Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi lenne az a dolog, ami ha...

Mi lenne az a dolog, ami ha megtörténne, akkor elgondolkoznál az öngyilkosságon?

Figyelt kérdés
2009. aug. 11. 05:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%
Tudod,hazudna az ember,ha azt mondaná,soha nem gondolt arra,mi lenne,ha...amikor el vagyunk keseredve az életünk miatt,összecsapnak a hullámok a fejünk felett,akkor arra gondolunk,akarjuk-e ezt tovább csinálni!De mindig van valami apró szépség az életben,ami miatt tovább hajtom a mókuskereket!Én sem vagyok most jól lelkileg,egyrészt nem találom a helyem a világban,nem tudom,mi a célja az életemnek,ráadásul egy hónapja a szeretett édesapám is itt hagyott minket örökre.Mégis azt gondolom,a lelkem boldogságát kell megkeresnem,a módját még kutatom,de ha megtalálom,akkor az bármely helyzetben erőt ad,és soha nem fog eszembe jutni,hogy az lenne az egyedüli mód a megváltásra,ha önkezűen vetnénk véget a saját életünknek.Te is ebbe kapaszkodj,ha esetleg bármi ilyen buta gondolat eszedbe is jutott valaha.
2009. aug. 11. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Minden embernek vannak olyan időszakai,amikor nem látja értelmét az életének,de ezen előbb-utóbb túljut.

Egyetlen esetben tudnám elképzeni az öngyilkosságot:ha magatehetetlen,állandó ápolásra szoruló beteg lennék,aki másoknak és sajátmagának is terhére van és a gyógyulásra nincs remény,csak esetleg hosszú vegetálásra.

2009. aug. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 bibi05 ***** válasza:
78%
Ha Isten ne adja valami történne a szeretteimmel.(kisöcsém,párom)
2009. aug. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha mondjuk biztosan lenne, hogy meghalok valami fájdalmas módon, akkor lehet könnyítenék a saját szenvedéseimen. Más esetben nemhiszem, mert pont a kitartás az egyik olyan tulajdonságom, amire büszke vagyok.
2009. aug. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
mindent túl lehet élni szinte, agyvérzésem volt, rákos voltam a nejem is, otthonom elvesztettem, és mégis itt vagyok. Tudjátok vannak akiknek tudok segiteni és ez éltet mert mindenkire szükség van! Nincs olyan rossz amiben ne lenne valami jó, csak kicsit a dolgok mögé kell nézni és felállni, mindig talpon maradni mert az életet nem azért kaptuk hogy idióta módjára eldobjuk.
2009. aug. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%

Nem nagyon tudom elképzelni,hogy ilyet tegyek...

esetleg akkor, ha nagyon hosszú fájdalmas betegségem lenne, amiben magatehetetlen vagyok, akkor, hogy ezt megelőzzem

vagy... ha miattam halna meg sok ember, pl. okoznék egy halálos balesetet,ahol én vagyok a hibás, amiben meghal egy család...de nem hiszem,hogy megtenném,csak elgondolkoznék rajta...

2009. aug. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
84%
Ha a kisfiamat elveszíteném.
2009. aug. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Mindent át lehet vészelni. 9 hónapja elvesztettem a legjobb barátnőmet, aki egy autóbalesetben meghalt. Akkor azt hittem, mindennek vége, mert szinte egy embert sem szerettem és tiszteltem annyira, mint Őt. Felnéztem rá, mert idősebb volt nálam, hihetetlen ember volt. Nem jártam iskolába, nem ettem, nem akartam senkivel beszélni. Még így is mindennap sírok, mikor megnézem a képeit, visszagondolok az együtt töltött percekre vagy meghallgatom a kedvenc számait. Nem tudom és nem is akarom elfelejteni. Sokáig képtelen voltam bárkivel is barátkozni, szörnyen voltam, de aztán rájöttem, hogy ez így nem mehet tovább. Életem legborzalmasabb pillanata volt az, mikor a húga sírva felhívott, hogy elmondja "Réka meghalt". Hihetetlen nehéz túltenni magunkat egy ilyen veszteségen és őszintén, nem is gondoltam, hogy ezzel meg kell birkóznom 16 évesen. De most itt vagyok, jól vagyok már amennyire lehet és már kivertem a fejemből az öngyilkosság gondolatát. Nem hiszek a halál utáni életben és ha akkor sem lehetnék vele többet, akkor miért tenném. Vannak céljaim, álmaim és a barátnőm örökké a szívemben fog élni=)

egy 16 éves lány

2009. aug. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
86%
Ha eltörne a gerincem és egyáltalán nem tudnék mozogni még beszélni se. Ja de akkor nem tudom megölni magam...ciki. Eutanáziát nekem.
2009. aug. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagyon fájdalmas, halálos betegség.
2009. aug. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!