Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, ha idegileg...

Mit csináljak, ha idegileg kezdek kikészülni az egyetem miatt?

Figyelt kérdés

Elég nehéz szakra járok, egy tárgyból hetente két zh van, és rengeteget kell rá tanulni (Eddig egy sem sikerült a félév során... pedig ezidáig tényleg sokat tanultam rá. Persze lehet belőle félév végén javítózni, tudom hogy meg tudom csinálni, csak előre félek attól is.) Ehhez még hozzájön a többi tárgy zh-i. Ki sem kellene hogy látszódjak a tanulásból, de valahogy már nem megy. Úgy érzem, összecsaptak a fejem fölött a hullámok, és már le se akarok ülni tanulni, mert úgyse lenne sikerélményem. Eddig mindig 4-5-ös tanuló voltam, szorgalmas, meg minden. Most meg... még ha tanulok se megy. Ehhez lehet hozzájárul az itthoni helyzet is - problémás a család. Itthon is szünet nélkül azt hallgatom, hogy egy selejt vagyok, egy csődtömeg, úgysem fog sikerülni semmi.

Holnap 3 zh-m lesz, de egész délután bőgtem, be vannak dagadva a szemeim, legszívesebben lefeküdnék aludni. De tanulnom kell. Mit csináljak, hogy jobb legyen a helyzetem? Min változtassak?


2012. nov. 7. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:
:(
2012. nov. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia!:)Orvosi egyetemre járok,és átéltem már hasonló periódusokat,amikor egyszerűen nem ment a tanulás.Szerintem próbálj kicsit megnyugodni!Nem szabad arra gondolni,hogy neked ez nem megy.Ki kellene kapcsolódnod,barátokkal lenni és kellene valamit sportolni.Tudom,hogy ez időt vesz el a tanulástól,de ezek nagyon fontos dolgok.Utána új erővel tudnál tanulni:)Gondold át,hogy mivel kezded majd a vizsgaidőszakot,illetve,hogy mi a legnehezebb tárgy,és próbálj arra koncentrálni.Hogyha nem megy a tanulás,amikor leülsz,akkor hagyd egy 10 percre.Amúgy én tök sokszor jártam úgy,hogy lapozgattam a könyvet,h még hány oldal,soha nem érek a végére,de ez nem jó.Próbálj egy részt kijelölni,hogy most ezt megtanulod.Ha nem sikerülne,mondd azt magadnak,hogy nem baj,legalább a háromnegyedét tök jól tudom!SOk sikert:)
2012. nov. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele az elején. Biomérnök szakra járok, de nekem sosem volt egy nap 3 ZH-m. A heti 1-gyel is sokat mondok. Mégsem volt eredménye a tanulásnak, pedig bevetettem mindent - hittem én. Csak egyetlen (és a legfontosabb) dologról feledkeztem meg: tudatában lenni annak, hogy egyetemista vagyok, és nem a semmiért kerültem be. Onnantól kezdve lazábban vettem, és 1 elolvasásra megmaradt bennem a tananyag java része. Nekem viszont pont az segített, hogy tanulás előtt végiglapoztam a jegyzetet, elolvastam a főbb címeket, és így teljes képet kaptam a leckéről. Meg többnyire bekapcsoltam valami halk instrumentális zenét. Egyébként mindenkinek (akinek nincs hátszele...) van olyan tárgya, amiből megrántják, ha más nem, ZH-k révén. De ott lesz a vizsgaidőszak, amikor már előismerettel rendelkezel az összes tárgyat illetően, és játszva megcsinálod. Csak azt kellene megértetned valahogy a családdal, hogy ez már nem dedó. Itt nem adnak ötöst lépten-nyomon, hanem még a kettesért is kőkeményen meg kell dolgozni. Ha kell, állíts elé példákat (pl. egyetemista ismerősök, akik hajdan kitűnők voltak, most meg vért izzadnak). Az én szüleimet is ez zökkentette vissza a valóság talajára.
2012. nov. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!