Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan kezeljem...

Szerintetek hogyan kezeljem vagy én miben változzam meg?

Figyelt kérdés

15(nemsokára 16) éves lány vagyok és családi gondjaim vannak.Persze nem olyan súlyos h az apám iszik és ver minket vagy ilyesmi:D

Csak annyi hogy lassan 70 éves lesz és enyhén szólva nem vagyunk jóban. Szerintem még mindig kislánynak néz, nem , biztos hogy kislánynak néz( azt mondta nem sokkal a 15. szülinapom után hogy nem nézhetek meg egy 12 karikás filmet, mert "szerelmeskedés" van benne:S(Nem mintha érdekelt volna a véleménye:D))

De 13 éves koromig gyakran cipelt mindenhová kocsival, általánosba is mindig vitt volna ha hagytam volna(10 perce laktam a sulitól)

Amikor elkezdtem a divat, smink, az alakformálás meg egyéb nőiesebb, felnőttesebb dolog iránt érdeklődni, annyit mondott:"ez mind hülyeség"(Szerintem ez nem azért van mert kislánynak tart, hanem mert nem szereti ha egy nő követi a divatot, festi magát, a haját,magassarkúba jár, rendszeresen jár fodrászhoz, őket "majmoknak" hívja)

Múltkor turiból akart nekem nézni ruhát(még csak nemis angol turiból hanem valami szórólapról ahol bekarikázta nekem:" GYEREKRUHÁK -500FT"

meg ilyen 1000 forintos cipőt mutatott nekem szintén szórólapról valami olcsó cipővásárról.

Amikor mondom neki hogy szeretem a divatot azt mondja:"A divat drága"

És az a vicc hogy régen megkaptam mindent amit akartam szó nélkül(számítógépes játékokat, laptopot, lcd tv-t, könyveket, játékokat, sztem ha összeszámolnám csak a játékaim árát(legyen az "valódi" vagy számítógépes) legalább 2000.000 ftra simán összejönne.)Amikor meg vásárolni megyek apum mindig elhúzza a száját.

A pasikról meg a véleménye:" Már elég idős vagy hogy legyen barátod ,de a csókolózás meg a szerelmeskedés szóba se jöhet"

Függetlenül ettől veszek magamnak viszonylag divatos cuccokat(C&A, Misso, Jeans Club, New Yorker, nagyriTKÁN GAS, MAYO CHIX, PUMA) sminkelem magam néha veszek fel magassarkút és vasalom a hajam.Ezekre csak fintorog.Én annyiban vagyok hibás hogy nem tisztelem őt, lesz*rom a véleményét és sosem figyelek rá.

Szóval mondom nem mintha adnék a véleményére,de mégiscsak egy helyen élünk és már nem bírom elviselni a beszólásait:(

Szóval segítsetek:Tudom hogy változnom kénee de mit csináljak hogy ne húzzam fel magam rajta?


2011. ápr. 10. 18:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

hát nem tudom kamu kérdés- e, mert ilyet el sem hiszem.


De persze, vannak olyan régimódi apák, akik nem birják elviselni ,hogy a kislányuk nővé " serdül". Tulajdonképpen biztos lehetsz benne, hogy ez neki tényleg probléma, valóban nem tudja kezelni ezt a helyzetet, ami nem is annyira új már. Az, hogy régen mindent megkaptál, és most nem, az lehet ,a megváltozott anyagi viszonyok következménye is. Nem beszéltél anyukáról, nincs veletek?

Mert az jó lenne, ha egy nő barátod, idősebbel összeülnél, és elmondanád neki a problémádat, és ő beszélgetne el apukáddal.

Tulajdonképpen azt várja, hogy bizonyíts valamit,ahogy korábban is, ezt a tanulással mondjuk, pl elvárhatta, csakhogy egy lány másként bizonyít. Rosszabb esetben pasikkal, jobb esetben, hogy frigid lesz. egyik se járható út.

Mindenképpen szedd össze magad, a tényeket, a gondolatokat, érveket, és próbálj meg beszélni vele, egy nyugodt pillanatban, amikor jókedve van. Ezt te tudod, mikor van.

sok Sikert!

Arra azért vigyázz, hogy ne kezdj mindenféle palival. )

2011. ápr. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy nyilván természetes, valahol ,hogy nem veszed figyelembe a véleményét ,mert kamaszodsz, és mert a divatról más a véleménye, de azt is vedd figyelembe, hogy nemsokára, négy öt, max 6 év múlva, már a felnőttek életét éled, és dolgoznod kell, lehet ,szükséged lesz még a figyelmére, szeretetére. Végtére mégiscsak az édesapád, aki amig tudott, mindent megadott neked. Az, hogy idősebb az oka, hogy másként vélekedik neked fontos divatról.
2011. ápr. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
A maga módján védeni akar.. ne csókolozz, satöbbi, ez is azt mutatja, hogy tudja, pontosan, hogy milyenek a pasik, ha könnyen adod magad, nem becsülnek meg,. Ez inkább aranyos, hogy így véd, mondjuk megértem, hogy felforr az agyad tőle. ) De azt írod, te is változni akarsz, vedd figyelembe a ő szempontjait is, és ha nem tud rá hatni az érvelésed, keress egy idősebb nőbarátot, vagy anyukádat, és beszéljen vele ő. )
2011. ápr. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Én vagyok a kérdező. A kérdés nem kamu , bár lehet hogy egy kicsit túloztam, mert ettől még megveszi nekem ezeket csak rosszul esik ahogy reagál rájuk.

Már próbáltam vele beszélni de egszerűen kiment :@

Igaz én is könnyen dühbe jövök:/

2011. ápr. 10. 18:50
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt sem írtad, van -e barátod, de nem csak a divat teszi az embert.Vagy nem attól lesz fiúd, hogy a legmenőbb ruhákat veszed fel. attól ,mert a legmenőbb ruhákat veszed fel, ugyanúgy kitolhat veled egy férfi, sőt. Nem rég épp egy hasonlóan járt nővel beszéltem.

én pl normálisan divatosan járok, de nem veszek márkákat, minek, hogy szembejöjjön velem az utcán? Mindig divatos vagyok de nem viszem túlzásba. Sokkal fontosabb ,hogy milyen a személyiséged, ami biztosan nagyon érdekes, színes, de lehetnél akár kicsit kiegyensúlyozottabb is.

2011. ápr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Anyukád nem él veletek? ?
2011. ápr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Persze, hogy rosszul esik, hiszen ő is szeret téged, és te is szereted ,hiszen az édesapád. Ezért kellene, valaki harmadik, aki beszél vele.
2011. ápr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem erről a nagypapám jut eszembe, aki múltkor egy csizmával állított be, hogy erre sem kell költeni, jó lesz nekem. A csizma 3 számmal volt nagyobb, mint a méretem, és később kiderült, hogy egy kuka mellől hozta el, mert valaki kidobta. Azt hittem, elbőgöm magam, mert erre nem szorulunk rá azért. Anyuék persze mondták, hogy most is megy a kuka mellé, nem kell félnem. Ami a legszomorúbb, hogy még arra sem foghatom, hogy nagyapám beteg, mert semmi baja, csak ilyen, és kész. Sajnálom, hogy Te is ilyen "cipőben jársz".
2011. ápr. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Anyum velünk él ő azért fiatalbb (nincs 50) vele szinte naponta beszélünk erről. Ő inkább aput védi meg olyanokta mond hogy ha régi sérelmeket felhánytorgatom csak magamat mérgezem vele.

Illetve nem is védi inkább próbálja h az ő szemszögéből is nézzem a dolgokat

(Próbálom és meg is tudom tenni, de utána mindig visszatérek a saját nézőpontomra és utána megint dühös vagyok rá)


14 évesen am a Vitáz Lászlóra(a bábelőadásra) akart elcipelni mert 6 évesen szereettem:S

2011. ápr. 10. 18:57
 10/17 A kérdező kommentje:

Igazából még sosem volt pasim mert igazi kis bányarém voltam miekőtt el kezdtem volna foglalkozni magammal.

Társasági életem 0 volt, csúnya voltam, a fiúk nem bírtak, először magamat kellett fejlesztenem a poasik szóba sem jöhettek addig nálam.

Am most kialakulóban van vmi egy fiúval érdekes arra egész jól reagált:D

2011. ápr. 10. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!