Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek ennyire "hisztis"? Nem tudom elfogadni, ha valami másképpen történik mint ahogy tervezem.

Figyelt kérdés
Ha valamit eltervezek,és nem úgy jön össze kiakadok teljesen,és vagy a páromon,vagy pedig a családomon vezetem le. Nő vagyok. Szeretnék változtatni.Lehet ezen?Teljesen kiábrándul a párom is így belőlem,meg is mondta.:(
2012. dec. 30. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudod erre valoban azt szoktak mondani, hogy majd az elet megtanit arra ,hogy kezelni tudd! A leirasodbol mar kiderul, hogy ez kezdetet vette, hiszen a parod mar nehezen viseli, tehat ellehet donteni, hogy vagy viselkedsz, vagy pedig lemondasz a parodrol, aki nem birja ezt! FElkell nonod lelkileg is!
2012. dec. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Nekem is volt egy max. féléves ilyen időszakom. Ebben az a szép, hogy mivel addig nem voltam hisztis, amikor valamiért elkezdtem az lenni, mindenki komolyan vette ezeket a vinnyogásokat, és azonnal ugrott, így meg könnyen hozzá lehet szokni a hisztizéshez. Nekem nem mondta (még) senki, de engem kezdett zavarni, mert tényleg nem az a "fajta" voltam, és kezdtem figyelni magamra. Nekem segített az, hogy a kisebb-nagyobb csalódottságérzésemet objektíven mondtam el valakinek, vagyis mit szerettem volna, mi lett helyette, és ez miért nem olyan jó, mint amit én elképzeltem. Olyan is volt, hogy közben jöttem rá, hogy tulajdonképpen semmivel nem vagyok rosszabb helyzetben, amitől a valami másképp alakult. Szerintem a hiszti csak rossz beidegződés, szokás, amin lehet változtatni úgy, hogy eldöntöd, és figyelsz rá.
2012. dec. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen ugyanilyen vagyok,összeillenénk:)

Nem akarlak elkeseríteni,de nekem az életben e miatt rengeteg problémám volt,és van.Nekem is e miatt mentek tönkre a kapcsolataim,és a jelenlegi kapcsolatom is azon múlik,hogy elkezdek e foglalkozni a megoldással.Januártól szakemberhez fogok járni,és mindent megteszek,hogy ez jó irányba változzon.Neked is valamit ki kell találnod,mert sok gondod lesz ebből.Én ittam is sokat egy időben,és néha most is gépszíjazok 3-4 napig,ha valami nem úgy össze.

43F

2012. dec. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem is fél éve tart.Az adott pillanatban nem érzem a súlyát,hogy mennyire megsértek másokat.Utólag persze mindent átgondolva belátom,hogy mekkora marha voltam és bocsánatot kérek,de ez borzalmas.
2012. dec. 30. 12:14
 5/11 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam a relaxáció segíthet?!Szerintetek?
2012. dec. 30. 12:16
 6/11 anonim válasza:
ez nem hiszti. hiszti az, amikor nem vesz meg valamit neked a párod és te kiborulsz, vagy nem azt a filmet akarja este nézni amit te és összeveszel vele stb. viszont amikor azért borulsz ki, mert elterveztél valamit és ezt mások keresztülhúzzák,azt úgy hívják hogy perfekcionizmus. Nevezhetjük rugalmatlanságnak is. Én ugyanilyen voltam, próbáltam rajta úrrá lenni, levetkőzni de nem sikerült. Egyetlen dolog segített: a szülés. Mióta gyerekem van, mintha elvágták volna a dolgot. Mert egy gyerek ugye arról (is) szól, hogy az ember a saját érdekei és szükségletei elé helyezi egy másik ember igényeit, ez pedig nagyfokú önzetlenséget, rugalmasságot és alázatot igényel. Mert a gyerek általában pont akkor beteg mikor programod lenne, akkor nem alszik amikorra a főzést betervezted stb. Szóval nem tudom van-e a környezetetekben kisgyerek, vagy terveztek-e a pároddal de szerintem az segíthetne rajtad is.
2012. dec. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 fiknerné tósoki vand válasza:
65%
igy akarod leélni a az életed?boldog akarsz lenni?fogd vissza magad ,gondolj bele hogy érzi magát a családod ha kiakadsz.ajánlom nézesd meg a pajzsmirigyedet mert ha nem jó müködik akkor az is okozhatja.azért mert nö vagy nem biztos hogy jogod van igy viselkedned.nem sértésképpen irtam.
2012. dec. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

"Tudod erre valoban azt szoktak mondani, hogy majd az elet megtanit arra ,hogy kezelni tudd! "

MILYEN IGAZ! Ha egyszer szakít veled, tuti nem fogod többet egyik pároddal sem csinálni. Tapasztalat.

2012. dec. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De én nem szeretném őt elveszíteni!éppen ezért szeretnék változatni mindenáron.
2012. dec. 30. 12:28
 10/11 anonim ***** válasza:

"Egyetlen dolog segített: a szülés" - ezt azért nem mindneki vállalja be :-)


Kérdező, jó úton jársz, ha változni akarsz, sikerülni fog. Ideges vagy, nincs önbizalmad, azért hisztizel, szedj magnéziumot, szelént.

ÉS minden beszólásod előtt számolj háromig, s gondolj arra, neked jólesne-e, ha valaki veled úgy viselkedne, ahogy te.

2012. dec. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!