Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek? Ezzel elcsesztem...

Mit tegyek? Ezzel elcsesztem minden esélyemet?

Figyelt kérdés

Most vagyok 8.-os (lány) és beszélgettünk az egyik tanárral, hogy ki mi akar lenni, hová akar menni továbbtanulni, stb. és egy olyan suliba akarok menni, ahol számít az éneklés is. Legalábbis a tanár azt mondta, az is a felvételi része, hogy valami magyar népdalt kell elénekelni és ugye ez is beleszámít a pontszámba. És mondta a tanár, hogy menjek énekkarra, mert ott ugye tudok gyakorolni, felkészülni erre az egészre. És ma volt énekkar, és a tanár mondta, hogy szeretne meghallgatni szólóban, én meg először azt hittem, csak én meg ő leszünk a teremben, erre kiderült, hogy az egész énekkar előtt. És annyira izgultam, hogy végig elcsuklott a hangom, nem tudtam normálisan énekelni, de komolyan nagyon gáz volt az egész...És a végén a tanár is megjegyezte, hogy ahhoz, hogy jól szerepeljek a felvételinél is, NAGYON sokal kell még fejlődnöm. Csak az a baj, hogy barátnőm, aki mellettem ült végig énekkaron és hallgatta, hogy hogy énekelek, mondta is, hogy amikor együtt énekeltünk, teljesen más, sokkal jobb volt a hangom, mint amikor egyedül énekeltem. És hát mondtam neki is, hogy biztos azért, mert végig azon kattogott az agyam, hogy biztos leégek, ezért nme tudtam normálisan koncentrálni a dalra és bár éneken mindig elénekeljük és tudom fejből a szövegét, most teljesen elfelejtettem. És ilyen fura dolgok történtek velem, amikor énekelnem kellett, pl. szédültem, én olyan érzés volt, mintha nem lenne levegő. És hát nagyon rossz volt, ilyen pánikroham szerűség. Utána rámjött a sírás, már teljesen könnyes volt mindkét szemem, csak egy hajszál választott el attól, hogy zokogásban törjek ki, annyira rossz volt, hogy mindenki engem nézett...

Miért van ez? És most már esélyem sincs arra, hogy majd felvegyenek?


2012. szept. 13. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kellene ilyen aggodalmasnak lenned. Több bizalom kell az élethez. Mindig ezt hajtogasd: MINDEN JÓ LESZ!

Nagy szó, hogy odahívtak meghallgatni, és hogy enm sikerült, az szinte természetes. Szokatlan helyzet, lámpaláz aggodalom, stb. Fel a fejjel! Igen keresd meg az énektanárt, kérdezd meg, mit javasol, hogyan tudnál fejlődni. Ha nem kapsz érdemi választ, gyakorolj egyedül, vagy a barátnőddel, vagy énekeljetek karaoke szerűen, keress daloskönyveket énekelj abból. Jó lenne valami hangszer. PL. furulya. A furulyázás nagyban segíti a hallás és a hangképzés fejlődését. Meg a hozzávaló légzéstechnikát, stb. Szüleidet kérjed, hátha egy kis iskolai furulyát meg tudnának venni. Hogyan állsz a kottával? Kottából kellene tanulnod a furulyázást, és annak mintájára menne az éneklés. Bár ismerek olyan énekest, aki nem tudja a kottát értelmezni, mégis nagyszerűen kifejlesztette magában a tiszta éneklés képességét. Akaraterő, elszántság, lelkesedés... - ezekre van szükséged.

2012. szept. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) A kottát én sem tudom értelmezni...amúgy a hangszer jó ötlet. Esetleg zongorázással nem lehetne fejleszteni a hallásomat? Mert a furulyázás nem érdekel, viszont zongorázni szeretnék már egy jó ideje...
2012. szept. 13. 17:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem azért is volt ez, mert túl hirtelen jött az egész. Ha lélekben fel tudtál volna készülni, ennyire biztos nem lett volna rossz.
2012. szept. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szerintem se...:S

Meg úgy volt, hogy kérdezte a tanár, hogy mit akarok énekelni, én meg mondtam, hogy fogalmam sincs, ugyanis amiket éneken vettünk tavaly meg tavaly előtt, azoknak már a szövegét se tudom...ezért barátnőm kérdezte a tanárt, hogy nem választ-e nekem ő egy dalt, amit szerinte elénekelhetnék, erre pont egy olyan dalt választott, amit bár éneken szeretünk, meg a fiúk egy kis táncot is kitaláltak hozzá, de így egyedül szerintem nem is nagyon lehet olyan jól elénekelni...Mármint teljesen más a hangulata, amikor sokan együtt énekeljük és mint mikor valaki tök egyedül, főleg így, elcsukló hanggal :S

2012. szept. 13. 18:16
 5/5 anonim ***** válasza:
A zongora is jó, természetesen. Persze, egy zongorához nem olyan könnyű hozzájutni, mint egy furulyához. És hát a furulya jobban hasonlít technikailag az énekléshez. Kell hozzá a tüdő, a szájüreg, stb... De ha a zongorára vágysz, és meg is tudod szerezni.... az aztán szép dolog! Szívből kívánom, hajrá!!!
2012. szept. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!