Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért életeleme a mai fiatalsá...

Miért életeleme a mai fiatalságnak a kocsma és a diszkó?

Figyelt kérdés

Most nem arról van szó, hogy baj-e vagy nem, nem a kivetnivalókról van szó, nem a viselkedésről.


Egyszerűen az nem esik jól, hogy bolondnak, antiszociálisnak "kell" éreznem magam, amiért nem szeretem ezeket a helyeket, és más szórakozásokat tudok jobban elképzelni társas kikapcsolódás céljából.

Nagyon kevesen vagyunk (ha azt mondom, 5% alatt, valószínűleg nem túlzok), akik nem járunk ilyen helyekre. De mi is megmutatjuk néha magunkat, mert "muszáj". Ezzel együtt tehát ha pl. azt vesszük, ki nem volt még becsípve se - talán 0.5%-ra csökken az arány.


A lelkem azt sugallja, semmiből nem maradok ki, ha nem járok ilyen helyekre. A diszkót még sose élveztem, a kocsmát is csak ritkán szoktam...

Viszont néha eléggé frusztrált vagyok a különcségem miatt és néha már az eszem azt mondja, majd bánni fogom. A legtöbb gimis és egyetemista korú számára alap a rendszeres party, kocsmatúra stb.

Nekem még a szülinapom is teaházban volt, tavaly palacsintázóban és mindkét évben délután kezdődött és éjfél előtt már hazamentünk.


Régen is kocsma és diszkó nélkül nőttek fel, mégse maradtak ki semmiből és nem lettek sérültek.


2012. nov. 4. 21:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Nagyon unom már, hogy fiatal suhancok jönnek a "mai fiatalság" - dumával. Én 47 éves nő vagyok. Ugyanolyanok voltunk, mint ti, mi is eljárkáltunk, buliztunk, csavarogtunk, ittunk-borozgattunk, csak esetleg nem ültünk gép előtt. Nem azért mert nem akartunk, hanem mert nem volt. Természetesen akkor is voltak olyanok, akik nem szerettek kijárkálni, nem lettek lelki sérültek, azzal sincs baj. A lányom sem diszkózik például, de koncertekre eljárkál. Próbálj más társaságot, más helyeket keresni, mert teljesen biztos vagyok abban, hogy nem a helyekkel van gondod, hanem azért nem érzed ott jól, magad, mert nem a megfelelő emberekkel vagy. Igaz barátokkal a híd alatt is jó, meg a Buckingham-palotában is, meg diszkóban és fesztiválokon is.
2012. nov. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Azért ezt nem tudom elképzelni, még 30 évvel ezelőttre se.
2012. nov. 5. 17:17
 13/24 anonim ***** válasza:

Hát akkor nézz pár videót a Woodstockról, vagy még messzebbre megyek, próbáld elképzelni, milyen volt egy igazi falusi táncház. Hát megsúgom, hogy nemcsak a libbenő pántlikáktól volt színes a látvány és nemcsak a forgástól szédült mindenki.


Nem rossz ez a világ, hidd el, csak meg kell tanulni élni benne. Az értékrendedet őrizd meg és keresd a hasonlók társaságát. Próbáld meglátni a szépet és ne botránkozz meg mindenen, ami mai.

2012. nov. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
44%

1 különbség van a 2 világ között, a technikai fejlődés, nem volt net, nem volt számítógép, de még tv is csak utcánként 1 volt azon is 2 csatorna, azon is fekete fehér műsor.


Ezzel csak arra utalok, hogy manapság ha fingik egy celeb 10 perc múlva millió ember értesül róla, 30 évvel ezelőtt meg 2 hét kellett ehhez.


akkor is volt cigi, akkor is volt drog, akkor is dugtak az emberek, mert mi is lettünk valahogy.

2012. nov. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Azért annak nem örülök, hogy felnőttek értenek meg minket kevésbé.

Miért nem lehet elfogadni minket?

2012. nov. 5. 17:45
 16/24 anonim ***** válasza:
Rosszul értelmezed amit mondok. El lehet fogadni titeket, én el is fogadlak, sőt, szimpatikus is a józan hozzáállás, csak azt akarom mondani, hogy te meg próbáld elfogadni a többieket. Attól, hogy valaki szórakozik, nem lesz kevesebb!!
2012. nov. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Pont az, hogy velünk érzékeltetik, hogy kevesebbek, mitöbb, sérültek leszünk, és olyanból maradunk ki, amit hátralevő életünkben bánni fogunk.

Minket nem néznek bizonyos körök embernek, olyannyira, hogy ha mégis látnak kocsmában, diszkóban, onnantól szólnak hozzánk.


Közben úgy látom, sokan túlzásba viszik, semmi se érdekli őket, csak a pia.

2012. nov. 5. 17:59
 18/24 anonim ***** válasza:
Hát velük meg nem szabad törődni, hisz semmi közük hozzád.
2012. nov. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Az ilyen emberekkel nem kell törődni. " élni és élni hagyni " ahogy a mondás is tartja. Ő azt csinál amit akar, én azt amit akarok.


Szerencsére nem csak piálós emberek léteznek a földön, van sok józan életű és céllal rendelkező is. Őket kell megtalálni. Ahogy mondom párszor, nem azzal kell foglalkozni ami nincs, hanem azzal aki van.

2012. nov. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Hehe...szerintem sokan nem értik a kérdezőt. Nem arről van szó, hogy egyes fiatalok "szórakoznak" mások meg nem szeretnek szórakozni, hanem egyeseket csak és kizárólag az érdekel hogy atomrészegre ihassa magát és nem érdekli semmi az ég egy adta világon, max a fészbuk. Hogy jön ide Woodstock? Ott a zene és a közös eszme volt a legfontosabb és a legtöbben csak füvet szívtak, nem pedig seggrészegre itták magukat.
2012. nov. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!