Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kóros kutakodásmániám van. Ez...

Kóros kutakodásmániám van. Ez orvosi eset, vagy mi bajom van? Rá fog menni minden kapcsolatom.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy imádok információkat kideríteni, kutakodni, találni dolgokat.

A vicces, hogy a megszerzett információt semmilyen módon nem használom fel, még csak nem is érdekel különösebben, csak örülök, ha találok valamit.

Ha egyedül hagynak egy szobában nézelődök, hogy mi van a polcokon, fiókokban, gépen, elöl hagyva, éjjeliszekrényben, stb... Nem lopok el semmit, egyszerűen csak rám tör a görcs, hogy meg kell nézni, hogy vajon mi van ott?

Tudom, hogy ez nem jó, meg hagyni kéne mások magánszféráját, de valahogy belém bújik az ördög, és öt perc múlva azon kapom magam, hogy valahogy feltörtem az illető számítógépét és azt nézegetem, hogy mi van a mappáiban vagy hogy van e valami a zoknijai alatt?

Szidtak már le ezért, meg dobtak ki, tudtam is, hogy nem jó, de egyszerűen nem tudok leállni. Főleg, hogy a legtöbbször nem bukok le, mivel eltüntetem a nyomaimat, és megjegyzem, hogy mi az az információ amit "tudhatok" és "nem tudhatok".


Ezt kezeli pszichológus? Vagy valaki tudna tippet, hogyan lehetne csökkenteni a kíváncsiságomat?


2012. okt. 15. 15:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Játssz nyomozós játékokkal, vannak nagyon jó játékok :) Vagy válassz életpályát: rendőr. Itt kiélheted a hajlamaidat.

De szerintem ha nagyon kóros akkor inkább menj pszichiáterhez.

2012. okt. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!