Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha tömegben vagyok, pl buszon,...

Ha tömegben vagyok, pl buszon, mért érzem magam rosszul?

Figyelt kérdés
Mindíg olyan furcsa érzésem van hogy figyelnek, vagy kibeszélnek vagy nem is tudom.. Mintha feszült lennék. Általában olyan ember vagyok, akit nem érdekel más véleménye.. De viszont ilyen helyzetben meg "Úristen mit keresek én itt, mit csináljak, hova nézzek?!" és olyan béna ez az egész, de az utcán is van ilyen ha szembe jön velem valaki.. de ha haverokkal vagyok, akkor meg semmi..miért van ez? Mit csináljak, hogy megszűnjön? Sokszor gyaloglok inkább mint hogy a tömegközlekedést válasszam..
2012. aug. 29. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztos azért, mert úgy érzed a nagy tömegtől hogy nem kapsz levegőt, a nővéremnek is ugyanez van.
2012. aug. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nen tudom, vagyis nem hiszem. Levegőt kapok csak mintha félnék az emberektől.. De pl oda jön hozzám egy vadidegen és kérdez tőlem valamit (akár a suliban akár az utcán) akkor is igyan ez.. Hogy én most mit csináljak..
2012. aug. 29. 15:50
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Szocfóbiás vagy valószínűleg.
2012. aug. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az mi?? És mit lehet ellene tenni? Rosszul hangzik..
2012. aug. 29. 16:40
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

"A szociofóbia (szociális szorongásos zavar) bizonyos szociális, nyilvános helyzetekben fellépő szorongás ezért a beteg az ilyen helyzeteket többnyire kerülni igyekszik."


Itt a teljes cikk:

[link]


Annyira nem rossz dolog, persze kényelmetlen.

2012. aug. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Akkor ilyen alapon az emberek 90%-a szociofóbiás? Ezt így megfogalmazni, főleg sulykolni szerencsétlen kérdezőbe a legnagyobb marhaság, mert csak még jobban belelovalja magát.

Egyszerűen nem bízol magadban, így abban sem, hogy "normálisan" fogsz tudni reagálni az emberek közeledésére. Ez bárkivel megeshet, de szerencsére van rá megoldás.

Ha legközelebb olyan helyzetbe kerülsz, amiben kényelmetlenül érzed magad, próbáld átprogramozni a gondolataidat. Tisztázd magadban, hogy mi zajlik le benned és mi van körülötted. Pl. "Ülök egy buszon, a kutya nem szól hozzám, mégis rinyálok." Gyakran hatásos szokott lenni, ha szembesíted magad a realitással.

2012. aug. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A válaszokat köszönöm.. Igazból a személyiségem miatt nincs önbizalmam, de ma történt velem egy jó dolog, és kb a villamoson elkeztem röhögni, sírni, ugrálni meg ilyen hasonlók, de semmi bajom nem volt az emnerekkel akik látták rajtam hogy mennyire idióta vagyok és kb bámultak.. Fura.. Szval szerintem ez az ami miatt "félek" az emberektől, csak eddig nem jöttem rá, hogy esetleg lehet összefüggés a kettő között.. :)
2012. aug. 30. 15:16
 8/8 anonim ***** válasza:

mióta feltalálták a szociofóbiát midnen 2. ember "beteg"

ez egyszerű félénkség, a legtöbben félnek az idegenektől, ez egy teljesen normális ösztön. önbizalmat csak tapsztalattal és fejlődéssel nyerhetsz, addig meg úgysem fogsz tenni semmit,v amíg rá nem kényszerít a helyzet. ördögi kör

2012. szept. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!