Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Velem van a baj, vagy más is...

Velem van a baj, vagy más is így látja a dolgokat mint én?

Figyelt kérdés

Olyan problémám lenne, hogy ha én kitalálok valami ötletet és azt elveszi vagy a párom, vagy a testvérem vagy akárki akkor eléggé be tudok rágni. Persze ők ezt nem értik és irigynek hívnak. Tudom, ez legyen a legnagyobb problémám, de most fordult elő sokadjára és mindenki azt mondja velem van a baj. Kitaláltam, hogy veszek magamnak vagy örökbefogadok egy mopsz kutyust, mert régóta szeretnék, de még egyenlőre nem volt rá pénzem. Mikor ezt elmeséltem a nővéremnek, közölte, hogy de jó ötlet és erre rá, hogy ő vesz is magának egyet, mert tényleg aranyos. Na erre be is rágtam, de avval ugrottak nekem, hogy egyedül talán csak nekem lehet?

Orrpirszinget szerettem volna, mire fel ezt elmeséltem egy barátnőmnek csináltatott egyet, hogy neki is kell. Ezek már régebben történtek de azért élénkült fel bennem, ugyanis, régóta gondolkodok milyen tetoválást szeretnék, megvolt a konkrét elképzelés, és párommal keresgéltünk rá képeket, mire talált egy oylat ami neki nagyon megtetszett és közölte, hogy ezt szivesen magára tetetné. Most lett elegem. Tényleg irigy vagyok? Miért vannak lenyúlva az ötleteim?



2012. nov. 7. 01:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%

Sorstárs...

Nem kell legközelebb elmondani másnak az ötleteidet... ilyen egyszerű!

2012. nov. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
:S Hát ezentúl senkinek nem beszélhetek róluk? Ez elég gáz, de főleg az, hogy én még vagyok leszólva, hogy irigy vagyok, most mit sajnálom ezeket a dolgokat tőlük. Nem sajnálom, de ha én nem mondom fel se merülne a dolog egyikben sem.
2012. nov. 7. 01:23
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túldramatizálod. És mi van akkor, ha valaki ötletet "lop" tőled? Attól neked rosszabb életed lesz, vagy megkárosít, vagy mi? :)) Ha egy üzleti tervet nyulna le valaki, az nagyon bosszantan, de egy "vegyünk egy kutyát" vagy egy "orrpiercinget csináltatok"????!!!!! Számomra érthetetlen...
2012. nov. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
köszi második! kíváncsi vagyok hányan mondjátok ezt, ha sokan akkor megnyugszom, hogy nem vagyok összeesküvés elmélet áldozata és teljesen normális a dolog :D csak sajnos hajlamos vagyok sok dolgot túldramatizálni :(
2012. nov. 7. 01:29
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
:) 2. vagyok. Én is ilyen túldramatizálós voltam sok évig, aztán egyik barátnőm rávilágított, hogy olyan dolgokból csinálok bolhából elefántot, ami számára érthetetlen, és rájöttem igaza van. Azóta sokkal nyugisabb a lelkivilágom, mióta ilyen "pitiáner"-nek tartott dolgok miatt nem izgatom magam :))
2012. nov. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
23%
Irigy vagy, és ami még rosszabb, gyerekes is.
2012. nov. 7. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
45%
Én is ilyen vagyok, csak ez már nem derül ki, mert ha ellopható ötletem van, már nem mondom el őket, csak ha már meg lett valósítva. :) Általánosban vettem észre magamon ezt, mondjuk a barátnőm nagyon szűkölködött saját gondolatok terén, úgyhogy ha azt mondtam neki, ezentúl színes harisnyákban fogok járni, ő másnap már abban jött, én meg mérgelődtem, mert még nem tudtam beszerezni. Aztán megtudta, hogy szoktam írni, két nap alatt legyártott egy kisregényt, meg ilyenek, úgyhogy azóta titkolom az ilyen dolgaimat. :D
2012. nov. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%
Soha nem értettem az ilyen hozzáállást. A világon egy csomó embernek van kutyája, orrpirszingje, meg tetkója. Ha soha senkin nem láttál volna még ilyet, senkinek nem lenne ilyen, neked sem biztos, hogy eszedbe jutott volna, tehát te is lenyúltad valakik ötletét. A fél világ ezen sírhatna.
2012. nov. 7. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%
Ez a kutyás dolog a legvadabb. Az ötleteden aggódsz, ahelyett, hogy örülnél, hogy még egy kutyusnak sikerült szerető gazdit szerezned. :(
2012. nov. 7. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
100%
Ez egy bizonyos korban normális, főleg ha tinédzser vagy, de ha úgymond ezt nem növöd ki akkor nagyon sok problémád lesz az életben. Az emberek elveszik egymás ötleteit, ez így van mint világ a világ. Lásd: biztos volt már olyan hogy egy újságban,tvben vagy akárkin az utcán megláttál valami ruhadarabot és neked is egyből kellett, vagy valaki mondta hogy de enne egy fagyit és te is megkívántad, vagy pl az osztályodban mondott valaki valami menő szót és te azt használtad utána. Ez ilyen.
2012. nov. 7. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!