Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy végre legyen...

Mit tegyek, hogy végre legyen önbizalmam?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta nincs önbizalmam, és a helyzet sajnos egyre rosszabb. Már pszichológuson is gondolkodtam, de egyenlőre úgy döntöttem, maradjon az az utolsó lépés, ha már minden kötél szakad.

Gyakran nem merek megszólalni, mikor kéne (pl segítséget kérni az üzletben egy eladótól, megmondani órán a helyes választ, szólni ha valamivel nem értek egyet/mást szeretnék). Tudom, ez az én koromban már nagyon ciki.

Gyakran alulértékelem magam másokkal szemben, kevesebbnek tartom magam.

A külsőmmel nincs különösebb gond, mindig adok magamra, de sosem öltözöm/sminkelek/viselkedek kihívóan, igyekszem kerülni a feltűnést.

A súlyom/alakom miatt viszont gyakran dilemmázom. Szerintem túl husi vagyok, a környezetem szerint pont jó (170 cm, 56-57kg, 90-69-95, 85B). Tény, hogy nem vagyok egy modell alkat, de azért túlsúlyos sem. (homokóra alakom van egyébként). Szőke hosszú hajam van, az arcom olyasmi mint az elfeknek/tündéknek a fantasy filmekben, a szemem kék, szép formájú telt ajkaim vannak.

Suliban sokan néznek, sugdolóznak, nevetgélnek a hátam mögött, néha már elég kellemetlen. Mindenki tudja a nevem,foglalkoznak velem, pedig nem csináltam semmit.

Szeretnék ezen az egészen változtatni.

Jó lenne, ha végre nem érezném magam kevesebbnek másoknál, feleslegesnek és unalmasnak.


Mit kéne tennem?


Köszönöm.


18/L


2012. nov. 25. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
22%
Amit nem ad meg a természet, azt megadja a sebészet.
2012. nov. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Tudom, ez az én koromban már nagyon ciki."


Sajnos ez még sok huszonévest is érint, tehát egyáltalán nem ciki. Olvass személyiségfejlesztő könyveket. Hallgasd meg Brian Tracy Főnix szemináriumát. Kis lépésekben, de folyamatosan haladj a változás irányába.


Van egy másik javaslatom is. Egy szenvedélyes szeretkezés velem, és garantáltan sokkal több önbizalmad lesz;) Ez csak vicc, de tuti hatásos lenne:)

2012. nov. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam a te korodban.Igaz,hogy még most is sajnos,de én már túl öreg vagyok ahhoz,hogy megváltozzak.(37/f).De te még megváltozhatsz,mert ha nem teszed,akkor el**szod az életed.Azt,hogy mit kellene tenned,azt sajnos nem tudom megmondani,talán majd mások,akik válaszolnak még.
2012. nov. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha sokan sokat néznek, akkor már nem vagy unalmas... akkor pont hogy többnek tartanak másoknál, miért érzed, hogy mégis kevesebb lennél?

Amennyiben fiúk sokat néznek, sugdolóznak, az teljesen természetes ebben a korban, a nevetgélés többnyire csak egy szánalmas poén, nem érdemes foglalkozni vele...

2012. nov. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!