Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 20 éves lány vagyok, nem...

20 éves lány vagyok, nem tudok mit kezdeni az életemmel?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok.Úgy gondolom,hogy az életem akkor siklott ki amikor apu öngyilkos lett és a barátom szakított velem (4 évig voltunk együtt. Mindez 2 hét alatt történt.


Csak érettségim van.Amióta ezek történtek meggyűlt a bajom az alkohollal és a droggal. Nem tudom felfogni/feldolgozni ,hogy az a 2 ember,akik mindig azt mondták hogy a legjobban szeretnek önszántukból hagytak el.

Azt hogy apu miért lett öngyilkos a mai napig rejtély,minden nap beszéltünk,de nem vettem észre semmit.

A barátom pedig azt mondta hogy egyszerűen már nem szeretne velem lenni,összecsomagolt és elment,kilépett az ajtón és azóta sem hallottam róla semmit.

A történtek előtt 2 héttel még ültünk a konyhába és azt beszélték hogy mennyire szeretnek mindketten.


Az egyetlen támaszom az anyukám.Ő vitt el az elvonókra,ő tartott ki mellettem. Egyetlen barátnőm van,de ő még mindig drogos,minden hétvégén könyörög nekem hogy én is szippantsak egy csík drogot,de nekem már nem kell és nemet tudok mondani. Az elmúlt 1 évben 4 iskolából rúgtak ki,mert nem jártam be,én itthon szeretek lenni a szobámban.Tehát nem moziba járok meg ilyen helyekre suli helyett hanem itthon vagyok.

Nem találom azt a szakmát ami érdekelne sajnos.

Tudnátok valamit tanácsolni hogyan juthatnék ki ebből a helyzetből?


2012. dec. 16. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Keress olyan szakmát, ahol másokon tudsz segíteni. Szerintem lenne érzéked hozzá, hiszen megjártad már te is a magad poklát így tudnál segíteni feldolgozni azt, főleg ha tanulás közben magad is rájössz hogy is dolgozd föl.

Amit ajánlanék:

Szociális munkás, ápolónő, gyermek védelmis, gyógypedagógus, gyógytornász, vagy bármi ilyesmi. Akkor te is hasznosnak éreznéd magad, illetve a betegektől, gyerekektől jövő hála nagyon melengeti a szívet, hidd el.

2012. dec. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az elvonón nem volt rehab? Nekem kicsit furcsa, hogy csak ennyiben hagyták. Menj el AA gyűlésekre, keress fel pszichológust.
2012. dec. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

hát engem is cserbenhagyott a pasim és pont akkor a legjobbnak hitt barátaim is hátbatámadtak, akiket meg szerettem, közülük 4-en meghaltak :(

az volt egy ilyen mélyrepülés az életemben 18 évesen

ha gondolod beszélhetünk, valahogy sikerült kimásznom belőle

2012. dec. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Az első válaszolónak nagyon jó az ötlete.

Ha találsz valamit , ami leköt, érdekel, minden könnyebb lesz. Szerzel új ismerősöket és megnyílsz újra.

2012. dec. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Talán csak egy jó barátra lenne szükséged. Én 21 éves vagyok és bár a drogozással nem értek egyet, tökéletesen megértem, hogy nem bírod elviselni a valóságot. Ha gondolod, írj egy üzenetet, hátha történik végre valami velünk.
2012. dec. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem semmi lehetett mindezt megélni.. Nem volt könnyű dolgod. Ideje talpra állnod, mert ők már nem térnek vissza, de másban még megbízhatsz (csak óvatosan azért.. :) ). Előttem szerintem mondtak jókat, irányt már találhatsz. :)


Sok sikert! :)

2012. dec. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet első körben a problémás emberek nem a legjobb ötlet, mert nagyon le tudnak húzni lelkileg.

Viszont egy kutyamenhelyre elmehetnél önkéntesnek. Jó lenne még a sport is, de az nagyon egyszemélyes, könnyen tudod azt mondani magadnak, hogy ma nem. Jobb valami, ahol mások számítanak rád.


Ezen kívül kellenének neked új barátok is.

2012. dec. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy érzed magad ?
2013. jan. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!