Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rossz egyedül lenni, nem?

Rossz egyedül lenni, nem?

Figyelt kérdés
Mármint, tesóm koliban, legjobb barátnőm is ugyanott. Én másik suliba járok, másik városba, más barátokkal, akik... szóval másokkal, akikre azt mondom barátaim, pedig semmi ilyesmi, még csak hasonló sem a dolog. Néha az idegrendszerem is felmondja a szolgálatot, mert nem értik a viccet, de ami nem vicces, pl egy hülye hangon, vagy hülye arcon meg agyba főbe röhögnek. Persze gondolhatjátok, ha most ezzel nem vagyok megelégedve, akkor ezelőtt más barátaim voltak, de most kénytelen vagyok ezekkel beérni, még 2 évig ezután ... Szóval, csak az a kérdésem, hogy rossz egyedül lenni, nem? (ha veletek is ez van, meghallgatom ^^ legalább tudatosul bennem, hogy ezzel másoknak is meggyűlik a baja.) 16/L

2012. dec. 10. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Mikor egyetemre jártam, akkor voltam így. (mondjuk azóta is, de ez másabb) Egyedül 300km-el arrébb egy idegen városban, iskolában és annak szokásaival. Még felszínes kapcsolatot is alig tudtam kialakítani az ottani iskolatársaimmal, valahogy nem ment.

Olyasmi lehetett, mint amit te is leírtál, nem találtuk a közös hangot. (egymás viccet nem igazán értettük/értékeltük, más érdeklődési kör, világnézet...stb.)


Eleinte próbálkoztam beilleszkedni, de időközbe rájöttem, hogy tök fölösleges több okból is és szerintem ők sem akartak befogadni. Nem mondhatom, hogy jó volt, de megszoktam. Ami valahol nagyon idegesített és azóta is, hogy nekem mindent egyedül kellett csinálnom (akár a város felfedezése, akármi), míg másoknak ott volt valaki. Bezzeg, ha kellett valami, akkor arra a pár percre orbitális nagy barátokká váltak az emberek.


Szóval, valamilyen szempontból nézve rossz egyedül lenni, de azért akad pozitív oldala is a dolognak.

2012. dec. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Néha jó, néha rossz.

Van, amikor kifejezetten idegesítenek az emberek, néha meg mennék akárkihez.(najó, nem akárkihez:)

Én pont úgy voltam, mint az előttem író. 300km, senkit nem ismertem itt, de szerencsére lett egy barát, aki azóta is az.

Viszont, ha ő nincs, nyáron pl, vagy hétvégéken, akkor bizony elég nyomorult a helyzet.

Elsőtől kérdezném, azóta nem vagy már egyedül,ugye? :)Remélem.

2012. dec. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Magányosnak lenni rossz, egyedül lenni jó.

Osho: Szerelmesen

Olvasd el.

2012. dec. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Rossz egyedül lenni! Én beleőrülök ha nincs a közelemben valaki akire számíthatok.

Mikor 13 éves voltam kolis lettem 280km-re az otthonomtól.Szörnyen egyedül éreztem magam és elhatároztam hogy barátokat szerzek! Azt hittem ha népszerű emberekkel barátkozom, sok barátom lesz!Hatalmasat tévedtem! Valóban sok barátom lett,boldog voltam egy ideig, de aztán mikor szükségem lett volna rájuk...rájöttem hogy teljesen egyedül vagyok.De akkor csoda történt, mert egy nagyon régi barátnőm felhívott akivel már több éve nem beszéltem! Ő is pont ilyen helyzetben volt mint én, és bár nagyon messze voltunk egymástól, mégis ő lett a legjobb barátnőm.Nem népszerű, én sem vagyok az, viszont ha valami baj van, akár az éjszaka közepén is felhívhatom.De nem vagyunk összezárva és így mind a ketten megtanulunk egyedül is boldogulni a világban!

Attól, hogy közvetlenül nincs melletted valaki, még nem vagy egyedül! :)

2012. dec. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :D De jöhet még pár, had olvasgassam :)
2012. dec. 16. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!