Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan változzam meg? (többi...

Hogyan változzam meg? (többi lent)

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek..!:(


A problémám a következő: Nagyon életunt, szürke embernek érzem magam,

úgy érzem, h az emberek nem figyelnek rám kellőképpen, nem hallgatnak meg..

Épp ezért a hétköznapjaimat is csak a suli meg a gépezés tölti ki.

Hétvégén se járok el sehova, nem is hívnak, meg igazából nincs is kivel mennem.

Félénk vagyok, sokszor nem merek megszólalni nagyobb társaságokba, félek, h hülyeséget mondok, és kiröhögnek..

Az is gond, h a szüleim, alig engednek el valahova, féltenek pedig már 17 éves vagyok, ezért velük se vagyok jóban.

(Kicsit érdekes, egyszer azt mondják, h mozduljak ki itthonról, ne csak a gépezés, de közbe meg nem engednek sehova..)

Szeretnék kilépni ebből a mókuskerékből, ismerkedni új emberekkel, csak ez nekem aligha megy.:(

Barátnőről meg annyit, h sok lánnyal szemeztem már, de gyáva vagyok odamenni hozzájuk, és ezt is kudarcként élem meg.

Nem látom értelmét már az életemnek, úgyérzem, senkit nem zavarna, ha eltűnnék.. :(

Hogyan változhatom meg, vagy teljesen reménytelen eset vagyok már?:( Kérlek segítsetek!



2012. szept. 30. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Akkor, ha nem baj, leírom egy személyes történetem.

Velem is ugyanez volt. Voltak azért haverjaim az osztályból, pl. akikkel együtt buszoztunk, de valahogy nem éreztem, hogy benne lettem volna az osztályközösségben. Aztán volt egy gyerek az osztályból, aki mindenki felé nyitott, de 3 hétig hiányzott, aztán amikor először jött suliba akkor odamentem, hogy és elkezdtünk beszélni. Azóta kb. legjobb haverok vagyunk, és így az osztály többi tagja is befogadott. Aztán ez az osztálytársam rendezett egy bulit, ahova engem is meghívott. El akartam menni, de tudtam, hogy ott olyanok is lesznek, akiket nem ismerek, úgyhogy kitaláltam mindenféle kifogást, hogy miért nem tudok menni, de aztán erőt vettem magamon, és elmentem. Szüleimmel nekem nincs gond, mert bíznak bennem, és anyum nem gondolná, hogy iszogatunk is, faterom viszont tudja, de nem érdekli, ő is csinált ilyeneket régen. Na, és hát elmentem ebbe a buliba, és annyira jó volt, hogy utána már egyáltalán nem féltem tőle. Barátnővel kapcsolatban, meg nekem eddig 2 volt, de annyira bonyolultak voltak. Szóval az egyiknél ő jött oda hozzám,- persze ismertem, de csak köszöntünk egymásnak -, szóval szerencsém volt. A másodikkal pedig egy buliban ismerkedtem meg, de ez kb, 1hétig tartott. Szerintem kezd te is azzal, hogy összehaverkodsz pár osztálytársaddal, bár szeritem ha jól gondolom, akkor már 11.-es vagy, max 12., szóval lehet, hogy ezt előbb kellett volna, de soha nem késő. De az a lényeg, hogy szerezz barátokat, és az önbizalmadon kéne javítani. Én attól is féltem, hogy majd kiröhögnek, mert én vagyok a legfiatalabb az osztályba, de amikor megtudták, akkor csodálkoztak egyet, és annyi.

Egyébként én is 17éves vagyok, 12.-es..

2012. szept. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem is vannak haverjaim, suliba tök jól elvagyok, dumálunk, hülyülünk.. De suli után hazajövök és onnantól semmi.. Hétvégén is (bár már eléggé unom) marad a gépezés..:/
2012. okt. 1. 15:02
 3/7 anonim ***** válasza:
csináld azt, amit szeretsz, erre nem lehet mást mondani, én is ilyen vagyok egyébként, de a feloldozás, akkor jő el ha megerőlteted magad és odamész ahhoz a lányhoz, aki tetszik, ha nem jössz be neki, akkor .i. ezt mutatod neki :D ami persze nem igaz, nehogy elhidd már! szóval ha nem, akkor nem
2012. okt. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
lesz majd más is
2012. okt. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkitől, ezen a pár napon sokat változtam..:)

Már a csaj ügyön is dolgozom, haverokkal többet lógók, meg ilyenek..:D Szüleim elmentek 1 hétre itthonról, és most sokkal szabadabbnak érzem magam..:) Mindenkinek ment a zöld, köszi;)

2012. okt. 8. 16:42
 6/7 A kérdező kommentje:

Csak azon nem tudtam változtatni, h pl suli után, meg hétvégenként még mindig ahogy tudok gépezek, és ezek helyett inkább lógnék haverokkal, buliznék..:D

Az összes haverom szokott bulikba járni, csak engem sose hívnak meg, és nem tudom, h hogyan tudnám a tudtukra adni, h én is mennék..:D Nem is néznék ki belőlem szerintem..

2012. okt. 8. 16:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát szervezz egyet te amíg szüleid nincsenek otthon. :D

Velem is így volt. Mondjuk nem nálam tartottuk, hanem havernál, és alig voltunk páran, de olyan jó volt, hogy az egyik csaj kilyukasztotta a fülem... aztán suliba így nézett mindenki, ki sem nézték volna belőlem. :D De azóta elhívnak engem is, pl. abban az évben volt az első, hogy nem otthon szilvesztereztem. Én se járok túl gyakran, de kb. úgy kéthavonta biztos. Ebben a hónapban is lesz 2, amint két különböző osztálytársam tart. Szóval csak a tudtukra kell adnod, hogy téged is simán elhívhatnak, és talán az a legjobb módja ennek, hogy te rendezel egyet. De mondod haveroknak, hogy nem kell nagyra számítani, csak egy kis iszogatás meg ilyenek.

2012. okt. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!