Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lépjek tovább?

Hogyan lépjek tovább?

Figyelt kérdés

Félős, zárkózott lány vagyok. Kerülöm a konfliktus helyzeteket, mert úgy érzem nem tudnék helyt állni. Nem merem önmagam érvényesíteni, inkább csak magamra öltök egy általános képet (hétköznapi öltözet, farmer gatya, nem túl rikító színek, beszélgetés során kerülöm az önálló vélemény nyilvánítást. ) és ezt fenntartani mindig nagy odafigyelés ami fárasztó és emiatt rosszul érzem magam társaságban. Jó emberek között is.

Mint mindenki, vágytam egy olyan közegre, ahol nem kell semmit szégyellnem. Egy rendezvényen találkoztam egy mostani barátnőmmel, akinek idővel meg mertem nyílni és ez eleinte hasznos volt. De a mérleg átbillent, most már szinte nem is akarok más emberekkel beszélgetni, csak vele, mert róla tudom biztosan, hogy elfogad. Szinte érzelmi függő lettem, ha egy hétig nem látom már nagyon egyedül érzem magam. Jobban ragaszkodom hozzá, mint egy normális ember a párjához, de ezt nem mutatom felé mert nem akarom hogy megijedjen tőlem. Nem vagyok belé szerelmes, mielőtt valaki azt gondolná, csak kórosan ragaszkodom hozzá. Ez nem mehet a végtelenségig, idővel őt is zavarni fogja és amellett, hogy nem vagyok képes új kapcsolatok kialakítására, tönkre teszem a meglévő barátságunkat.


Mit tegyek?


2013. jan. 2. 23:28
 1/3 anonim válasza:
Szerintem beszélj erről a barátnőddel, mondd el neki, hogy ő a legjobb barátnőd de szeretnél több ember felé is megnyilni, csak egyedül nem megy. Ha igazán a barátod akkor segíteni fog leküzdeni a problémáidat. Ő valószínüleg még jobb tanácsokat is fog tudni adni mint itt bárki más. Amúgy meg, régen én is ilyen voltam, az osztályban soha nem mertem "kinyitni a szám" inkább voltam a szürke ki egérke, nekem is a mostani legjobb baránőm segített azzal hogy meghallgatott, és hogy vele eltudtam menni olyan helyekre ahol hozzám hasonló érdeklődésű emberek voltak (értem: zenei stílus stb...) ha ilyen emberekkel vagy kürölvéve előbb-utóbb tudsz majd nyitni :)
2013. jan. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem neked egy pasi kéne!!!

Mármint nem egy akármilyen pasi hanem egy olyan pasik aki igen is életet visz az életedbe és megmutatja hogy hogyan kell élvezned mindent!

Ami a barátnődet illeti,erről beszélj neki nyugodtan mármint a problémádról és nem arról hogy mennyire ragaszkodsz hozzá,szerintem ha beszélsz vele talán ő is tud segíteni,bemutatni esetleg új embereknek.

Van valami hobbid amit szeretsz is csinálni?

2013. jan. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnos messze lakunk egymástól. Bár mindennap beszélünk msn-en és néha találkozunk is.
2013. jan. 4. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!