Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tudnátok segíteni? Nem tudom...

Tudnátok segíteni? Nem tudom megbeszélni senkivel azt a problémámat pedig jó lenne ha valaki megértene.

Figyelt kérdés
Egy ideje elég depressziós vagyok és nincs senki akivel ezt megbeszélhetném. Teljesen úgy érzem, hogy engem mindenki utál, a legjobb barátnőm is eltávolodott tőlem. Mindenki állandóan cikiz pedig én tényleg nem értem mit tettem ellenük. A csuklómat szoktam vagdosni hátha elvérzek és azt is fontolgattam már, hogy amikor alacsony a hőmérséklet leülök egy fa tövébe és meghalok. Eddig nem jött össze egyik módszer sem. A szüleimmel nem valami jó a kapcsolatom, velük nem tudnám ezt megbeszélni és amúgy is ők nem értenek meg. Nagyon örülnék neki ha valaki tudna segíteni. Kérlek az idióta válaszokat mellőzzétek. Előre is köszönöm mindenkinek.

2013. jan. 9. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia. Nem akarok idióta válaszíró lenni. Azért írok, mert én is átéltem régen ezeket a dolgokat. És én is azt gondoltam, hogy a szüleim nem értenének meg. Most, szülőként, hidd el, ha nem is fogadják el teljesen a gondolataidat, de ők mindenképpen segíteni fognak nekik. Tudod, mi szülők ezért vagyunk. És hidd el, bármi is van veled, bármit is teszel, a szülők mindig szeretni fognak téged. Lehetnek barátaid, barátnőid, bárkid, de igazán csak a szülők azok akik mindig kiállnak melletted, még ha nem is mindig értenek veled egyet. Ezt csak akkor fogod igazán megérteni, ha Te is szülő leszel, de most azért írtam le, mert én is mindig ilyesmiket gondoltam és mikor igazán sz.ban voltam a szüleim akkor is segítettek és kiálltak mellettem, akkor jöttem rá, hogy nagy buta voltam, hogy bárki másra akartam támaszkodni helyettük. Legyél pozitív, hallgass olyan számokat amik felvidítanak, nézz olyan filmeket, olvass olyan könyveket, amik kikapcsolnak. Ha örökké negatív vagy és az öngyilkosság jár a fejedben az látszik is és a rosszkedvű, borús társaságot senki nem keresi. Írj még, hogy sikerült-e kimásznod a gödörből. Sok sikert, erőt! :)
2013. jan. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Korod / nemed? Nulla info van benne rólad.
2013. jan. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Ne csüggedj el,hisz 200 millió testvéred(spermium)közül te voltál a legügyesebb és ezt nem viccből írom,remélem vagy már annyi idős,hogy megértsd.Depresszió ellen a legjobb az állat,vagyis tartsál kutyát,vagy cicát nekem az utóbbi száz százalékosan bevált,most nem feltétlen egy fajtatiszta állatra gondoltam,amit drága pénzért veszel.Hány éves vagy,fiú,lány?
2013. jan. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

lehet hogy a másik kérdésedre is válaszoltam, de keress meg nyugodtan


1.: nem minden szülő foglalkozik a gyerekkel és segít rajta, ez sajnos nem igaz. szerintem egy ilyen gyerek ne bízzon a szüleiben, ha lehet iskolapszichológushoz menjen és kötelezze titoktartásra.


a többi is csak ömlengés, mert van amikor egy barát többet számít mint az erőszakos alkoholista apád. ne abból indulj ki hogy neked milyenek a szüleid.


2.: mert ha 56 éves és fiú akkor már meg is dögölhet?


az állat lehet jó ötlet ha engedik

2013. jan. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem véletlenül nem írtam oda a koromat, mert lehet azt hiszitek, hogy ezekhez a dolgokhoz én még kicsi vagyok. Pedig ez nem így van. Viszont ha ennyire tudni akarjátok akkor lány én 11 éves.

U.i.: Köszönöm a válaszadóknak. Mindenképpen megpróbálok mindent. :)

2013. jan. 10. 18:49
 6/7 Nyünyőkeee válasza:

Ne legyél buta.

Az élet nehéz.

Én is voltam depressziós,és igen,nagyon rossz volt.

17 évesen voltam,és most 18 vagyok.

Hidd el,ez sosem múlik el teljesen.

Bár alapból vidám természetű vagyok,sokszor túlzásban is.

Én is úgy éreztem,hogy mindenki ellenem van,hogy mindenki más,még a saját szüleim is.

Van egy barátom,akivel együtt járunk már lassan 2 éve.

Ő volt mellettem.Neki mindent részletesen elmondtam,hogy mi bánt. Nekem minden ok nélkül halálfélelmem volt,és pánikoltam,milyen rossz,hogy 1x mindennek vége. Hogy megszűnni való dolgok vannak. Nagyon belebetegedtem.Én a vidám,jóétvágyú leányzó 1x csak romokban,nem eszik nem mosolyog. 1-2 hétig tartott ez az állapot.Tovább ment volna,de van egy rokonom,aki lélekgyógyász,és ő segített.

Azóta nagyon jól elvoltam,jele sem tűnt fel többé a depressziónak.Mintha nem is én éltem volna át.

Most viszont,úgy érzem újra belezuhanhatok,amit nem engedek. Meghalt a 11 és fél éve szinte mellettünk felnövő kutyánk. Imádtam,és nagyon fáj a hiánya. Úgyhogy ÉLJ MÉG BOLDOGAN. Szard le azokat,akik nem szeretnek. Az az ő bajuk,majd rájössz. De soha ne próbáld meg elvenni a saját életed. Mert az a tiéd.

2013. jan. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Nirata ***** válasza:

A körülötted lévő dogokról (11évesen már igen) 50%-ban te tehetsz.Neked kell kialakítanod, úgy h az számodra megfelelő legyen.Most lépsz abba a korba amelyikben megtalálod önmagad.És akit mostantól alkotni fogsz, egész életedben elfog kísérni.

Az élet sokszor szar... Van amikor hosszú időn át nem azt kapod amit érdemelsz,de ez van!

El kell fogadnod,és tudnod kell rajta változtatni!

11 vagy.Most már nem kislány még akkor is ha azt mondják.

Ismered a magányt ami elég szar...Egyedül kerültél oda.És csak akkor fogsz tudni kimászni onnan,ha KIAKARSZ!

50%

2013. márc. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!