Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mivel vezessem le a feszültség...

Mivel vezessem le a feszültséget önbántalmazás helyett?

Figyelt kérdés
Nem tudom kezelni a feszültséget, az idegességet. És mindig magamon vezetem le. Múlt évben szétvagdostam a kezem, a combom, tépkedtem a hajam és ilyesmiket csináltam... Szeretném végre "kinőni" ezt a hülyeséget, mert múlt évben is majdnem lebuktam nagyon sokszor, de végül is megoldottam, és senki nem tud ezekről a dolgaimról, még a szüleim elől is sikerült elrejtenem. Sok stressz ér a mindennapokban, és azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek hogyan vezessem le ezeket? Sportolok, de nekem az sem segít.
2012. okt. 22. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Hallod, beszéljél már anyudékkal... Vigyenek el egy pszichológushoz, mert ez krv-ra nem normális. Ha a sport nem segít akkor ide szakember kell. Ezt vedd komolyan!
2012. okt. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én is ilyen vagyok. nekem a nyugtatók segítettek, amelyeket az orvos írt fel. csak nem éppen kellemes érzés, mikor az embert úgy kezelik, mint egy 5 évest. próbálj ki vmilyen küzdősportot, vagy fuss, vagy állj ki egy lakatlan helyre, és ordíts. én ezeket szoktam csinálni, mert a nyugtatókról le kellett állnom, mert függő lettem. ha ezek se segítenek, menjetek el télleg orvoshoz, mert nem vicces dolog a korházban feküdni meg az elmegyógyintézeten, mert azt hiszik, meg akarod ölni magad. :S
2012. okt. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Bennem az vezeti le a feszültséget, ha megnézek egy akciófilmet, játszok valami hentelős játékot, vagy gengszterrap-et hallgatok. Próbáld ki, hátha bejön.


http://www.youtube.com/watch?v=zgbZ69olJas


Belőlem az ilyen zenék "kipárologtatják" a felgyülemlett dühöt. Hátha belőled is. Ha kell, küldök még ilyeneket. :D

2012. okt. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Harmadik vagyok: Úgy értem akkor hallgasd meg, amikor ideges vagy. Amikor nem vagyok feszült, én sem hallgatok ilyet, de levezetni tökéletes.
2012. okt. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem anyám azt mondta hogy fussak vagy üvöltözzek, vagy bármi mást csak hagyjam abba hogy magamat bántom.Az én fejemben is megfordult a pszichológus mikor ma ijedtemben sírva rohantam haza bedagadt kézzel ami örülök hogy nem törött el.Azért kicsit jó érzés hogy nem csak nekem vannak hasonló problémáim.
2012. okt. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én ha feszült vagyok, heavy metalt hallgatok, és közben vagy bicajozok/futok, esetleg felüléseket csinálok.

Régebben mindig szétvertem a kezem a falon vagy az asztalon, de ma már megtanultam uralkodni magamon :)

2012. okt. 23. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
fordulj szakemberhez, az okokat kell tudni legyőzni és akkor nm lesznek a pótcselekvések. Lehet tanulni különböző technikákat erre.
2012. okt. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, és ti akik válaszoltatok hány évesek vagytok? Csak kiváncsiságból kérdem, mert én is ezek közé tártozom.
2013. okt. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én rock ot szoktam halgatni és mindenfèle gyògyteát iszok vagy sújzòzok vagy csak egy szivacs labdát nyomogatok
2014. jan. 8. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

ezek nagyon alap dolgok, de nekem mindig bejöttek:

- menj ki ez nagy területre (sétálj el, bicajoz el) és üvöltsd ki magadból a feszkót, a bánatot, és minden dolgod. de tényleg, üvölts hogy kifér a torkodon.

- ha éppen hajat mosol, vagy ha van rá alkalmad feküdj be egy kád vízben, és dugd bele a fejed. ilyenkor hirtelen lesz minden csöndes, és ha a szívverésed hallgatod közben, lelassulsz te magad is.

- nézz körül. figyeld meg a természetet. az apró dolgokat. minden apró részletben mélyülj el. embereket figyelhetsz meg mélyebben, és a gondoltaid elrejtheted.

- írj naplót, és próbálj meg minél lassabban élni.

2018. nov. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!