Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a különbség a büszkeség és...

Mi a különbség a büszkeség és az önbecsülés között?

Figyelt kérdés

További kérdéseim :

A kettő nem jár együtt ? Ha valaki végképp nem büszke, akkor hogyan lehetne önbecsülése ? El lehet várni valakitől hogy végképp semmi büszkeség ne legyen benne, még akkor sem ha oka van rá ?

Mindenki büszke, bár változó mértékben, nemde ? Nem hiszem, hogy létezik olyan ember, aki végképp nem büszke. Valaki azt állitja nekem, hogy a büszkeség negativ tulajdonság. De szerintem nem feltétlenül, hiszen engem kb. az tartott életben évekig, akkor hogy lehetne teljesen negativ tulajdonság ?



2013. jan. 4. 15:35
 1/1 2xSü ***** válasza:

A büszkeség és az önbecsülés nem teljesen azonos fogalom, de nagyon kéz a kézben járnak. A büszkeség inkább valamilyen területre irányul. Büszke vagyok, hogy ezt és ezt értem el. Az önbecsülés kissé általánosabb dolog, de hasonló forrásból táplálkozik.


A büszkeség nem negatív tulajdonság. Használják persze pejoratív értelemben is, és tényleg van, aki úgy büszke, hogy közben nincs mögötte teljesítmény, többre értékeli magát, mint amit valóban elért. Ha valaki azt mondja, hogy „ne legyél annyira büszke magadra”, akkor jogosan vissza lehet kérdezni, hogy „már miért is ne?”. Persze meg kell nézni, hogy valóban jogosan vagy-e büszke. Nem csak a legnagyobb eredményekre lehet büszke az ember, hanem kisebb előrelépésekben is. Én büszke vagyok arra, hogy van egy társaság, ahol én vagyok a legjobb gó játékos (ez egy társasjáték). Amatőr vagyok, egy versenyen még nem indulnék, illetve egy profitól nagyon távol vagyok, de ettől még lehetek büszke. Végül is a büszkeség egyfajta belső megelégedettség, hogy a remélt és tervezett dolgokhoz képest elég sokat értél el. Tényleg csak akkor van baj, ha valaki olyan dologra büszke, amit még nem ért el.

2013. jan. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!