Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, hogy túl...

Mit csináljak, hogy túl legyek ezen a depressziós időszakon munkanélküliség, állandó veszekedés, feszültség?

Figyelt kérdés

Munkanélküli vagyok most már 7 hónapja, nyáron és ősszel még csak elvoltam, voltak alkalmi munkáim, elmentek a napok, kerestem némi pénzt is.

Most már nincsen semmi, mivel tél lett, itthon ülök egész nap a 4 fal között, és azon gondolkodom, hogy mekkora szär az élet, hogy semmi cél nincsen, semmi kilátás, egyre feszültebb vagyok, hogy nincsen pénzem semmire, nem tudok előre tervezni, és előre lépni az életben. Párommal is egyre többet veszekszünk adódóan abból, hogy bármin képes vagyok robbanni. Most azon vesztünk össze, hogy azt mondtam, nem látom a közös jövőnket...nem az a baj, hogy nem szeretem, meg nem akarok vele lenni, csak egyszerűen nem érzem azt, hogy ez valaha is sikerül normális keretek között,2,5 fél éve vagyunk együtt ez alatt nem jutottunk el sehová a kapcsolatunkban, nem tudunk összeköltözni, még azt sem tudom mondani, hogy majd x idő múlva, tegnap volt a fél éves évforduló, azt is veszekedéssel töltöttük .


Nincs mire várni én 25 vagyok, ő 34, mindketten otthon lakuk a szülőknél.A kocsit is el kellett adnia, mert már sokszor volt rossz, és inkább ezt választotta, mint havonta sok tízezret kidobni rá. Az előző kapcsolatából visszamaradt adósság miatt ő nem tud lépni,hitelek miatt, ami majdnem a fél fizetését elviszi, munka nélkül meg én. Hiába küldözgetek életrajzokat mindenfele teljesen fölösleges, még csak nem is válaszolnak. Tanfolyamokra is jelentkeztem, ilyen pályázati alapúra(nyelv), onnan sem jött visszajelzés, egy iskolának is írtam, ahol tanfolyam indulna ami nyelvi képzést ad, és munkalehetőség is lenne rajta keresztül, onnan sem jött válasz....egyszerűen úgy érzem, hogy nap mint nap várok a semmire, ami nem jön el.Fölöslegesnek és céltalannak érzem a létezésemet.

Nincsen kedvem kimozdulni sehová, hivatalos ügyeket is intézni kéne, de inkább halogatom...éjszaka nem bírok aludni fent vagyok 3-4 óráig is, aztán meg nem tudok felkelni csak délután, amikor is eltelik pár óra és megint sötét lesz, egyébként is megvisel a tél, így meg még inkább.

Azt mondja mindenki, hogy csináljak valamit, de egyszerűen nincsen hozzá motivációm, fessek rajzoljak, alkossak valami szépet..de minek, ha itthon van letámasztva a sarokban?


Légyszi normális válaszokat írjatok!



2012. dec. 18. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát pedig ez a megoldás. Csinálj valamit...de ne fess meg rajzolgass hanem mondjuk végezz el egy olyan okj-s képzést amivel nagyobb esélyed lehet elhelyezkedni.
2012. dec. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Dogmatix91 ***** válasza:
A téli időszak nem a legjobb a depresszióra. Menj az utcára, keresd fel a régi barátaidat, hátha tudnak munkát szerezni neked. Ne csak várd a sült galambot. Én amikor passzív féléven voltam 2 hét alatt szereztem munkát (érettségivel), az igaz, hogy gyári munka volt 3 műszakban, de persze tovább nézegettem az álláshirdetéseket és 1 hónap után találtam egy bolti eladói melót, ami tök jó volt. Munka mindig van, csak nem azt kell várni, hogy egyből vezérigazgató leszel. Mindenhova küldeni kell az önéletrajzot, oda is ami nem a szakmáddal vág egybe, de szívesen csinálnád. Maximum nem kapsz választ. Szerintem ne fess, ne rajzolj, ne agyagozz meg semmi ilyent, mert azt egyedül csinálod és ha amúgy is magad alatt vagy, akkor ezek nem a legjobb elfoglaltságok. Mozdulj ki otthonról, kit érdekel, hogy 5kor sötét van? Azért nem tudsz aludni, mert nem csinálsz semmit egész nap.
2012. dec. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a baj ezzel az elanyagiasodott világgal, hogy az emberek az anyagi dolgoktól várják a csodát.Ha ez+az meglesz, akkor majd boldog leszek....Kutya fülét!Bolondság erre várni. Ha jelenleg nem találtok jobb megoldást, akkor átmenetileg legalább meg kellene próbálni örülni annak, ami van.Mondjuk, egymásnak?...Lelki, szellemi dolgokra érdemes inkább építkezni, mert az nagyobb eséllyel maradhat állandó, mint a pénz, ami olyan, hogy hol jön, hol megy.Nem érdemes hagyni, hogy egy ilyen múlandó dolog, minta pénz tönkretegye a kapcsolatokat.Inkább lelkesítsétek egymást és próbálkozzatok, aztán majd meglesz az a pénz is, egész biztos.
2012. dec. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mint írtam próbálok munkát találni, nap mint nap végignézem az összes állás hirdető portált, hogy hátha van valami új,amit el lehet küldeni ismerősökkel próbálkoztam már, és van beadva életrajzom, ott sem történt semmi.
2012. dec. 18. 09:34
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Olvasgass kicsit utána a témának, álláskereső portálon keresztül munkát találni, na erre van a legkevesebb esély. Dolgozz az önéletrajzodon, legyen minél vonzóbb! Nézz utána, hogy kell jó önéletrajzot írni (az emberek jelentős része tapasztalataim szerint - és átolvastam már néhány száz jelentkezést - arra nem veszi a fáradságot, hogy a sablonos önéletrajzát legalább egy icipicit személyre szabja)! Járj körbe személyesen és mindenhova add be az önéletrajzod!


Azt szokták mondani, hogy akkor teszel meg mindent azért, hogy legyen munkád, ha legalább napi 8 órában csinálod. Addig az álláskeresés csak kifogás.

2012. dec. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Olvass és tanulj, fejleszd magad, és nem csak a munka miatt mondom. Ajánlom Fromm és Yalom könyveit! Olvass, gondolkozz, és alkalmazd az olvasottakat.
2012. dec. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mazsi78 válasza:
100%

Szia kedves!

Én a helyedben,ha már tényleg itt tartasz,hogy szépen festesz,rajzolsz én megpróbálnám meghirdetni hirdetőn,hátha el tudsz adni egy-két képet, továbbá,ha tényleg jó érzéked van hozzá,akkor hirdesd meg,hogy gyermekszobát dekorálsz! Ha hiszed,ha nem,abban is van pénz,de legalább történik valami.

Amúgy saját tapasztalat,hogy amikor depis voltam,jobb ha nem is interjúztatott senki,mert egyből leszűrik,hogy baj van és ezt nem szeretik a munkáltatók,főleg nem elsőre. Most is az vagyok,de tudom,hogy ez nem marad így! Még sosem maradt így. Már beletörődtem a dolgokba,csak sodródom,és ez sem jó,de legalább átvészelem valahogy.

Támadni nem jó semiképp,ilyenkor kellene összekapaszkodni igazán,de az én férjem nem túl fogékony ember. Rázd meg magad és indulj el! Tervezz és tedd meg!

2012. dec. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod Utolsó válaszoló :)!

Gyerekszoba festést próbáltam, nem volt rá kereslet, csak egy ismerősnek kellett.

2012. dec. 20. 00:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!