Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valami gond van velem megválto...

Valami gond van velem megváltozott az egesz eletem és sosincs jó kedvem talán depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Mostansag soha nem vagyok boldog nem beszelek emberekkel eltolom magamtol oket csak akkor beszelek valakivel ha muszaj es ez azota van miota meghalt egy balesetben egy 21 eves baratom aki mas hibajabol halt meg es ennek mar kb 4 honapja es egyre csak rosszabodik a helyzet a barataim eltavolodtak tolem ugy beszelnek velem es viselkednek mintha kb egy par napja ismernenek. Suliba baszogatnak nem tudom megvedeni magam pedig sose voltam gyenge es kialtam magamert, es ugy erzem nem akarok boldog se lenni. Elvesztettem a celom egyszeruen csak elek es kesz cel nelkul nem akarok csinalni semmit mar azt sem szeretem csinalni sot nem is nagyon csinalom azt amit szeretek pl gitarozas hamar agressziv leszek

Mi oka lehet ennek? aki tud valami ertelmeset az jo lenne ha irna


2012. dec. 19. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:

barát elvesztése, és fiatalon találkozni a halállal, egy kegyetlen húzás a sorstól. Muszáj ismétlem MUSZÁJ felállnod ebből a helyzetből, mert ha magadba roskadsz és szenvedsz, az nem vezet semmire. Jó-jó könnyen mondom, de hidd el mindig van rosszabb!!!!

Gitározgass, ha felmérgel, póbáld lenyugtatni magad, hiszen nem muszájból gitározol, hanem mert szereted. Keress még ezen kívűl egy hobbit vagy csak festegess otthon, ez egy nagyon jó levezető gyakorlat.


Sportolj, tornázz, próbálj új életre lelni, hiszen még fiatal vagy hogy kiégj.

Remélem sikerül! Sok sikert!

2012. dec. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez utóbbi kijelentés, hogy tudniillik szembe kell néznünk a megvilágosodás vagy elmebetegség alternatívájával, talán meghökkentően hangzik, de nézetem szerint nyilvánvaló tények támasztják alá. A pszichiátriát az a kérdés foglalkoztatja, hogy miért őrül meg némely ember, igazából azonban az a kérdés, hogy az emberek többsége miért nem őrül meg. Figyelembe véve az ember helyzetét a világban, elszigeteltségét, magányosságát, erőtlenségét, és azt, hogy tud is róla, arra lehetne számítani, hogy ez a teher elviselhetetlen, és az ember valósággal „összeroppan” a megerőltetéstől. A legtöbb ember ezt olyan ellensúlyozó mechanizmusok segítségével kerüli el, mint a mindennapok elcsigázó rutinja, a nyájhoz való hasonulás, a hatalom, a presztízs, a pénz kergetése, bálványokba vetett bizalom (másokkal közösen, vallási kultuszok keretében), önfeláldozó mazochisztikus élet, nárcisztikus pöffeszkedés – egyszóval azon az áron, hogy nyomorék lesz belőle. Mindezek az ellensúlyozó mechanizmusok, amennyiben működnek, ideig-óráig megőrzik az épelméjűséget. Az egyetlen gyökeres megoldás, amely igazán kiküszöböli az elmebaj lehetőségét, a hiánytalan és termékeny reagálás a világra, és ennek a legmagasabb formája a megvilágosodás.


Erich Fromm – Daisetz Teitaro Suzuki: Zen-buddhizmus és pszichoanalízis

2012. dec. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
és az a gond h meg csupan 17 vagyok és már nagyon sok mindent megeltem tul hamar. Már semmi eleterom és elég sokszor gondolok ongyilkossagra és meg a baratim is eltavolodtak tolem szoval olyan nagyon nincs ki tartsa bennem az eletet es meg a baratnom is atvert
2012. dec. 22. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!