Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Olyan "bosszúállási" kényszert...

Olyan "bosszúállási" kényszert érzek magamban, sokszor elfojtom, ennek van értelme?

Figyelt kérdés
Elég zárkózott szoktam lenni, viszont nagyon emberszerető. Nehezen tudok barátkozni, és máskor jó a hozzáállásom a gyengéimmel szemben, igyekszem megváltozni-barátságosabb, kedvelhetőbb lenni, bár a mostani "én"-nel sincs bajom, de "másokért". Kb. átlátom, mi a baj, de mégis olyan vihar tombol bennem, hogy hihetetlen. És ez a változás iránti hozzáállásom rovására megy. Máskor megértem az embereket, de ilyenkor utálom őket, mindenki az agyamra megy, hogy valaki miért nem törődik velem. És feladom azt az elvem, hogy megpróbálok kibékülni szeretett barátaimmal, akikről máskor úgy gondolom, hogy annyira szeretem, és én vagyok a hibás amiatt, hogy elszakadtam tőlük. De amikor ebben az idegbeteg, sötét lelkiállapotban vagyok, akkor inkább azt képzelem, hogy úgy utálom őket.. és hogy majd rájönnek, hogy tévedtek, de addigra már késő lesz nekik, mert semmibe veszem őket. És hogy bárcsak én is olyan érzést okozhatnék. Miért érzek ilyen szörnyen? Ilyenkor érthetetlennek vélem, hogy miért nem szeretnek magamért, ahogy én is képes vagyok másokat magukért szeretni, miért érzek másképp mint mások?
2012. nov. 18. 21:14
 1/2 foszfor válasza:

Én is sokszor érzek ilyet! Teljesen. Van egy barátnőm akit néha olyan nagyon tudok utálni, mert néha olyan lenéző velem oda se figyel rám, viszont máskor meg kedves... És igen én is képzeltem azt sokszor, hogy megbánják amit tettek. Na ja. Ez nem szokott bekövetkezni.

De anyám mindig azt mondja, hogy ha teljesen elfojtod magadba az érzelmeket, beteg leszel. Persze ezzel nem azt akartam mondani, hogy hordd el őket mindennek, én is sokszor akartam, de aztán örültem hogy nem tettem.

2012. nov. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ma már elfogadom az embereket és a döntéseiket. Azoknak, akiken látom, hogy sikeresebbek emberi kapcsolatokban(úgy általában) és hogy egyszer kedvesek velem, máskor taplók, nem jelenti azt, hogy utálnak, sőt egy részt kedvelnek, de ne bízzam el túlságosan magam velük szemben, mert annyira azért mégsem tartanak hozzám, amennyire szeretném. bár pedig ezt nem veszem annyira 'siker lapon', sokszor arra csak arra vágyom, és azt tartom a leghelyénvalóbbnak, hogy találjak egy embert, akinek nem kell megfelelnem, és mégis szeretem. sok olyan ember van akinek nem kell megfelelni, de azok általában maguk se tudják, mit keresnek a világon és idegesítőek.

A lenézőséget én is sokszor átéltem egy barátnőmmel, akivel szemben egy idő után kezdtem gyanakodni, hogy "ugyan mi okból engedi meg magának ezt a viselkedést?", vannak akik jogosan, de olyanok is, akik csak puszta önképzavar miatt néznek le másokat, de kérdéses az is, "nekünk jó az önképünk?" ez elég bonyolult kérdés, sokáig bogozgattam magamban, de szerintem a választ egy normális barát mellett kapom meg.

Nem jó, ha kiteregeted másoknak az érzelmeidet, de magad előtt NE folytsd el, sokan teszik ezt, és hazugságban élnek, hogy "jó nekik". Nézz szembe az érzéseiddel, ha valamiről azt érzed nem jó, akkor ne támaszkodj föltétlenül mások véleményére, mi szerint neked az jó! Bele telt egy kis időbe, amíg lábra álltam, és kézbe vettem a saját életem, hogy ne mások elvárásai utál menjek.

Az önkép zavar is néha szubjektív megítélés lehet, attól, hogy valakit utálunk, de ő szereti magát, még nem jelenti azt, hogy önképzavarban szenved. De itt inkább az a fontos, hogy az ember megtalálja a helyét, mert ha olyanokra erőlteti rá a személyét, akiket idegesít, akkor nyilván rossz az önképe.

2012. nov. 30. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!