Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem gondoljátok, hogy emiatt...

Nem gondoljátok, hogy emiatt vagytok forever alone-ok?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy én nem a foreveralone nyavalygó emberkék táborát erősítem, szóval lehet, hogy a véleményem nem releváns.


Szerintem az első, és legnagyobb probléma a média, és a közösségi hálózatok hatása az életetekre. Azt látjátok, hogy mindenki boldog a facebookon, a TV-ben azt a világképet sugározzák felétek, hogy muszáj, szerelmet találnotok, stb.

Forrás: [link]


A másik gond az önbizalomhiányotokból adódik, és abból, hogy "túlmisztifikáljátok a p.nát". Találtok magatokon olyan külső jegyeket, amiket nehéz változtatni (magasság, arcforma, szemszín, testsúly, stb) és a sikertelenségetek okát ezekben keresitek. Sokszor a belső gátjaitok feloldása helyett áttoljátok a problémát a fizikai énetekre. Néha el is hiszitek, hogy tényleg azért nincs senkitek, mert alacsonyak/túl magasak/vékonyak/izmosak/barna szeműek/zöld szeműek, stb vagytok.


Egy lányhoz pedig nem úgy közeledtek, mintha egyenlő partner lenne. Hanem úgy, mintha valamilyen különleges képességgel bírnának, mint valakik, akinek meg kell felelnetek, akiket potenciálisan egyből le kell nyűgöznötök, meg kell hódítanotok. Az igazság azonban más. A nők is emberek, ugyanúgy tapasztalják meg a világot, mint te, a szükségleteik is közel azonosak, és szeretnek beszélgetni, nyitni az emberek felé.


Miért nem raktok először magatokban rendet ahelyett, hogy folyamatosan nyávogtok? Miért nem vagytok férfiak? Miért nem élitek a mindennapjaitokat? Miért foglal le benneteket ennyire az, hogy más sikeres a párkeresésben? Illetve miért nem adtok le az igényeitekből, és kerestek a saját kategóriátoknak megfelelő lányt?


Pl vele:

[link]

soha sem tudna semmit kezdeni egy ilyen lány:

[link]

vagy egy ilyen lány:

[link]


Mert merőben más az érdeklődési körük, az életstílusuk... A külsőtök nagy mértékben befolyásolja a belsőtöket is...


2012. nov. 5. 21:09
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:

"Ez a pozitív világszemlélet dolog nyilván jó ötletnek tűnhet, hogy ha már nem próbáltam volna többször is. Semmit sem ér. "


Mindenki ki kipróbálja világmegváltást vár a pozitív nézettől, meg ölébe hulló milliókat, és rajta csüngő topmodell barátnőket. Ez nem így megy. Pozitív szemlélődésnek nem ez a célja, hanem az hogy ne látszódjon rajtad hogy stresszelsz, mivel nem stresszelsz, kiegyensúlyozott életet élj, és ne mérgelődj. Állíthatod hogy te a dolgok pozitív oldalát nézed, ha görcsölsz és azon gondolkodsz hogy mi a nem jó, akkor magadat csapod be.


Én is pozitívként élem az életemet 3 éve, nincs barátnőm mégse. Nekem nem azért nincs, mert nem tudnék kit felszedni, hanem azért nincs mert egy üresfejű, céltalan, csak dugásra való műnő NEM KELL! Magas a léc, és nap mint nap látva, milyen emberek vannak egyre magasabb lesz, de inkább vagyok egyedül, mint egy olyannal aki a közelébe sincs az elvárásaimnak.



10:18


rajtad látni hogy stresszelsz és görcsölsz. Ennyi sz@rt végigcsináltál, és még mindig ott tartasz hogy görcsölsz és stresszelsz azon hogy mit fog hozzád szólni az adott csaj, vagy épp mi nem fog tetszeni benned.



Sokan azt hiszik hogy ha sikerül becsajozniuk, akkor minden megváltozik, a nap örökké sütni fog, nem lesz sosem hideg, és világbéke lesz a Földön! TÉVEDÉS!


Aki barátnő előtt asszoc volt, az azután is az lesz, aki barátnő előtt félt a sötétben, az barátnő után is félni fog a sötétben. CSAK titkolni fogod, nehogy a csaj rájöjjön és netán pofára essél! És nem lesz se állandó napsütés, ugyanúgy lesz hideg és eső is, és nem lesz világbéke!


Ezen érdemes lenne elgondolkodni.

2012. nov. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
68 %, azért azt ne feledd, hogy neked legalább szexpartnered lehetne, ha akarnád. De akivel még lefeküdni sem fekszenek le a nők, az ugyan hogy érezhetné magát?
2012. nov. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
Magának köszönheti, ha csak ez az egy olyan dolog van az életében ami boldoggá tenné, avagy motivációt ad neki!
2012. nov. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:

ssx44, lehet, hogy három éve nincs barátnőd, de előtte valószínűleg volt. Tehát te már tudod magadról, hogy van olyan, akinek már egyszer kellettél. Így már lényegesen könnyebb pozitívan szemlélni a világot, hiszen van pozitív megerősítés, nem is akár milyen. Most gondold el, hogy semmi ilyesmit nem éltél át, még annyit sem, hogy egy lány rád mosolyog, mert szimpatikusnak talál. És nem 3, hanem 6 évig. Ráadásul én nem is válogatok (mert nem engedhetem meg magamnak).


Annyira nem stresszelek, és nem is görcsölök, mint amennyire hinnéd, főleg a nőkkel való kommunikáció terén, pont azért, mert fejlesztettem magamat. És azt tudom, hogy valószínűleg szexuális téren semmi esélyem, hogy egy nő vonzódjon hozzám, de mint írtam is, nekem az is elég lenne egyelőre, ha legalább valami pozitív hatás érne ebben a tekintetben. Nem arról van szó, hogy azonnal lefeküdjön velem valaki, hanem egy apró jel is elég lenne, valami, amiből erőt lehetne nyerni.


Ami a motivációkat illeti, természetesen más motivációim is vannak az életben, de mivel nekem a legfontosabb életcélom az, hogy megtaláljam a társam, ezért nyilván az keserít el legjobban, hogy pont ebben vagyok annyira szerencsétlen, ráadásul pont ez ellen nem tudok már mit tenni, mert nem csak rajtam múlik, hanem kell valaki, aki elfogad olyannak, amilyen vagyok.

2012. nov. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim válasza:

54:


"Ami a motivációkat illeti, természetesen más motivációim is vannak az életben, de mivel nekem a legfontosabb életcélom az, hogy megtaláljam a társam, ezért nyilván az keserít el legjobban, hogy pont ebben vagyok annyira szerencsétlen, ráadásul pont ez ellen nem tudok már mit tenni, mert nem csak rajtam múlik, hanem kell valaki, aki elfogad olyannak, amilyen vagyok."


Ahhoz előbb magadat kell elfogadnod.


Ha esélytelennek látod az életcélod* beteljesülését, akkor magad ismered el, hogy széllel szemben hugyozol, így nincs értelme kattogni rajta.

Ha látsz esélyt, akkor pedig azért nincs, mert tudod, hogy van lehetőséged. Így tehetsz magad érdekében, csak el kell fogadnod, hogy az esélyeid 100%-on biztos nincsenek, így lehet, hogy nem lesznek sikereid a maximálisan befektetett energia mellett sem. Aztán mérlegeled, hogy így is megéri-e. Ha igen, akkor beleteszel mindent (vagy, ha igazat mondtál, akkor továbbra is beleteszel) a tudásod szerint; ha nem, nem fordítasz rá több figyelmet.

Az lenne a cél, hogy az ismerkedést akkor is élvezd, ha nincs pozitív visszajelzés. Az ismerkedésnek csak úgy van értelme, ha nem csak vársz valamit a végén a másik féltől, hanem közben is élvezed, különben nem csak a külsőd lesz a hátráltató tényező, hanem a kisugárzásod is. Ha van az életed más területeiből megfelelő önértékelésed, akkor könnyebben kellene, hogy függetlenedj a visszautasításoktól. Ha elfogadod, hogy emberből vagy, így kudarcot is vallhatsz, az szintén segít. Ha ezekkel még mindig nem sikerül megtalálnod az örömöt benne, akkor megadsz magadnak egy időhatárt, hogy meddig, és mennyi erőt vagy még hajlandó rááldozni, hogy megtaláld azt az érzést. Aztán, ha újabb sikereket (így önbecsülést) érsz el az életed más területein, akkor pl. újra elkezdhetsz "kísérletezgetni".



*talán az a gond, hogy, mivel ezt tartod életcélnak, az életed többi területét nem becsülöd eléggé, így megfosztod magad annak az önbizalomnak egy a részétől, amit onnan kapnál (mintha egy gát lenne); ez pedig egyfajta görcsösséget eredményez*

2012. nov. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:

14:33


"És azt tudom, hogy valószínűleg szexuális téren semmi esélyem, hogy egy nő vonzódjon hozzám"


Míg te nem hiszed magadról, addig más hogy is vonzódhatna hozzád??? Elárulom... Sehogy!



Pont ezt írtam, hogy előbb magunkkal kell tisztában lennünk, testi adottságainkat elfogadni (pl magasság), vagy amin lehet változtatni (pl súly), számunkra fontos értékrendet és fontossági sorrendet belőni. És csak ezek után keresgélni! Amikor már tudjuk hogy kit és mit keresünk. Lehet ezek nélkül is, de akkor egy nagy szénakazalban kellene megtalálni a szénaszál színű és formájú gyémántot, amire valljuk be elég kevés esély van.

2012. nov. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim válasza:
85%-os, kicsit ki tudnád fejteni, hogy mi olyan "ronda" rajtad? Meg kb. hány centi vagy (csak mert többször is írtad a magasságot)? Kép lenne a legjobb, de gondolom azt nem szívesen raknál be ide, úgyhogy az is jó, ha csak kicsit konkrétabban leírod, hogy mitől nem tartod magad csúnyának. De hogy ne csak kérdezzek, elmondom, hogy én sem tartom magam szépnek, és meg tudom mondani, hogy konkrétan mivel van bajom: soványság, illetve szemölcsök az arcon. Ha ezeken tudnék változtatni, már nem érezném reménytelennek a helyzetet, mert az alap vonásaimmal szerintem nincs gond. Ok, így sem lennék egy Adonisz, viszont az átlag ember szintjén el tudnám érni. Kevés teljesen reménytelen helyzettel találkoztam, inkább az a jellemző, hogy van valami "hibád" (vagy több), amin rohadt nehéz változtatni. De te azt írtad, hogy szinte már mindent megpróbáltál, ezért érdekelne, hogy pontosan miről lehet szó.
2012. nov. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim válasza:
"mitől nem tartod magad csúnyának" - ezt természetesen "nem" nélkül akartam, bocsi.
2012. nov. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:

"Az lenne a cél, hogy az ismerkedést akkor is élvezd, ha nincs pozitív visszajelzés."

Azért az érdekelne, hogy ha több évig nincsen semmi pozitív, akkor meddig tudnád élvezni.


"Ha van az életed más területeiből megfelelő önértékelésed, akkor könnyebben kellene, hogy függetlenedj a visszautasításoktól."

Az önértékeléseim alapja a kiváló memóriám, szóval ez ilyen helyzetekben pedig zsákutca, hiszen a visszautasítások minden pillanatára emlékszek, és mivel az agyam folyamatosan pörög, így mindig szem előtt vannak.


"*talán az a gond, hogy, mivel ezt tartod életcélnak, az életed többi területét nem becsülöd eléggé, így megfosztod magad annak az önbizalomnak egy a részétől, amit onnan kapnál (mintha egy gát lenne); ez pedig egyfajta görcsösséget eredményez*"

Én úgy vélem, hogy az egészséges önbizalomra is érvényes a Liebig-féle minimumelv.


"egy nagy szénakazalban kellene megtalálni a szénaszál színű és formájú gyémántot"

Ez sem lehetetlen, hiszen ha felgyújtjuk a szénakazlat, a visszamaradó hamuból könnyen kiemelhető a gyémánt.


"hogy mi olyan "ronda" rajtad?"

Kép nincsen, mert az csak a személyimben és a jogsimban van, mert ott kötelező, de amúgy nem engedem, hogy bármi formában is kép készüljön rólam, szó szerint menekülök a gép elől.

A magasságom 168 cm, az arcom aszimmetrikus, sajnos a lágyabb arcélek dominanciájával, vastagok az ajkaim, nagy az orrom, a szemrésem kicsi, a szemem fehérjén jól kivehető az érhálózat (szemcseppek ellenére), az arcom nagy részét vörös foltok borítják, mivel pikkelysömöröm van, persze kezelem, de csak javítják a helyzetet, még így is zavaróan undorító látványt nyújt.

2012. nov. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:

""egy nagy szénakazalban kellene megtalálni a szénaszál színű és formájú gyémántot"

Ez sem lehetetlen, hiszen ha felgyújtjuk a szénakazlat, a visszamaradó hamuból könnyen kiemelhető a gyémánt. "


Nem mondtam hogy lehetetlen és nincs rá esély. Vak tyúk is talál szemet, és a lottót is meg szokták nyerni néha napján. De ha tisztában vagy az esélyekkel, mg a céllal akkor könnyebb.

2012. nov. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!