlenül függ össze. de itt pont arra gondolok, hogy az illető pl felveszi a szakadt pólót és nagy szakálla van, mert neki úgy kényelmes, és nem attól remél mosolyokat, hogy csupasz a feje.


szóval ez példának jó, de mondom, nem a részleteken van a lényeg, hogy épp hogy nézel ki, hanem hogy fel meri vállalni az illető hogy ő másképp néz ki mint az átlag. nem is arról van szó hogy pirszinges vagy szakállas embereket keresnék, mert ez csak egy tulajdonság, sok más kell a különcséghez. Az viszont elengedhetetlen hogy merj megállni a véleményed mellett.

2012. szept. 2. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!