Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » El vagyok átkozva? Milyen más...

El vagyok átkozva? Milyen más magyarázat lehet a kétbalkezűségemre?

Figyelt kérdés

Bármit csinálok, semmi nem megy gördülékenyen. A vízmelegítő nyomása lecsökkent, én meg akartam növelni, erre meg az egész víz kifolyt. A tesóm jött, ugyanazt megcsinálta és gond nélkül működik. Akartam mosni, erre meg a mosógép csúnyán kezdett szólni. Megijedtem és gyorsan kikapcsoltam. Remélem nincs semmi baja. A tesóm szintén most már mióta vele, és semmi gond nem volt. Sőt volt, hogy túl megtömte, de úgysem történt vele semmi gond.

De ez általában is így van. Mindennapos egyszerű dolgokat nem tudok megcsinálni probléma mentesen. A főzésnél is halálra aggódom, hogy nehogy túl híg legyen, vagy túl sós, a végén pedig valahogy úgyis el van rontva. Nem merek már semmit se csinálni. Elég aggasztó 22 évesen.


2013. jan. 5. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Sokszor próbálunk magyarázni két-balkezűséggel, szerencsétlenséggel, átokkal dolgokat. Inkább szerintem az a baj, hogy bemagyaráztad már magadnak, hogy minden úgyis elromlik körülötted, és így tényleg el is romlik.
2013. jan. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De először elromlott minden körülöttem, én csak azután kezdtem ilyenen töprengeni.
2013. jan. 5. 17:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem mondták fiatalabb korodban, hogy "mindent elrontasz"? Egyébként lehet, hogy valamiért szétszórt vagy és nem tudsz úgy figyelni a dolgokra. Aztán beindult egy ilyen öngeneralizáló folyamat, hogy "szerencsétlen" vagy.
2013. jan. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De épp az a probléma, hogy a tesóm mindent félvállról vesz és mégis meg tudja csinálni a dolgokat rendesen. Én meg annyira figyelek, nehogy baki történjen, de a végén úgyis valami közbeüt.
2013. jan. 5. 18:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Márpedig ez fejben dől el. Bebeszélted magadnak és túlságosan görcsölsz. Így persze, hogy nem sikerül akármennyire figyelsz. Ráadásul megijedsz az első kisebb hibától is (lásd mosógép). A testvérednek azért megy minden mert lazábbra veszi a dolgot.
2013. jan. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az sem annyira jó, ha valaki minden áron jól akar csinálni valamit, túl feszülten, túlságosan aggódóan (értem, hogy előbb is rontottál el dolgokat és aztán kezdted magyarázni magadnak ezeket a dolgokat). Szerintem lazábban kellene kezelni a dolgokat. Van olyan is, hogy valaki nem igazán ért a technikai dolgokhoz, mint egy csoporttársam 5 éve egyetemre jár, de egy projektort nem tud összeszerelni, pedig egy elég okos gyerek, csak épp technikai analfabéta születésétől fogva. Egyébként meg mindenkinek vannak hátrányai is nem csak előnyei, szerintem nem kell ezen rágódni annyit. Nekem sem megy minden olyan jól, de én beismertem, hogy vannak dolgok, amikben kevésbé vagyok jó és nem izgat annyira, próbálok fejlődni is azért.
2013. jan. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!