Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Létezik még rajtam kívül...

Létezik még rajtam kívül olyan ember, akinek nincsenek barátai?

Figyelt kérdés

Elköltöztek, megházasodtak, gyereket szültek, vagy csak szétsodort minket az élet. Magányosnak érzem magam ebből a szempontból, és kezdem azt érezni, hogy ez az én hibám, hogy nincsenek barátaim.

Egyáltalán, hogyan lehet barátokra szert tenni? Ti hogyan csináljátok?


2012. okt. 24. 20:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Létezik. Nekem is hiányoznak a találkozások, beszélgetések. Pedig még időm is lenne rá.

F

2012. okt. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nekem azért nincsenek barátaim, mert kissé antiszociális vagyok. De annyira nem, mert vhol belül vágyom barátokra. Inkább az a baj, hogy kissé különc vagyok, és nehezen találok olyan embereket, akik elfogadnak és hasonlóan gondolkodnak, mint én. Már pedig olyanokkal nem tudnék barátkozni, akik teljesen máshogy gondolkodnak, más világban élnek, mint én. Most mondhatnám azt, hogy változzak meg és legyek nyitottabb az emberekre, de akkor az nem én lennék, és lehet, hogy akkor még boldogtalanabb lennék, mint így, barátok nélkül. Mindig is ilyen voltam, már mondhatni hozzászoktam és sajnos nagy az esély rá, hogy soha nem is lesznek barátaim. Persze alapjába véve nyitott vagyok, mert a volt munkahelyeimen is könnyen megtaláltam a közös hangot az emberekkel, de azok a kapcsolatok elég felületesek voltak, egyikük sem vált igazi baráttá (pont azért, mert másmilyen voltak, mint én).
2012. okt. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
létezik hát.
2012. okt. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
szomorú ez. valahogy úgy lenne az ideális, hogy ez a sok barát nélkül maradt ember egymásra találna :)
2012. okt. 25. 21:36
 15/16 anonim ***** válasza:

Óhajod teljesült: hát itt jól egymásra találtunk! :D

Cicege

2012. okt. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Nekem sincsenek. Egyetem után elszéledtünk, csak néha van egy-két telefon vagy e-mail, na de az nem egyenlő a személyes kapcsolattal.

Nem tudom, hogyan lehetne újakra szert tenni, iskolában ez magától jött, a felnőtt életben valahogy más az egész. Ha próbálkozom, azt érzem, felesleges a társaságom.

Ha lenne barátnőm, könnyebben kezelném a helyzetet.

2013. máj. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!