Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan szerezhetnék önbizalmat...

Hogyan szerezhetnék önbizalmat / érezhetném magam jobban a bőrömben?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok. Most vagyok elsős gimnazista, és most vagyok először kollégiumban (cirka két hónapja).

A probléma akkor kezdődik, hogyha ki kell lépnem a szobámból. Mert addig tényleg minden oké. Szeretem a szobatársaim, soha nem voltam kimozdulós alkat. Egyszerűen utálok a nyílt folyosón tartózkodni, a közös szobákban. Szerencsétlennek érzem magam, rondának és ügyetlennek, érzerm a hátamban a rosszalló pillantásokat, tudom, hogy kiröhögnek, hogy idiótának tartanak. Meg is van rá az okuk.

Annyira béna vagyok, hogy egy sima köszönést is el tudok szúrni. Utána pedig akár egész nap ezen rágódni, tönkretenni a napom és utálni magam. Mintha egyébként szeretnék magamban akármit is.

Az iskola sokkal rosszabb. Félek az idősebbektől, mindenkinek próbálok megfelelni, de nagyon el vagyok különülve. Az ofőm is így jellemzett szülőin, egy szóval: visszafogott. Nagyon visszafogott. De egyszerűen nem tudok úgy viselkedni, ahogy a többiek. Az osztálytársnőim egytől egyig csinosak, közös témákról beszélgetnek, fiúkról, arról hogy ikszipszilon rájuk köszönt, vihognak. Annyira nőiesek, szépek, és ha nem szépek, hát végtelenül divatosak. Az ilyesmihez sincsen érzékem. Ők talpraesettek, élvezik az életet, erőlködés nélkül okosabbak tőlem.

Hiába teperek, sehogy sem tudok a baráti körükbe tartozni. Az osztályközösség több mint a fele már korábbról ismerte egymást, és sok új jövevényt fogadtak be bizonyos csoportok. De engem senki. Érzem, hogy a legjobb barátnőmet is csak én meg a savanyú fejem húzza ki a társaságukból. Őt kedvelik. Lassan azt veszem észre, hogy tudatlanul kezdem ellökni magam mellől. Ami neki mindenképpen hasznos lenne.

Nagyon irigy vagyok, az olyanokra, akik könnyen barátkoznak. Jópár osztálytársam ilyen. Szép, karizmatikus, vicces. Őket mindenki szereti, pedig nem tesznek semmit. Ők állati felszabadultak, magukat adják, és ezzel együtt szeretik Őket.

Mit kellene csinálnom, hogy ne feszengjek, hogy ne mások véleménye határozza meg azt, hogy merek-e létezni? Már nagyon unom, hogy hetente öt napot töltsek szörnyű érzésekkel és állandó hányingerrel. Mégse tudok mit tenni.

Kérlek, segítsetek.


2012. nov. 9. 17:14
 1/5 anonim válasza:

szia!

en tizedikes vagyok,szinten csendes,visszafogott lany.

először is,ezek a barati körök valtozni fognak! minden suliban, kb 1 év utan kialakulnak a társaságok. mi 4en voltunk legjobb baratnok,tavaly. azota mar valtoztak a felallasok...:)

ne légy szótlan,probalj kommunikalni

nekem is nehezen megy,de muszáj:)

meg jarj el kirandulasokra amit a suli szervez,ott is alakulhatnak uj baratsagok

amugy meg, en se ismertem senkit a sulibol,es akik ismertek egymást,, azok se voltak előrébb.ezen ne parazz:)

2012. nov. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Velemis dettó ugyanez a helyzet..sokszor nemmerek semmit sem csinálni,de ilyenkor nagy levegőt veszek és akkoris megcsinálom.
2012. nov. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szia! Ismerem milyen cipőben jársz. Valakinek nehezebben valakinek pedig elég könnyen megy a barátkozás. Próbálkozunk beilleszkedni a többi osztálytársainkhoz, de valamiért nem megy. Nem merünk megszólalni, és kinevetnek, kibeszélnek minket. Tudom, h próbálsz kicsit közelebb kerülni hozzájuk és nem sikerül. Ugye? Ez egy rossz helyzet, de nem élhetsz így. Bemész az iskolába és nem érzed igazán jól magad. Emészt a gondolat, h kinevetnek és kigúnyolnak. Én úgy tapasztaltam, h a kommunikáció sokat segít. Ha pl. odamennél te is mikor a közelben van valamelyik osztálytársad, akkor merj hozzászólni! Keress olyan témákat, amik az ő érdeklődési körükben szerepel. Gondolj bele, h mikről beszélgethetnek és mi érdekli őket. Ha olyat mondasz amiről hallani sem akarnak, akkor az gáz. De ha mondjuk bedobsz témákat pl.: a szépségápolásról (a hajstílusokról, a ruhadivatokról, a praktikákról),pasikról (nagyon helyes pasikat akik tényleg helyesek pl. a suli nőcsábászaikról és mondjuk fiatal helyes sztárokról pl. Taylor Lautnerről) és egyéb témákról, amiket ha kimondasz nem ciki, hanem előnyös és így jobban be tudnál illeszkedni közéjük. Szerezz olyan barátokat is, akik magad miatt szeretnek, vagy egy csónakban eveztek. Ha egy ember hasonló helyzetben van veled azzal természetesen szeretnéd kibeszélni a dolgot. Így akikhez beszeretnél illeszkedni a közös témák nagyon fontosak. (Én nagyon sok szerencsét, kitartást és bátorságot kívánok neked. És ne érezd rosszul magad, hanem ezt az energiát irányítsd a barátkozásra,:) Nem szabad szomorkodni és hányingereskedni. Merj bátor lenni és mielőtt kimondanál vmit jól gondold át és így megúszhatod a beégést.) Én szorítok neked hajrá és ügyi legyél! Legyen sok barátod! :) Szia by: Barbi
2012. nov. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt mondtad, hogy a szobatársaidat szereted. Akkor kérjél tőlük pár tanácsot pl. öltözködésre, hajviseletre.
2012. nov. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Már pusztán a frizura is soka számíthat kinézetre:


[link]

Mit mondjak, nekem nem tetszik!


[link]


Itt meg tök aranyos! Nem? (Van még cukibb kép is, csak nem találtam meg.) - Egy kicsikét lejjebb kell görgetni.

2012. nov. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!