Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Menjek pszichológushoz?

Kleobaba kérdése:

Menjek pszichológushoz?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, lány. Soha se volt önbizalmam, sőt egyre jobban azt érzem hogy nem szeretem (talán még utálom is) magam.Igen erős hangulat ingadozásaim vannak, egyik percben sírni tudnék a következőbben ennek a szöges ellentéte. Azt már csak nehezen említem meg, hogy már az öngyilkosságra is gondoltam. Sőt volt amikor nagyon komolyan is gondoltam. Ennek ok az, hogy értéktelenek és semmit érőnek gondolom magamat. Ja és utolsónak, hogy sikerült kifejlesztenem egy olyan "álarcot" amit olyankor használok ha nagyon rossz kedvem van, ilyenkor egy mosollyal elfedem a valódi érzéseimet. Ez annyira jól megy, hogy sokszor már én se tudom mit is érzek. Szóval szerintetek menjek pszichológushoz? És ha igen, akkor tudom hogy egyedül nem leszek képes elmenni, ezért szerintetek mégis hogyan kérjem ezt anyukámtól?

2012. okt. 14. 22:52
 1/9 anonim válasza:
Beszélj anyukáddal, és egy barátoddal akiben bízol és támogat. De anyukád ha nem is venne esetleg komolyan( nem azért mert nem szeret, hanem ráfogja arra hogy kamasz vagy ) akkor viszont neked kell lépned. Es ha ezt megteszed akkor belatja mAjd o is hogy ez pedig komoly.
2012. okt. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pszichológushoz ne menjél,ők csak tele tömnek idióta gyógyszerekkel amitől még rosszabb lesz az állapotod


A legjobb "pszichológusok" a barátok,nekik mondd el a gondjaidat,hátha tudnak tanácsot adni.De azért ide is leírhatnád hogy pontosan miért is utálod magad?

2012. okt. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, először is a barátnőmnek egyszer elmondtam...ők is azt tanácsolták menjek pszichológushoz...és ennyivel le is zárták a témát (pedig mindent elmondtam). Azt, hogy miért utálom magam nem tudnám megmondani, így van. Anyukámnak pedig azért nem szóltam, mert ha az én lányom majd ezzel állítana oda akkor én is magamban keresném a hibát, hogy vajon mit csináltam rosszul, hogy öngyilkosságra gondol.
2012. okt. 15. 09:59
 4/9 anonim válasza:

Bár nem tartozik szervesen a válaszomhoz, de megjegyezném, hogy egy pszichológus nem töm tele gyógyszerekkel, az a pszichiáter... A pszichológus egészen más módszerekkel segít, amiknek a nagy része beszélgetésen alapszik.

Én azt mondanám, beszélj anyukáddal és keress fele gy pszichológust. A barátaid nem tudnak neked mindenben segíteni, van mikor az már nem elég, ha igyekeznek támogatni téged és melletted állni. Én úgy látom, hogy a problémáid gyökere nagyon mélyen van, amit talán már te magad sem látsz és ez hat ki az egész életedre, gondolkodásodra, ezt nagy eséllyel csak szakember tudja felderíteni, megváltoztatni viszont csak te magad fogod tudni.

Vannak különböző névtelen online segítő oldalak, oda is írhatsz még, vagy egyéb ifjúságsegítő csoportokhoz, ahol van lelki dolgokkal foglalkozó illető.

Én azt mondanám, anyukád miatt ne aggódj, mert sokkal jobb az, ha őszintén elé állsz és elmondod neki, így tud neked segíteni, mintha semmit sem mondasz, csak azért, hogy ne keresse magában a hibát és ne terheld vele, viszont így elveszed tőle a lehetőséget, hogy segíthessen neked. Ha lenne egy lányod, valószínűleg te is azt szeretnéd, hogy őszinte legyen veled és meglegyen a lehetőséged, hogy segíts rajta, hiszen te se akarnád, hogy belül szenvedjen és kívül mosolyogjon.

Szóval sok sikert kívánok és mihamarabbi jobbulást. :)


L/22

2012. okt. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az utolsónak nagyon köszönöm igen hasznos tanács. Csak egyszerűen nincs elég bátorságom kimondani még egyszer mindent. Mert mikor mindet elmondtam a barátnőimnek, ők olyan nézéssel néztek rám mint akik egyszerűen nem akartak tudni az egészről. És tudod másnap úgy éreztem magam mint aki páncél nélkül állt ki a csatamezőre. Nagyot csalódtam akkor bennük...és több hónapon keresztül gyűjtöttem össze a bátorságot, hogy végre igenis segítséget tudjak kérni, és mindennél jobban félek attól hogy újra megtegyem. Mégis mit mondjak?
2012. okt. 15. 19:14
 6/9 anonim ***** válasza:
A barátnőid talán nem tudnak segíteni, de ettől te nem vagy kevesebb. Egyszerűen menj el egy szakemberhez, a terapeuták azt tanulják, hogyan segíthetnek neked, hogy jobban érezd magadat, ez a szakmájuk, nem fognak rád úgy nézni mint a barátnőid, (akik természetesen nincsenek ilyen problémákra felkészülve). Bárcsak én is elmentem volna egy pszichológushoz ennyi idősen, lehet hogy most feleennyi problémám se lenne. Szóval hajrá, menj és fogadd el a segítséget, mindenkinek jár.
2012. okt. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor már csak abban kellene segíteni, hogy mondjam el mindezt?
2012. okt. 16. 12:48
 8/9 anonim válasza:

Ha nem mersz vagy nem tudsz odaállni és egy az egyben elmondani az egészet töviről hegyire, én azt szoktam javasolni, hogy írd le egy levélben, mindent, őszintén, azt is, hogy miért ebben a formában mondod el és add oda anyukádnak. Sőt, ezt a gyakori kérdéses bejegyzést is megmutathatod neki, amit te írtál.


L/22

2012. okt. 17. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok segítséget, habár még mindig nem változtattam a helyzeten, minden esetre abba segítetek a felismerésben
2012. nov. 12. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!