Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon szeretnék segíteni egy...

Nagyon szeretnék segíteni egy szociopata férfin, de hogyan? Megőrülök a tudattól, hogy nem tudok semmit tenni, mit csináljak?

Figyelt kérdés
3 éve beleszerettem egy férfiba, akkor még nem is sejtettem, hogy személyiségzavara van. Nem működött a kapcsolat, mint utóbb számomra kiderült, ezért, azóta barátok vagyunk, mondhatni ő a legjobb barátom és én vagyok az egyetlen ember akiben bízik és akivel nem csak a saját maga szórakoztatására társalog(másokkal először kedves, majd olyan megalázó stílusra vált át, hogy az emberek nem győznek meglepődni), de látom, ahogyan egyre süllyed el, minden embert ellök magától. Az összes pszichológusból hülyét csinált mert szuper intelligens, több diplomás, és az egész megjelenése nagyon megnyerő és bárkivel elhitet bármit. Minden éjszakámat ezzel töltöm, hogy erről a betegségről olvasok, szinte minden egyes szó illik rá, de nem tudom mit csináljak, nem akarom elengedni a kezét mert én vagyok az utolsó aki segíthet rajta. Ő nem ismeri el, hogy beteg, nevet rajta. Már senki nem áll vele szóba rajtam kívül, azon gondolkodik, hogy majd milyen lesz meghalni pedig még csak 40 éves,és engem is lök el magától egyre inkább.

2012. jan. 13. 02:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Olyan társaságba kéne vinni, ahol legalább hasonlóan intelligens emberek vannak, mint ő, és kiélheti a szociális dolgait (nem egyszerű ilyet találni itthon).

esetleg a szkeptikus konferencia? [link]

2012. jan. 13. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Igazi Hannibal Lecter :)))

Komolyra fordítva, az ilyeneken a Jóisten sem tud segíteni, ha ő nem akarja...

2012. jan. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Társaságba menni sajnos nem nagyon hajlandó, ha mégis akkor a viselkedése miatt megkérnek, hogy többször ne hozzam. A baráti körömben volt erre példa, pedig Ők is intelligens, több diplomás emberek, de van egy határ aminél egy ember nem tud tovább toleráns lenni. Esetleg egy olyan pszichológusra lenne szükség aki tudja ezt kezelni és okosabb mint Ő.
2012. jan. 13. 14:12
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
Figyelj... Tudom, hogy fáj hallani, de ha benne nincs meg az akarat, Te ehhez kevés vagy. Ha pszcihológusokat (SZAKEMBEREKET!) ver át, akkor Te sem fogsz többre menni.
2012. jan. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%

Kedves első!

Köszönöm, hogy leszociopatáztad a hazai szkeptikus mozgalmat!

2012. jan. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
70%
Igen értelmes vagy, hogy ezt szűrted le az első hozzászóló válaszából. Egy szóval nem mondott ilyet, azt mondta, hogy ahol hasonlóan intelligens emberek vannak. Számodra ezek szerint az intelligens szociopatát jelent, grat.
2012. jan. 14. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

Én meghagynám az első válaszolónak, hogy tisztázza mire gondolt.

Én a következő mondatrészre fixáltam:

"és kiélheti a szociális dolgait"

Erre mondtam, hogy "He?".


Amúgy ha hasonlóan intelligens embereket keres, akkor a kézenfekvő válasz a Mensa Hungarica, vagy gyakorlatilag bármilyen bölcsészet-, társadalom-, vagy természettudományos társaság, szakkör, csoport. Én sem szeretnék többet belelátni a hozzászólásba, csak valahogy furcsa volt, hogy pont a szkeptikusokat dobta be.


A kérdésre meg csak azt a közhelyet tudom bedobni, hogy annál heroikusabb, de reménytelenebb dolog a világon nincs, mint amikor a Nő igyekszik megmenteni a Férfit önmagától. Esetleg protezsáld be Csernushoz, benne talán emberére talál. Most a Csernus rajongók jöhetnek a sértődéssel, mivel szolidan leszociopatáztam bálványukat. :)

2012. jan. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

Oké igazad van, védje meg ő saját magát.

Még annyit, hogy az általad idézett mondat számomra azt jelenti, hogy hasonlóan intelligens emberekkel tud beszélgetni, akiket nem tud átverni.

2012. jan. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
23%
Nem M. a keresztneve?
2012. jan. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem, nem M a keresztneve. Köszönöm szépen a válaszokat, a Mensa nagyon jó ötlet, többször megfordult már az én fejemben is, de akkor most lépek az ügyben. Nem adom fel az biztos! Ha esetleg valakinek még akad egyéb ötlete -még ha hülyeségnek is tűnik elsőre- várom, hátha...
2012. jan. 14. 23:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!