Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi az értelme, értéke az...

Mi az értelme, értéke az ismerkedésnek a önismeret szempontjából? .

Figyelt kérdés
Lenne (és a válaszok, valamint az idő függvényében lesz is még) néhány kérdésem a témakörrel kapcsolatban --egy hosszabb eszmecserére van szükségem. Ezek a kérdések lentebbi hozzászólásaimban megtalálhatóak.
2012. nov. 15. 19:16
 1/3 A kérdező kommentje:

1.1. Ha egy még ismeretlen ember kerül veled kapcsolatba, mi alapján döntesz (ha döntesz) a jobb megismeréséről?... és mi alapján döntesz a távolságtartás mellett?

1.2. Lehet a pozitív döntés oka a kihívás lehetősége?


2.1. Az ismerkedés során perdöntő vagy-vagy szituációk kialakítása útján igazolod az előzőleg benned kialakult feltételezések helyállóságát?

2.2. A vagy-vagy kísérletezés során mennyire mély következtetéseket vonsz le?... a következtetések irányulhatnak-e a megismerendő személy alapvető emberi vonásaira?

2.3. Cél-e, és ha igen, előfordul-e, hogy az ember a külvilág felé mutatott képe, és alapvető vonásai között különbözőséget, disszonanciát találsz? (Magyarán kaptad-e már rajta képmutatáson az ismeretlent?)

2.4. Fordult-e már elő, hogy valaki a te fentebb részletezett különbözőségeidet (képmutatásodat) leplezte le? Vizsgáltad-e magadat mások feltételezésinek fényében?...

2012. nov. 15. 19:24
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy kicsit szögletes figura vagy szerintem. Tudományos alapokon nehéz ilyen érzelmi, lelki ügyet vázolni.

Részemről: Akit az élet odasodor, azzal barátságosan szóbaállok. Ha látom, hogy nem veszi szívesen, akkor hagyomm maradok a magam csendjéban. Ha valakivel ellenérzésem van, nem szeretem, akkor meggyőzöm magam arról, hogy szeretnem kell a felebarátomat.

2012. nov. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1.1. Ő viselkedése, testbeszéde, és/vagy szimpatikus e nekem. Ugye alapból beszélek vele, mondjuk egy tanfolyamon ahol csoporttárs, de ha degradálóan beszél a női nemről pasiként, akkor leépítem szó nélkül. avagy ha csajként nem az esetem belsőleg, akkor szintén


1.2. Nem. Kihívásból nem jövök össze emberrel. Nem játszadozom más érzelmeivel.


2.1. Nem feltételezek semmit. A szituációkhoz igazítom. Van egy számomra meghatározott norma, és ahhoz viszonyítom.


2.2. Nem vonok le mély következtetéseket, csak akkor ha az adott helyzet többször előfordul.


2.3. Persze. Bár ez azoknál jelentkezik akik jóval átlag felett keresnek. Itt se mindenki, emberfüggő.


2.4. Nem vagyok képmutató, nem szoktam hazudni, így nincs mit leleplezni. Szóval nem, nem volt ilyen!

2012. nov. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!