Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudnék megváltozni, hogy...

Hogy tudnék megváltozni, hogy ne legyek negatív?

Figyelt kérdés

Nagyon negatív beállítottságú vagyok és sajnos nem tudom hogy tudnék megváltozni. Mindennel úgy vagyok, hogy úgyse sikerül , úgy is elázunk ,stb... de nem megy próbáltam már hogy pozitívan mondogatom de belül már egyből azon volt az agyam hogy nem fog sikerülni. És szerintem ezért nem tudok ismerkedni lányokkal se , mert alapból önbizalmam sincs és ez a negatívság még jobban lehúz. segítsetek

18f


2009. aug. 12. 20:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%

nézd meg A Titok című filmet

jobbat ajánlani nem tudok

aza filmecske direkt ilyen embereknek van kitalálva :],légy optimista

ne gondolj rosszra,mert azzal magadhoz vonzod

2009. aug. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
nézz filmvígjátékokat, olvass humoros könyveket, tanulj meg lazítani, táncolj, sportolj.Eddigi életedben mi okozott sikerélményt?
2009. aug. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
semmi, nem vagyok semmiben jó
2009. aug. 12. 20:54
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

Negatív nálad azt jelenti, hogy attól tartván, hogy amibe belevágsz úgysem sikerül, vagy úgysem úgy sül el, ahogy szeretnéd, ülsz a csinos fenekeden és szomorkodsz? Ezesetben kemény a dolog, mivel negatív vagy, és azt hiszed hogy esélyed sincs megszabadulni a negativitástól. Ez egy loop.

Az esőben feltehetőleg el fogsz ázni, ha nincs nálad ernyő. Ez ellen nem tudsz mit tenni, és ezen búslakodni nem valami logikus. Viszont valami valóban a te kezedben van: ez pedig a történésekre adott reakciód. Szóval a megázást nem kerülheted el, de az azzal kapcsolatos negatív, lehúzó gondolati mintákat annál inkább.


Mondok neked egy példát: mielőtt elaludnék, sokszor órákig gondolkozom, és ilyenkor gyakran megesik velem, hogy eszembejut egy kínos, kínzó esemény a múltamból, és ha nem veszem észre, akkor egymás után húzza magával a többi borzasztóbbnál negatívabb önmarcangoló gondolatot.

Hiába tudom, hogy már a múlté, halott és lényegtelen dolog, végiggondolom, és a jelenemre, sőt a jövőmre vonatkozom a tartalmát. Elcseszettnek érzem magam.


Mostanában viszont észrevettem hogy amikor felvillan bennem a múltbéli szégyenteli emlék, ami aztán lehúzná a hangulatom, mindig összerándulok. Fura, hogy eddig nem tűnt fel, de az agyunk többnyire nem elég éber! Amióta erre rájöttem, a rándulásnál automatikusan kapcsolok hogy hopp! Ezután teljesen haszontalan gondolatok jönnének, amiket már ötvenszer átrágtam és magam is unom őket. Így ki tudom kerülni ezt a felesleges önoltást.

2009. aug. 13. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
pl: hogy van egy sötétebb felhő felettünk és nem arra gondolok hogy mindjárt kisüt a nap hanem hogy úgyis elázunk mikor nem is biztos hogy esni is fog abból a felhőből...
2009. aug. 13. 10:10
 6/15 anonim válasza:
72%
agykontroll!!! Pozitív gondolkodás, semmi más. Mondogasd magadban, hogy ez sikerülni fog, s ha elhiszed, tényleg így is fog történni!!! Én már csak tudom :-)
2009. aug. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
mielőtt elolvastam az első válaszolót én is azt akartam írni hogy olvasd el a titok c könyvet, sztem ne a filmet nézd. sokminden meg fog változni benned, garantáltan
2009. aug. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

te vagy az én lélektestvérem!

detto ugyan ilyen vagyok... bár néha hasznos... pl, amikor nem engedem az öcsémnek, hogy valami őrültséget csináljon, mert szerintem veszélyes. És volt már, hogy kiderült, hogy még jó hogy nem engedtem. De ez kevesebbszer van...

Egyébként neked a pesszimizmusod mellé nem járul egy kis maximalizmus.

18/l

2009. aug. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

jah, de nem válaszoltam a kérdésre még... előző vagyok.

ha a természeted ilyen, akkor nem tudsz sokmindent tenni.

bár esetleg ha találsz valamit, amiben igazán jó vagy, az segít (márpedig mindenki jó valamiben, csak meg kell találnia)

2009. aug. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Agykontroll!!!!

Én elvégeztem egy tanfolyamot,pénzbe került,de megérte,nagyon hasznos volt...teljesen megváltoztatta a gondolkodásom. Mindenért meg kell kűzdeni,de nem mindegy,hogy hogyan.A pesszimista ember napjai olyanok,mint az enyémek,de nem mindegy,hogy mit gondolok róla. Hidd el sokat segítene,próbáld meg. A legjobb előadó a Domján László, hihetetlen dolgokat tapasztalnál,tanulhatnád használni az agyadat.

Próbáld meg......megéri.

2009. aug. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!