Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nektek is szokott lenni...

Reptoid kérdése:

Nektek is szokott lenni lelkiismeret furdalásotok, ha valami drágát vesztek?

Figyelt kérdés
2012. aug. 16. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Van, akinek szokott, de arra magadnak kell rájönni, hogy neked mitől van ez.

Mondjuk nagy eséllyel azért, mert a szüleid spórolósak - de ez csak találgatás. Nem lenne nehéz, ha ismernélek is.

De kíváncsi vagyok én is, jutottál valamire, szólj. Gondolkodj, miért érzed úgy, hogy neked nem szabad drága dolgot venned.

De az sem mindegy, hogy úgy érted, minden, ami sokba kerül kiváltja ezt, vagy csak olyan, ami ár/érték szempontból drága.

2012. aug. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott, mert anyáék sprolnak ps én meg költö a pénzt, ezt meg éreztetik is velem. Üditősdobozokat gyűjtök, ami nem túl drága, de nem is olcsó, de sajnos haszontalan hobbi, amire túl sokat költök.
2012. aug. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, spórolósak a szüleim, még hitelt sem vettek fel sosem, mindenre összegyűjtögették a pénzt. Régebben nem túl jó körülmények között éltünk, most már szerencsére "jobban", bár nem mintha lenne egy szép házunk vagy ilyesmi. Valószínűleg most is megmaradt ez a mentalitás. Ruhákat is fél-egy évente vettem magamnak, apa meg szerintem vagy 10 éve nem vett magának új ruhát csak ingeket. Mondjuk vigyáz is rájuk, mert meg nem lehet róluk mondani, hogy milyen régiek. Pedig teljesen meg lenne már rá a lehetőség. Elég jól is ment az utóbbi időben a tanulás az egyetemen, aztán gondoltam, most már tényleg megérdemelnék valami értékesebb dolgot. Meg tekintve azt, hogy mennyit keres apa (jó nem olyan sokat, de én annyival teljesen boldog lennék), mennyi a családunk havi kiadása (nem sok), és hogy az elmúlt 10 évben viszonylag azért nem voltam egy költséges gyerek, tényleg így "megérdemelném". Nem is nagyon terveztem vásárolni, bár mondjuk időszerű lesz, de pár hete kezembe akadt egy bankszámlakivonat, aztán elkapott a hév, hogy hát ebből aztán futhatna már rám(egyke vagyok) is... Aztán így belekerültem a kelepcébe.

Másrészről viszont még meg sem vásároltuk, de már fáj a szívem miatta, hogy pocsékolás, felesleges.

2012. aug. 16. 22:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott emiatt lelkifurdalásom lenni, de inkább olyanok miatt amik tényleg haszontalanok: ruha, alkohol, könyv. Mindig arra gondolok mennyi hasznosabb dolgot vehetnék rajta..amikor nem tartom magamat egy fukar embernek ,csak mégis rossz mikor ilyenekre adok ki pénzt.
2012. aug. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is szokott.

3-an vagyunk tesók, nálunk is spórolósak a szülők. Plusz még fukarok is. Gyerekkoromban mèg egy kicsike csokiért is veszekedtek velem, mikor más osztálytársak zsákszámra ették a chipset. Megszoktuk h unokatesók levett ruháiban járunk. Sosem volt álltalánosban saját torna ruhám. Sokszor lett is volna pedig pénz rá. Csak igy olcsóbb volt.

Középsuliban dolgoztam is hogy legyen amit magamra költsek. Hála a neveltésnek egész jól kijöttem belőle. (Anyámtól egyszer kértem csak pénzt ásványvízre. Nem volt időm inni valót csinálni. Akkor is azt kaptam h mit képzelek én? Hát sz@rj@ ő a pénzt?!

Akkor ez nagyon nem esett jól. Viszont mióta külön költöztem sokban hasznomra vált.

Kivéve amit te is kèrdeztél. Abban a párom van segítségemre. Szépen farba billent amikor vissza fordulok a boltban egy nadrágtól

2012. szept. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!