Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek az izgulás ellen?...

Mit tegyek az izgulás ellen? Magyarázat lent!

Figyelt kérdés
Állásinterjún voltam, előtte nem izgultam már meg is örültem, hogy na akkor menni fog. Mielőtt bementem-az ajtó előtt, rám tört az izgulás, egy szó nem jutott eszembe, na ná, hogy nem sikerült. Mondta is a nő, hogy jaj de nagyon izgul. Nincs valami homeopátiás gyógyszer, vagy valami praktika, hogy ilyen legközelebb ne forduljon elő?Köszönöm!!
2011. szept. 11. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az izgulásra nincs gyógyszer. Sajnos ez nem olyan, hogy az ember bevesz egy dilibogyót és pik-pakk kikapcsolódik :) Az írásod azt sugallja nekem (javíts ki, ha nem így van), hogy eléggé felkészültél az interjúra, gondosan megtervezgetted a történéseket, talán még le is játszottad fejben. Saját tapasztalataim alapján ez a legnagyobb hiba, amit ilyenkor el lehet követni. Magabiztosnak érzi magát az ember a tükör előtt, szinte már a kezében érzi a szerződést, és amikor menni kell, meglátja a nagy barna ajtót, az íróasztalt, meg a mögötte ülőket, rögtön kimegy a vér az ember lábából, és bepánikol. Én a következőket szoktam csinálni, ha szerepelnem kell nyilvánosság előtt, vagy interjú van, vizsga, stb; hogy igyekszem a rögtönzést bevetni. Természetesen a szakmai felkészültség elengedhetetlen, mert szoktak interjún a céges ismeretekről pár kérdést feltenni :) Rögtönzésnél, jobban tudok koncentrálni az új szituációkra, az emberek nonverbális jeleire, mintha mindig azon agyalnék, hogy úgy történjenek a dolgok, ahogy a tükör előtt elterveztem. Ilyenkor is izgul az ember, de (bár ez személyiségtől függ) úgy érezheted, nincs mit vesztened. Akik előtt bizonyítani kell, pontosan tudják, hogy izgulsz, nem is terminátorokat keresnek, akik kő arccal megmondják a pí utolsó számjegyét. Csupán meg szeretnének ismerni. Kíváncsiak arra, hogyan reagálsz arra, ha nyomás alá kerülsz. Színjáték az egész :) Sokszor mondogatják ismerőseim, hogy az agyban dől el minden. Ez esetben tényleg. Ha úgy mész oda, hogy elbeszélgetsz, megismersz pár új embert, akik majdan akár a munkatársaid, barátaid lesznek, sokkal könnyebben fog minden menni. Ha viszont úgy mész oda, mintha akasztásra indulnál, már buktad az egészet. Pici félmosoly, jó megjelenés, nyugodt határozottság. Ja és előtte sok-sok zene hallgatás, mindig beválik! ;)
2011. szept. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Húzz le egy jó felest egy közeli kocsmában,a legjobb orvosság az izgulásra.
2011. szept. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
feles tömény elötte ,de arra figyelj hogy ne legyen büdös,szal ne pálinkát hanem vodkát!!! ja és rágót használj!
2011. szept. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ezek a felesek mennyik? 1dl? és hány %, amúgy? Mert nekem a reggeli éhgyomorra 5 korty vodka meg sem kottyan, pedig nem szoktam inni sokat sokszor.
2011. szept. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 life is beautiful ***** válasza:
2dl vodkától már jól vagy. ha nem vagy hozzászokva :P
2011. szept. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nervenpflege tabletta, ez egy homeopátiás nyugtató, feszültségoldó :) Egy próbát megér.
2011. szept. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne tabletta.Propranololnak hívják és a lámpaláz fizikai tüneteit szünteti meg.Hatásos!Én a homeos sarlatan hülyeségekben nem bíznék.
2016. okt. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!