Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy rendkívül antiszociális...

Egy rendkívül antiszociális (NEM szociopata), önsajnáló ember voltam, de most, hogy nagyjából ismerem a hibáimat, nincs ötletem: hogyan tovább?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, talán 10 éve is tart már az az állapotom, amelyet leginkább céltalanság, otthonülés, emberiszony, konfliktuskerülés, önostorozás, önsajnálat, megfelelni vágyás, állandó búval baszottság jellemez legjobban. A címben azért fogalmaztam múlt időben, mert ez javarészt már eltűnőben van, felismertem a hibáimat, nyitok az emberek felé, nem naivan, hanem őszinte érdeklődéssel, ami csodálatosan jó élményeket eredményezett, szóval sokat változtam.


Azonban nem igazán tudom, merre tovább. 25 évesen most kezdtem el egy 2 éves mesterszakot, tehát 27 leszek, mire végzek, és nagyon zavar, hogy a "szüleim nyakán lógok"

még mindig, mikor a környezetemben már sokan dolgoznak. Több minden érdekel, rajzban, vizuális látásmódban jó vagyok, talán ezt lenne érdemes fejleszteni, de elég sok minden érdekel ahhoz, hogy a bőség zavarában ne tudjak dönteni, mire is feküdjek rá igazán. Eközben barátnőm is csak egyetlen komoly volt, távkapcsolat 3 évig, végül szakítottam vele, mert nem szeretem igazán. Nagyon tetszik egy lány most a suliban, mert komoly gondolkodású embernek tűnik, viszont tudom, hogy én csupán elméletben tudok dolgokat, nem aszerint élek, amiket vallok, amiket fontosnak gondolok. Óriási tehert érzek magamon.

Általános közhelyek (állj pozitívan az élethez, stb.) nem érdekelnek, inkább az, hogy melyek lehetnének azok az első apró lépések, amelyek kellő önbizalmat adnának ahhoz, valódi lelkesedéssel álljak az élethez, amelynek velejét már tudom, hogy órási butaság lenne nem az utolsó cseppig kiszívni :). Köszönöm a válaszokat, s ha lehet olyanok írjanak, akik átéltek hasonblót, megvívták a maguk nem kis harcát önmagukkal. 25/F


2012. nov. 19. 07:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Szóval, azon a tanításon ezek szerint már túl vagy, mely szerint: a nap terád is süt, csak menj át a napos oldalra!


Most jön a következő: "minden nap új nap: új örömök, új lehetőségek, új sikerek napja!"

Figyelj befelé, mi az amit szíved szerint csinálnál, hol dolgoznál, milyen munakehyen, munkakörben legszívesebben. Figyelj kifelé, hol adódik bármilyen lehetőség, hogy előrébb lépj onnét, ahol most vagy! Ne várd el, hogy rögtön azt kapod az élettől, amit szíved szerint szeretnél. Fogadd el, ragadd meg azt, amit éppen kínál, hiszen nagyon meglehet, hogy az lesz az "ugródeszka" ahhoz, amit igazán szeretnél.

Csak legyenek kitűzött, hosszabbtávú céljaid, és kezd is el dolgozni érte. Az egy másik dolog, hogy az odavezető út esetleg egy kicsit kacskaringós lesz. Menet közben pedig még annyi minden változhat.

Figyelj a körülötted levő, felbukkanó emberekre, figyeld, hogy ki mit cselekszik és mit mond. Légy nyitott és éber.

2012. nov. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A másik fontos dolog szerintem, hogy tudatosan a jó dolgokra koncentrálj az életedben. Gondolj csak bele, milyen szerencsés vagy, hogy mögötted állnak a szüleid, hogy egyáltalán tanulhatsz, és hogy "búvalbaszottkodhadsz" nyugodtan, akkor is van tető a fejed fölött, étel az asztalodon, emberek, akik érzelmileg is támogatnak. Ráadásul fiatal vagy még, sokan 30x éves korukig elhúzzák az önállósodást, sőt még tovább, nem vagy lemaradva. Nem könnyű ma sem a fiatalok dolga, sok fronton kell teljesíteni, de engem mindig hálával tölt el, ha arra gondolok, hogy nem pl. egy afrikai faluba születtem, ahol ivóvíz sincs, és végig kell néznem a gyermekeim éhhalálát.. ez a mérhetetlen szerencse felelősség is, de stresszelned igazán nincs miért. A konkrét apró lépések mindig fejben kezdődnek. A rossz dolgokról pedig egyszerűen ne vegyél tudomást, repülj át felettük. Remélem, segítettem :) Szép napot!
2012. nov. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Olvasd el kérlek a válaszaimat, mely egy hasonló kérdést taglal, a tizenötödik és a a huszonegyedik válaszadó vagyok


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..


Ha szerinted is hasonló személyiség vagyok elmondom én hogyan kezelem a dolgot, de fontos tisztázni néhány fogalmat


Antiszociális = társadalom ellenes (ha valami ellen vagy, annak ártani akarsz, az pedig szociopata viselkedésmódra vall...)


Aszociális = társasági életet kerülő, közösségi életet nem élő (aki nem akar ártani a társadalomnak sem a körülötte élőknek, pusztán csak nem szeret mások társaságában tartózkodni)


Üdv. egy NAGYON hasonló helyzetben lévő 28/F

2012. nov. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!