Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudom legyőzni egy régi...

Dboy kérdése:

Hogy tudom legyőzni egy régi traumám?

Figyelt kérdés

Nos, régen amikor olyan 10-11 éves volt mindig olyan csendes, háttérgyerek voltam, most úgy talpra álltam ebből, de nemtudok '' kimenni a faluba '' itt ez azt jelenti hogy van egy konkrét presszó ahova a falubeliek összejárnak.

Ez azért van mert amikor az említett korban voltam jártam focira és ott voltak a ''sztárok'' akik ezek a tipikus köteketdős, egoista, ''nagycsávók'' voltak, mindig piszkáltak. Egyszer az egyik elvette edzés után a vizem amibe már alig volt elkezdte inni én kivettem a szájából, a felsőjére ment. Visszaültem a padra és teli erőből fejbe rúgott. Ez a pillanat akkora nyomot hagyott bennem hogy félek azoktől az emberektől akik akkor focira jártak. Voltam diszkóba és most jöttem rá hogy le se szarnak és én se őket, de a ''faluba nem tudok kimenni'' mert bennem a szorongás hogy MEGVERNEK. Akkor egy kis vékony gyerek voltam, most pedig egy magas, nagydarab vagyok, de még mindig bennem a szorongás, sikerült legyőznöm a szociális félénkségem de ezt az egyet nemtudom. Segítsetek.



#félelem #félénkség #trauma #megrázóesemény
2012. dec. 31. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ez bizony nagy baj, fejberúgni, dühből valakit. Eszméletvesztés is volt?? Egy pszichológus valószínű tudna segíteni, beszélgetésekkel. Persze ezt könnyű mondani, de drága és nehéz megvalósítani.
2012. dec. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
velem is pont ez van igazából tudom hogy nincs mitől féli, mert már elfelejtetek még a nevem és én is elég nagy darab vagyok és magas,de nem nagyon tudom rá venni magam.
2013. jan. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van egy módszer, ahogy nagy valószínűséggel "kidolgozható" az ilyen bevésődött trauma. Kell egy hallgató, egy megértő csendes ember, barát, rokon. És kell mesélni neki, ami volt, ő csak hallgasson, vagy konkrét kérdést tehet: milyen évszak volt? sütött a nap? milyen kabát volt? minél pontosabb a kép, színek, illatok, hangok felidézni, amit csak lehet.. annál jobb (de a hallgató értékeljen, ítélkezzen) és végigmenni az eseményen... sokszor.. egyre pontosabban látni, újra átélni, ami a traumát okozta. először rossz lesz, lehet, hogy sírás is lesz (mint ahogy akkor is volt) Majd 7-8-10 (!)elmesélés után elkezd változni.. elkezd közömbös lenni.. Akkor nem fog többé akadályozni, nem fáj már. teljesen közömbösnek kell lenni, addig kell ismételni és pontosítani a képeket. Akkor abba lehet hagyni. Egy tény lesz, olyan, mint a többi, nem lesz érzésekkel telített. Egy kis rászánás kell, egy kis nyugodt idő (1 óra)csend, közben ne zavarjon semmi, telefon stb. Meg kell próbálni. Működik.
2013. jan. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3javítás: de a hallgató NE értékeljen,NE ítélkezzen -ő csak csendben hallgat
2013. jan. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!