Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy zárkózott lánynak milyen...

Egy zárkózott lánynak milyen szakmát kellene tanulnia? Félek, hogy rosszul döntöttem:/

Figyelt kérdés
Csecsemő-és kisgyermeknevelő szakon tanulok, és idén fogok végezni, ha sikerülnek a vizsgázom.Viszont már előre félek attól, hogy mi következik ezután, mivel fogalmam sincs,hogy mit akarok kezdeni magammal, szeretnék-e még továbbtanulni, vagy esetleg elhelyezkednék-e ebben a szakmában.A legnagyobb problémám mégis az,hogy már évek óta küzdők zárkózottsággal és szorongással.Mikor elkezdtem ezt a szakmát tanulni, azt hittem, hogy egy zárkózott ember is való gyerekek közé, és a kommunikációnak nincs is olyan nagy szerepe, de egyre több tanár hangsúlyozza, hogy milyen fontos lesz, hogy jó kapcsolatot alakítsunk ki a gyerekekkel és a szüleikkel egyaránt.A gyerekkel tudnék is kommunikálni, de a szülőkkel és a kollégákkal nem hiszem, hogy tudnék beszélgetni.Elbizonytalanodtam :/Lehet, hogy nem is nekem való ez a pálya?Ti milyen területen tudnátok elképzelni egy ilyen zárkózott lányt?Segítsetek légyszí!!
2012. szept. 24. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Állatokkal kéne foglalkoznod,azoktól csak tanulhat az ember.Meg a növényektől is.
2012. szept. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
itt nyitottnak kell lenni, hisz emberek között vagy egésznap, mégha gyerekek is azok. A szülőkkel meg kötelező lesz beszélni
2012. szept. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez FSZ vagy OKJ? Mert akkor mindenképp tanulj tovább valami BA szakon.

Szerintem próbálj változtatni a zárkózottságodon, és maradj ezen a területen, ha szereted, ha igazán szereted.

2012. szept. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne a zárkózottságodhoz igazítsd a karriered.

Ha a munkád rákényszerít arra, hogy nyitottabb legyél, az az élet más területein is hasznodra válhat.

Én is zárkózott vagyok, és a munkám sem emberekhez kötődik, de én szeretném, ha több emberrel kellene együtt dolgoznom, mert tudom, h ez jót tenne nekem.

2012. szept. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem tökéletes választás. A felnőttek eszik egymást a munkahelyükön. Itt segíthetsz, a kicsik nem állnak hozzád előítéletekkel. Nehéz munka, de rengeteg energiát ad. Segíteni a legjobb, még ha nem is fizetik meg (mert ugye mindenki pénzből él). Szerintem a zárkózottságod is hamar elmúlik. Hacsak nem akarsz zárkózott maradni, de gondolom nem, ha már ezt problémának érzed. Lehet, hogy eleinte nagyon nehéz lesz bemenni dolgozni a kétségeid miatt és kezdetben mindenhol nehéz, de ekkor nem szabad feladni. Jó lesz az!
2012. szept. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!