Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan kezdeményezzek egy...

Hogyan kezdeményezzek egy bizonyos beszélgetést?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, akivel eleinte kilencedikben, az osztályban ismerkedtem meg. Vagyis akkor még csak esetlenül próbálgattam ismerkedni vele és ő is szintúgy velem. Azt kell rólam tudni, hogy nem vagyok egy kezdeményező típus és ha még is nekem kell, akkor sokáig sz.rakodok a dolgon. Nos teltek a napok, hónapok és több dolgot megtudtam róla, (bár ő rólam nem túl sokat) Nem sokat beszéltem, csak hallgattam mit mond, miről beszél. Közben kényelmesebb volt nem beszélni annyit. Egyszerűen örültem, hogy beszél nekem ilyenekről..

Aztán jött egy nyár, amikor kissé megrekedt minden. Volt egy nézeteltérés vagy egymás meg nem értése és ezen a nyáron sokat szenvedtem emiatt és utóbb kiderült, hogy ő is. Ezek után mintha elvágtak volna bennem valamit. És valamiért ő is falakat állított fel maga elé.. Volt, hogy mindenkivel beszélgetett vagy odament hozzá, csak engem nézett levegőnek. De tényleg, mintha ott se lennék. Szerintem, így utóbb rájöttem, hogy ő is ezt láthatta rajtam, hogy nem szólok hozzá és levegőnek nézem. Pedig én végig figyeltem, csak néha olyan észrevétlenül tudok megfigyelni egy embert, hogy tényleg olyan mintha nem is érdekelne. Pedig belülről igen is figyeltem, csak nem igen tudom kimutatni. Valószínűleg érzelmi analfabéta lehetek..

Volt ebben az esetben egy kis ördögi kör is azt hiszem. Hiszen amikor azt láttam, hogy nem érdeklem és levegőnek néz, akkor szomorú pofát vágtam, ő pedig pont a savanyú képem miatt kerülhetett.

Most 11-be járunk és még mindig vannak ilyen esetek. Ezt eléggé elhúztam, mert nem tudtam soha kezdeményezni és kimutatni azt, hogy szeretem. Azt hitte, hogy kiakarom zárni magamból, pedig pont, hogy ellenkezőleg. Csak épp az érzelmeimet képtelen vagyok normálisan kifejezni.. Szeretném, ha elölről kezdhetném a barátság építését, de ehhez előbb tisztáznom kéne vele egy két dolgot.

De mégis, hogy álljak neki, hogyan kezdjem el úgy, hogy ne legyek túl tolakodó, de mégis egyértelmű?


Egy picit kusza lett és nem enyhén novella terjedelmű, de remélem érthető. :D


A válaszokat előre köszönöm!


17/L



2012. dec. 10. 21:27
 1/5 anonim válasza:
Hű, nos ja, írtál egy keveset :D Szerintem, az lenne megoldás, hogy odamész hozzá (igen ezzel kezdünk) és beszélgetsz vele. Pár napig ez menjen így, de semmi múltbéli dolgot felhozni! vagy ehhez kapcsolódót, témát kerülni! szóval hülyéskedni stb.. erre tuti elég 1 vagy 2 hét. inkább 2 mert első héten azt sem tujda majd mibajodvan h eszedbejutott hirtelen, hogy létezik :D tehát 2 hét kell, hogy ne úgy beszéljetek mint idegenek, hanem mint jó ismerősök. Mert nem mehetsz oda megbeszélni hozzá valamit, amire lehet nem is emlékszik, vagy ha emlékszik is, nem akar róla beszélni. Persze a 2 hét után kettesben kéne többször maradnotok, ittsem legelsőre letámadni hanem mondjuk a 2. cukrászdába látogatás vagy sétálgatás vagy ruhavásárlás vagy valami alkalmával hozd fel csak a témát, mert ha első kiruccanásotok alkalmával teszed, akkor többet nem nagyon lesz kedve veled tartani bárhová is, pláne ha kellemetlen neki a téma. aztán meg ha úgygondolod, beszéld meg vele, de ha felhozod a témát és beszéltek és kezd elhidegülni inkább kezdj megint épitkezni az alapoktol... Szóval összefoglalva: 2 hétig tessék viccelődni, beépülni a társaságba amiben mozog stb aztán beszélgessetek kettesben is, bármiröl, csak ne "ARROL" bármi is volt az xD aztán! kérdezd meg, mégis miért szakadt meg a kapcsolatotok 9.után. hát ez az én nagy tervem, amit neked adok, :D használd egészséggel :D (ha nem jön be bocsi ^^")
2012. dec. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Egy rövid mondat, amit még a bátyám tanított:


Ha akarsz baszni maradsz, ha nem akkor leszopsz...

2012. dec. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot első válaszoló! De annyit hozzáteszek, hogy nem arról van szó hogy egész nap nem szólunk egymáshoz, hanem úgymond nem beszélgetünk. Hülyülni elhülyülgetünk néha, de igazán beszélgetni nem. Olyan mintha ezelőtt nem beszélgettünk volna komolyabban, hanem mintha mi sem történt volna csak osztálytársi viszonyban vagyunk. Amolyan elhidegülés féle.


Utolsó válaszoló: Megfogadom :D xD

2012. dec. 12. 21:25
 4/5 anonim válasza:

Első vagyok :D

Az elhidegülésen amúgy nemsokminden segít... Tavaly jóban voltam nagyon egyik osztálytársnőmmel, nyáron nem beszéltünk 1X találkoztunk csak. Ezután persze az év eleje úgy kezdődött majdnem ahol abbahagytuk, péntekenként a "csapat" (barátok) mindig maradtunk hambizni stb... De mivel furcsálottam, hogy nem olyan velem mint tavaly, elkezdtem ezzel zaklatni, persze nem volt jó ötlet. Végül nem szólt hozzám (noss igen, ilyen gyerekes barátaim vannak xD) persze ezután a többiekkel is valahogy sorozatosan összevesztem, szóval ezután elkezdtem a fentebb írt taktikát alkalmazni. Tehát építkezni az alapoktól ^^ de mára ott tartok, hogy ha hozzám is szól, akkor is csak beszólogat. Például: beteg voltam a hét elején (meg egy másik barátnőnk is) (hétfő kedd) szóval bementem a terembe, leültem vele szemben lévő asztalhoz, és beszélgettem a többiekkel, aztán ő kijelentette: Jobb lett volna, hogyha xy és nem te jössz suliba. Érdekes, mert régebben rosszul esett volna, most csak mosolyogtam tovább :D Szóval ezzel csak azt akarom neked mondani, hogy vannak "barátok" akikért már nem éri meg a fáradtság. De erre csak akkor jön rá az ember, ha rááldoz fél évet az "építkezésre" Persze sok szerencsét neked :D Egyébként megfigyelted, hogy mennyi barátságot tönkretesz a nyáriszünet? most nem? xD Álszent szünet! Ezért még megfizet :D Amúgy, hogy alakul?

2012. dec. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én úgy érzem érte megéri a fáradtság.. Nem is fáradtság, mert egyszerűen örülök annak, ha kicsit is néha de jól érzi magát velem. Egyébként van ebben az alapoktól kezdem dologban valami. Úgy mond elkezdtem ezt az elvet és volt hogy jó dolog sült ki belőle. Azt éreztem hogy jól érzi magát velem. Ha nem is kitörő boldogsággal, de jól. :D

Nem akarom siettetni vagy zaklatni a nyáron történt témával igazából.. Én nem a nyáriszünetet okolom a történtekért, mert ez nem csak egy szimpla nyáron nem "kötelező" találkoznunk és ezért elhidegülünk egymástól dolog, mint sok esetben. (összejött neki sok minden és ezt nem értettem meg, meg ő sem hogy én mért vagyok ilyen vele) De ezt nem ecsetelem, mert nem lényeg most.

2012. dec. 16. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!