Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért életeleme a mai fiatalsá...

Miért életeleme a mai fiatalságnak a kocsma és a diszkó?

Figyelt kérdés

Most nem arról van szó, hogy baj-e vagy nem, nem a kivetnivalókról van szó, nem a viselkedésről.


Egyszerűen az nem esik jól, hogy bolondnak, antiszociálisnak "kell" éreznem magam, amiért nem szeretem ezeket a helyeket, és más szórakozásokat tudok jobban elképzelni társas kikapcsolódás céljából.

Nagyon kevesen vagyunk (ha azt mondom, 5% alatt, valószínűleg nem túlzok), akik nem járunk ilyen helyekre. De mi is megmutatjuk néha magunkat, mert "muszáj". Ezzel együtt tehát ha pl. azt vesszük, ki nem volt még becsípve se - talán 0.5%-ra csökken az arány.


A lelkem azt sugallja, semmiből nem maradok ki, ha nem járok ilyen helyekre. A diszkót még sose élveztem, a kocsmát is csak ritkán szoktam...

Viszont néha eléggé frusztrált vagyok a különcségem miatt és néha már az eszem azt mondja, majd bánni fogom. A legtöbb gimis és egyetemista korú számára alap a rendszeres party, kocsmatúra stb.

Nekem még a szülinapom is teaházban volt, tavaly palacsintázóban és mindkét évben délután kezdődött és éjfél előtt már hazamentünk.


Régen is kocsma és diszkó nélkül nőttek fel, mégse maradtak ki semmiből és nem lettek sérültek.


2012. nov. 4. 21:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Mikor nőttek fel az emberek kocsma nélkül? :D
2012. nov. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Én nem járok se diszkóba se kocsmába nem cigizek nem iszok és nem füvezek/drogozok. És pont ez miatt lettem kívülálló... A társadalom már lassan ezt ítéli el. Változnak az idők... Az osztályba 24 főből 3 ember nem cigizik. Elég rossz aránynak tartom. Ráadásul a cigizők fele herbált szív...
2012. nov. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Mikor nem? :D Kb. csak most nem.

1950-ben is részegen fetrengtek a fiatalok hetente legalább egyszer, szerinted?

2012. nov. 4. 22:03
 4/24 A kérdező kommentje:

2., engem is azóta nézett embernek a gimis osztályom, hogy láttak kocsmában, inni.

Ezért is írtam ki a kérdést.


Egyetemen szerencsére van egy kis köröm, de köztük is van, aki bulis, bár rajta látszik, azért mert nincs más, és jobb szeret velünk, nem bulizósokkal lenni.

2012. nov. 4. 22:04
 5/24 anonim ***** válasza:
szerintem mindig is piáltak a fiatalok, pláne egyetemista korban
2012. nov. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Amúgy ha nem néznének le minket, vagy nem piszkálnának, még jószándékból se, hanem ránk hagynák, akkor én is könnyebben rájuk tudnám hagyni.

Bár az, hogy a társaim 70-80%-át semmi se lelkesíti, csak a tudat, hogy mindjárt jön a következő buli - na ez már gáz.

És az is, hogy ha mindent csak piával képzelnek el.

Múltkor beszélgettem valakivel, és a Gellért hegyre 5 sört vitt magával. Könyörgöm, miért nem lehet a Gellért-hegyi beszélgetést alkohol nélkül élvezni?

2012. nov. 4. 22:21
 7/24 anonim ***** válasza:
28 an vagyunk egy osztályban, ebből 3an nem dohányzunk. Hol érdekel?
2012. nov. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

A diszkót én sem tudtam soha élvezni. A kocsma már más tészta, attól is függ milyen. Ahol lakom, van két bevált hely, ahova járni szoktunk.


Mindkettő hangulatos, halk háttérzene szól, viszonylag kevesen vannak. Pont ezért érezzük jól magunkat :) Egy sör mellett beszélgetni, nekem ez szokott kelleni. A baráti társaságomból csak én nem cigizek (leszoktam róla). Én sosem éreztem magam emiatt különcnek. Van akinek ez tetszik, van akinek meg az, ha csak a haveroktól tudja meg, mi is történt éjjel. Mondjuk a szülinap az nem ér véget 2 előtt, de akkor se vagyunk seggrészegek. Azért a jó magyar pálinkának nincsen párja :) Az biztos, hogy én józanul is tudom jól érezni magam, és erre igenis jó büszkének lenni :)

2012. nov. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Szerintem is mindig is voltam "züllöttebb" fiatalok, de azért tuti, hogy régebben nem 12 évesen kezdték és kétlem, hogy a lányokra is ennyire jellemző lett volna a részegeskedés, mint mostanság.
2012. nov. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
voltam=voltak
2012. nov. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!