Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem gondoljátok, hogy emiatt...

Nem gondoljátok, hogy emiatt vagytok forever alone-ok?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy én nem a foreveralone nyavalygó emberkék táborát erősítem, szóval lehet, hogy a véleményem nem releváns.


Szerintem az első, és legnagyobb probléma a média, és a közösségi hálózatok hatása az életetekre. Azt látjátok, hogy mindenki boldog a facebookon, a TV-ben azt a világképet sugározzák felétek, hogy muszáj, szerelmet találnotok, stb.

Forrás: [link]


A másik gond az önbizalomhiányotokból adódik, és abból, hogy "túlmisztifikáljátok a p.nát". Találtok magatokon olyan külső jegyeket, amiket nehéz változtatni (magasság, arcforma, szemszín, testsúly, stb) és a sikertelenségetek okát ezekben keresitek. Sokszor a belső gátjaitok feloldása helyett áttoljátok a problémát a fizikai énetekre. Néha el is hiszitek, hogy tényleg azért nincs senkitek, mert alacsonyak/túl magasak/vékonyak/izmosak/barna szeműek/zöld szeműek, stb vagytok.


Egy lányhoz pedig nem úgy közeledtek, mintha egyenlő partner lenne. Hanem úgy, mintha valamilyen különleges képességgel bírnának, mint valakik, akinek meg kell felelnetek, akiket potenciálisan egyből le kell nyűgöznötök, meg kell hódítanotok. Az igazság azonban más. A nők is emberek, ugyanúgy tapasztalják meg a világot, mint te, a szükségleteik is közel azonosak, és szeretnek beszélgetni, nyitni az emberek felé.


Miért nem raktok először magatokban rendet ahelyett, hogy folyamatosan nyávogtok? Miért nem vagytok férfiak? Miért nem élitek a mindennapjaitokat? Miért foglal le benneteket ennyire az, hogy más sikeres a párkeresésben? Illetve miért nem adtok le az igényeitekből, és kerestek a saját kategóriátoknak megfelelő lányt?


Pl vele:

[link]

soha sem tudna semmit kezdeni egy ilyen lány:

[link]

vagy egy ilyen lány:

[link]


Mert merőben más az érdeklődési körük, az életstílusuk... A külsőtök nagy mértékben befolyásolja a belsőtöket is...


2012. nov. 5. 21:09
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
Erre én meg azt tudom mondani, hogy kinek van türelme 100 elutasítást végigállni? Szerintem nagyon sok embernek nem. Én viszont ismerek Pesten egy srácot, ő egy igazi faantikusa az ismerkedésnek. Eddig másfél év alatt kb. 900-1000 lánnyal került kontaktusba, ebből úgy 250 volt éjszakai ismerkedés. Az eredmény meg semmi. Na erre varrjál gombot!
2012. nov. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 A kérdező kommentje:

Fiúk, lányok! Ahogyan a válaszokból is kiderül a lányok lelki világa és problémái azonosak. Mindkét nem lehet foreveralone, tehát ugyanúgy kellene egymáshoz állni, mintha csak simán barátkoznátok.


Kedves második lány válaszoló. Igen, ezt én is tapasztalom férfiként, hogy 1 csók után, vagy egy együtt töltött este után már mindenki tapad, volt egy csak, akivel 2x találkoztam 1x lefeküdtem vele, és 2 napra rá azt kérdezte, h "hiányzik-e nekem...".

Sajnos sokan annyira nincsenek rendben önmagukkal, hogy bárkibe belekapaszkodnak, mert azt hiszik, hogy nekik nem jár más, és ezen kellene változtatniuk. Én imádok valamilyen szinten egyedül lenni, mégsem vagyok foreveralone :D


Első lány, gondolom kaptál innen már 4 millió üzenetet, szóval te sem vagy sokáig foreveralone :D


Az emberkéknek, akik változtatnak, azoknak sok sikert, azokon pedig senki nem tud segíteni, akik megint el akarják tolni a felelősséget magukról.


Amúgy nekem is vannak foreveralone ismerőseim 2 huszonéves srác, mindkettő szűz, az egyikük még nem is csókolózott, és látszik az, hogy mennyire nem tudnak bánni az emberekkel, és mennyire nem fogadták el önmagukat sem. Nincsen szociális érzékük, nincs normális humoruk, értelmes világképük. A fő probléma velük, hogy nem szocializálódtak megfelelően, és ez látszik minden emberi kapcsolatukon. Tehát, amit javasolni tudok, hogy legyetek nyitottak mindenre, és nyissatok mindenki felé.

Ami pedig érthetetlen, hogy hogyan koptatnak le benneteket... Nem értem, egyből azzal nyittok, hogy gyeremá' hátra? Mert én mindenkivel el tudok beszélgetni, senki nem koptatott még le, h takaroggyá' már a dumáddal...

2012. nov. 5. 23:58
 13/64 anonim ***** válasza:

Az, hogy valaki megpróbál változtatni, az semmit sem ér! Ez tapasztalat. Én sokáig foglalkoztam önfejlesztéssel, lefogytam, divatos frizurát vágattam, egy lány ismerősöm segített ruhákat választani. Szóval, amit lehetett megtettem mind a külsőm, mind a belsőm javítása érdekében. Az eredmény semmi. Sőt, igazából ezek után jöttek még a bunkóbb visszautasítások. Szóval az, ha valaki nem akar változtatni az inkább okos ember, mert más kárán tanul, és nem gyötrődik azon, hogy megváltozzon, mert látja, hogyha másoknál sem megy, akkor nála miért menne.


Írták itt, hogy ha 100 lánynál próbálkozna, akkor tuti akadna 1. Téves! Én 100 felett járok, és csak az elutasítások száma növekszik. (bár a 900-1000-et nem érem el, ahhoz minden elismerésem, bár Pesten jóval nagyobb a felhozatal.)


Én elég jól bánok az emberekkel, ismerőseim szerint a humorom is jó, és elég értelmes is vagyok, de ezek belső értékek, amik semmit sem számítanak a csajozásban.


A lekoptatások pedig érthetőek, hiszen pl. én úgy nézek ki, ahogy, és egyáltalán nem csodálom, hogy bunkó módon koptatnak le. Egész egyszerűen mert az arc és a magasság alapján dől el minden.

2012. nov. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
Áh ember, miért kellett kiadni a normálisok titkát... Most mindenki normális lesz ezek után..
2012. nov. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:

(Csak előre jelzem, hogy még most tisztázzuk, én sem vagyok egy nyavalygó forever alone vagyok)


Én nagyrészt egyet értek veled, kérdező. Még annyival kiegészíteném a dolgot, hogy szerintem nem kéne rágörcsölni arra, hogy ki hogy néz ki, ki milyen nemű, ki mit gondol, mennyire jó fej stb...


Nem feltétlenül kell leadni senkinek sem az "igényeiből", ugyanis vannak még olyan emberek akik igenis a belsőt nézik. Pl. Én találkozok egy sráccal, odajön dumálni, jófej, jól el beszélgetünk és látom rajta, hogy "élvezi az életet" , életvidám az belém is életet önt, jó kedvű leszek tőle, jó benyomást tesz rám. Tehát máris tompulnak a külső "hibái".


Ha ott van ugyan ez a srác, látom, hogy ott feszeng, esetleg úgy hozza a sors, hogy beszélgető szituációba keveredünk, de azt látom rajta, hogy kellemetlenül érzi magát, alig beszél akkor nem tudok mit tenni, mivel engem is lehangol valamilyen szinten, nem beszélek vele, hiszen úgy sem tudok.


Tehát nem feltétlenül, nem mindenkinek a külső az elsődleges.


Példának okáért megemlítenék egyik srác ismerősömet aki vékony, egyáltalán nem izmos, nem egy jóképű srác, kamasz korban van és pattanásai is vannak elég rendesen, de jó a szövege, mindig felvidít, képes kommunikálni bárkivel, alkalmazkodó, nyitott, tájékozott...Máris nem érdekel a külseje..hozzáteszem pedig nem is ad magára, kb 5 ruhát hord egész évben és kész, de ez sem gond.

Mondjuk nem tudom milyen dezodort használ, de szerintem nagyon kellemes illata van...Igaz, hogy az illatok hatással vannak a hangulatunkra...Ha a közelemben van valahogy lenyugszok...kicsit biztonságos, izgató illat..na mind1


(tehát pl. ez is dobhat rajtatok)



Egyébként meg nincs megszabva, hogy minden ember életcélja, hogy párja legyen...


Én pl. egyedül vagyok de így vagyok boldog. Attól még vannak barátaim, másokkal jól elvagyok, tudok szociális életet élni és nem fásulok be...


Melyik a szimpibb?


Egy visszahúzódó, feszengő csaj aki arról nyavalyog, hogy

" A pasik olyan bunkók."

Miután meg próbálod bebizonyítani neki az ellenkezőjét és hogy vannak kivételek ezt mondja:

"Ja..annyi kikosarazást kaptam már, annyiszor megcsaltak...mindegyiknek csak a mellem kell és az h ágyba vigyen"...


Vagy egy olyan csaj aki életvidám, el lehet vele beszélgetni vele értelmesen sok témával kapcsolatban és pozitív kisugárzása van.


Az első szerintem idegesítő és ez a fiúkra is érvényes.

Ha nyavalyogsz, a környezeteddel utáltatod meg magadat, mert senki sem akarja, hogy lerántsd őt is magaddal a mélybe...


Egy nagyon mély magadba nézés és hibák diagnosztizálása az első lépés, majd ha tudod min kell változtatni, találd ki hogyan és tegyél ellene.


Csak is rajtatok múlik milyenek lesztek:)

Bocsi a regényért:D

17/L

2012. nov. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
Észrevettem egy érdekességet: Te azt mondod, hogy a "forever alone" emberek a belső gátjaikat áttolják a külsejükre. De alatta azt írod, hogy: "A külsőtök nagy mértékben befolyásolja a belsőtöket is..." Ez eléggé ellentétben áll, nem? Hogy is van ez?
2012. nov. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:

15-ös. Gratulálok, okos érvek jól levezetve, saját tapasztalatokkal alátámasztva. Akik kevesebb negatív tapasztalattal rendelkeznek, jó alap lehetne, ami akár erőt is adhatna. (Szóval, akik reménykedni akarnak, azok ezt ne olvassák tovább.)


De...


Te is írod, hogy a belső tompíthatja a hibákat esetleg. Ez csak erős korlátok között igaz. Ha valaki átlagos, abból esetleg a kisebb hibákat elfedheti a belső, elterelheti róla a figyelmet. Ha azonban a külső defektusok uralják a megjelenést, azt nem lehet elpalástolni csak a belsővel.


Szóval persze, egy amúgy átlagos pasinak a sikerein igen sokat dobhat az önfejlesztés. Egy valóban ronda és alacsony pasinak viszont nem. Ez tapasztalat. Sokat foglalkoztam önfejlesztéssel, a belsőm csiszolásával, eredménytelenül.


Írtad, hogy van egy ismerősöd, aki így meg úgy. Ez akkor jelentett valamit, ha úgy írtad volna, hogy a pasid. Nem akkora kihívás barátkozni egy lánnyal, mivel a barátot a lányok aszexuális lényként kezelik, így tényleg nem érdekes számukra a külseje. De pasiként már visszautasítanák. Nem a te hibátok, ez genetikailag van belétek programozva, hogy a helyesebb és magasabb srácot válasszátok.


Az, hogy egyedül is boldog vagy, betudható a fiatal korodnak. 17 évesen még engem sem érdekelt annyira, hogy egyedül vagyok.


A nyavalygásról annyit, hogy nyilván senki sem úgy megy oda egy csajhoz, hogy "te vagy a 89. lány, akit megszólítok, de eddig mindig csak elutasításokat kaptam. Már teljesen padlón vagyok. Ugye legalább te nem utasítasz el. Azt már nem bírnám ki."


A min kellene változtatni felismerés is jó lehet, de csak akkor, hogy ha azon a tulajdonságon lehet változtatni. Mivel a magasságon sehogyan sem lehet változtatni, és az arcon sem sokat ,így ezek kilőve. Persze, léteznek apró trükkök, amiket érdemes bevetni (én pl. a cipőmbe rejtettem egy 1 cm-es sarokemelőt biztos, ami biztos), de nem sokat érnek ezek sem.

2012. nov. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 A kérdező kommentje:

Komolyan, ha valaki szeretné, én elmegyek vele bulizni, és megmutatom, hogy mennyire könnyű ismerkedni emberekkel... :D AMúgy a 15-ös teljesen értelmes dolgot írt.

16(?) Azt elírtam, azt akartam írni, hogy a belső világod nagyban befolyásolja a külsődet is.


Nekem pl volt egy depresszívebb időszakom. (pénzügyi gondok) És elkezdtem elhanyagolni saját magam is, mert belül nem volt minden rendben. Kezdenek rendeződni az anyagi gondjaim, és újra örömmel fejlesztem önmagam, járok el edzeni, stb.

2012. nov. 7. 01:05
 19/64 A kérdező kommentje:
Viszont a pénzügyileg rossz időszakomban is heti 1-2 lánnyal kavartam, ez pedig ellent mond azoknak a tapasztalataitoknak, miszerint a pénz bármit is befolyásol. Sőt pont ezalatt az időszak alatt jöttem rá, hogy a külső sem mérvadó. 3-4 napos borostával, kócos hajjal sem koptatott le senki.
2012. nov. 7. 01:06
 20/64 anonim ***** válasza:
Mert te még borostával és kócos hajjal is jobban nézel ki, mint én és még itt sokan frissen borotválkozva, frissen mosott és fésült hajjal. Így persze h ismerkedni is könnyű.
2012. nov. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!