Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet drasztikusan...

Hogyan lehet drasztikusan megváltoztatni a személyiségem?

Figyelt kérdés

A probléma az,hogy a szüleim összes rossz tulajdonságát örököltem.kb 15 éves korom óta azon vagyok,hogy megváltozzak,de nem nagyon sikerül.

1 évig kb úgy éreztem,hogy már jó úton haladok,de jöttek családi és egyéb gondok,pontosan ugyan olyan vagyok,mint régebben vagy talán még rosszabb.

Sajnos nagyon stresszes az életem és nem tudok rajta változtatni,ez pedig csak fokozza az agresszivitásom.


Az a legnagyobb gond,hogy agresszív vagyok és sokszor azokon töltöm ki a mérgem aki semmiről nem tehet.Eltaszítok magamtól mindenkit akivel közeli kapcsolatba kerülök.Nem tudom kimutatni az érzéseim és nem tudok örülni semminek.

Gondolkodtam rajta,hogy elmegyek pszichológushoz,de a maszekot nem tudom megfizetni,a tb által finanszírozott rendelésekről pedig nem hallottam sok jót.


Nem egy új ember akarok lenni,csak ennél sokkal jobb!

Köszönöm előre is a válaszokat!

20/F



2013. jan. 11. 17:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Amíg velük laksz, õket másolod... Tégy egy próbát azért a TB-s verzióval. Illetõleg írhatnál ide is konkrét példákat.
2013. jan. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Szüleim elváltak,én anyámmal lakom aki külföldön dolgozik és kb 2 havonta vagyok vele 2 hetet,apámmal pedig nem vagyok valami jó viszonyban.


Milyen konkrét példára gondolsz?

2013. jan. 11. 17:52
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem is az a gondom, hogy eltaszítom az embereket magam mellől. Hamar tudok haverokat szerezni, de amikor az illető jobban akar barátkozni, akkor én általában visszahátrálok. Változni nem erőst lehet. Lehet színészkedni, kifestheted magad, de belül ugyanaz az ember maradsz. Viszont egy ki önfegyelemmel javíthatsz rajta.
2013. jan. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"Hogyan lehet drasztikusan megváltoztatni a személyiségem?"


Én már 4 éve próbálkozom, de nem sikerült. Ismerőseim szerint nem is kellene. Én is lobbanékony vagyok, túl indulatos sokszor, meggondolatlan, olykor felületes és túl beszédes.


Biztos, hogy változnod kellene? Nem lehet, hogy inkább elfogadnod magadat, és abba beleélve magad, kiteljesedni?


Nekem is ez jelenleg a legnagyobb dilemmám.

2013. jan. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Nem tudom, mennyire szeretsz olvasni, vagy rászánnád-e az időt, de sok jó önsegítő könyv van a témában, amik nekem például sokat segítettek. Az önfegyelem és az önmegfigyelés valóban sokat segít, de ezek a könyvek hozzásegíthetnek ahhoz is, hogy el tudd fogadni önmagad és másképp tudj tekinteni dolgokra, mint azelőtt. Ettől pedig a hozzáállás is könnyebben megváltozik.
2013. jan. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Nem szeretek olvasni,de szoktam,mert fontos dolognak tartom az önképzést.Milyen könyvekre gondolsz?

2013. jan. 13. 09:04
 7/15 anonim ***** válasza:

"Nem szeretek olvasni,de szoktam,mert fontos dolognak tartom az önképzést."



Ha képezni akarod magad, akkor csináld olyan módon, ahogy szereted. Ímmel-ámmal végzett dolgoknak sosincs nagy hasznuk.

2013. jan. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam,hogy gyűlölök olvasni,hanem azt hogy nem szeretek.

De ami érdekel,vagy tudom hogy van haszna azt elolvasom.Kíváncsibb vagyok,mint amennyire nem szeretek olvasni.

2013. jan. 13. 16:41
 9/15 anonim válasza:

Sajnos a ez a legtöbb esetben így van,hogy a szüleinktől sok tulajdonságot öröklünk...


A személyiséged saját erőből nem fogod tudni drasztikusan megváltoztatni sajnos,de azért valamit tehetsz. :)


Azt írtad stresszes az életed agresszív vagy.Ezért szerintem fontos,hogy kikapcsolódj pl:.menj el kirándulni,sportolj.Fontos,hogy levezed valahol a feszültséged!


Ezen kívül vannak gyógynövényes készítmények is az orbáncfűről azt hallottam,hogy nagyon jó nyugtató,hangualtjavító. :D Érdemes kipróbálni. :)


Én már több TB kártyás pszichomókusnál jártam és egyáltalán nem ajánlom őket... Szerintem olyat keress akinek van magán illetve állami prakszisa is azok talán jobbak...


Üdv. :)

2013. jan. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Magándokira nincs pénzem, tb-s rendelésre pedig nem fogok menni,mert sok jót nem hallottam róluk.Leginkább az a gond,hogy mindent gyógyszerrel akarnak megoldani.


Járok úszni ami eléggé elfáraszt,de így sem sokkal jobb a helyzet.Régebben jrtam thai-boxra,amivel azért le lehet vezetni a feszültséget,de akkor sem voltam nyugodtabb sokkal.


Levendulateát,citromfű teát,magneb6-ot próbáltam már,de nem éreztem semmi hatást.Talán a levendulateától jobban aludtam.


Önerőből eddig nem sikerült túlzottan nagy változást elérnem,valamit nem jól csináltam.Sajnos nem tudom mit kellene máshogy csinálnom,hogy sikerüljön :(

2013. jan. 23. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!