Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy ne féljek a...

Mit tegyek, hogy ne féljek a sötétben?

Figyelt kérdés
Nos, én ezt nagyon cikinek érzem, mert 14 éves vagyok. Amikor lekapcsolom a lámpát, enyhe pánik tör rám, és levegőért kapkodva kapcsolom fel. Szerintem van némi üldözési mániám is (ha egy ismeretlen ember beszélget és nevet, úgy érzem, én vagyok a téma; az utcán kicsit félek, hogy valaki elrabol, a városunkban nagyon gyakran tűnnek el velem egykorúak; ha a fal felé fordulok az ágyamban szorongok, hogy ki lehet mögöttem, de leginkább mégis csak a sötéttel van a bajom). Félek attól, hogy ki vagy mi van ott, amkit/amit nem látok. Mit tegyek?

2012. aug. 30. 00:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, és felejtsd el a sok hülyeséget. Igen, az éjszaka közepén hangtalanul valaki pont lesz mögötted, tényleg sok esélyt látsz rá?

Oké, amikor ismeretlenek nevetnek, nekem is vannak hasonló gondolataim, de ez sok dologtól függhet... na meg különösebben nem is érdekelnek, téged se érdekeljenek. :)


Jóéjt!

2012. aug. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hiába gondolok arra, hogy hülyeségtől félek. :S Volt már, hogy nem találtam meg a villanykapcsolót, és hiába nyugtattam magam, sírógörcsöt kaptam. Ez olyan rossz!
2012. aug. 30. 00:24
 3/16 anonim válasza:
Lehet kapni pici lámpákat,amik nem olyan erősek,hogy ne tudj tőlük aludni, de jó arra,hogy belásd a szobát.Egyedül meg ne sétálj éjszaka,ha nem muszáj. Egyébként csak akkor félsz,ha egyedül vagy?
2012. aug. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
Néha velem is van olyan elalvás előtt, hogy hülyeségeken gondolkozom, és már le sem merem csukni a szemem, pedig 17/f vagyok..akkor ez még cikibb. Ilyenkor el kezdek gondolkodni egy horror filmen (amit viszonylag keveset nézek), és az jár a fejemben. Szóval ha ez valamennyire megnyugtat, nem vagy egyedül. :)
2012. aug. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Amikor aludni kell, akkor csak amikor egyedül vagyok. De van, amikor este jövünk haza és az emeleten fel kell kapcsolni a lámpát. Na olyan helyzetekben ott lehet az egész família, akkor is félek.
2012. aug. 30. 00:34
 6/16 anonim ***** válasza:

majd megvédelek ;) xD (ha csaj vagy)

am ez a... nevetnek ismeretlenek az utcán és tuti rajtam... szerintem nagyon sokan vannak ezzel igy. köztük én is.

a sötétségtől való félelmedet meg pszichológus segíthet lekűzdeni :)

15F

2012. aug. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Biztos hogy csaj, khm, lány. De védd meg innen a netről, ha sikerül! :D


A kislámpás dolog egyébként nem rossz ötlet. Viszont nagyon jól tudom, hogy ez engem például zavarna, nem is kicsit, én fényben sehogy nem tudok elaludni (éjszaka).

2012. aug. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Menj ki és nézd sötétben a csillagokat!
2012. aug. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mindenkinek vannak fóbiái, nem ciki egyáltalán. Szép lassan le lehet küzdeni. Az a baj, hogy sokat gondolsz arra, hogy mi lehet a sötétben, és nem szép dolgokra gondolsz sötétség kapcsán. Én kifejezetten szeretem a sötétet. Én a szobámat foszforeszkáló csillagokkal díszítettem. Így elalvás előtt mindig nézem a plafonon a csillagokat és jó érzéssel tölt el.
2012. aug. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Az emeleten világíts a telefonoddal és akkor talán nem félsz. Amúgy szerintem semmi ciki nincs ebben, főleg nem a családod előtt. Meg gondolj szép dolgokra, arra hogy mit csinálsz másnap, stb. (második vagyok)
2012. aug. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!