Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok kibontakozni...

Miért nem tudok kibontakozni egy új társaságban? (18f)

Figyelt kérdés

Sosem voltam a nagyszájú, szókimondó, heves temperamentumú személyiség, az érzelmeim ritkán mutatom ki. Ez mostanára rájöttem, hogy a hátrányommá vált, mind a nőkkel való ismerkedésben, mind az új társaságokban való megszólalással. Nem tudok mit mondani, nem tudom felvenni a beszélgetés, a helyzet ritmusát, általában inkább lemaradok és szótlan maradok, vagy azért, mert olyan témáról folyik szó, amihez nem tudok hozzászólni, vagy a műveltségem nem megfelelő(vagy túl sok, vagy túl kevés ahhoz a társasághoz).


Annyi minden van, amit nem mondok ki. Sokan meg abból tudnak több órás beszélgetéseket csinálni, hogy pl: kék az ég.Felelésen suliban is inkább az vagyok, aki azt hiszi sokat beszélt, aztán mondja a tanár, hogy még kevés, persze az anyagot tudom, a kérdéseire válaszolok, de ilyen magától értetődő dolgokat néha nem mondok ki, és lehet, hogy mégsem magától értetődik, csak nem mondom ki, mert valamiért nem szeretek beszélni sokat.


Szerintetek, ha sokakhoz odamennék egy-két jó szót szólni, rábírom magam az ismerkedésre, barátkozásra, hozzászólásra akkor jobb lesz?

Vannak jelenleg barátaim, akik tényleg minden tekintetben azok, de tőlük eltekintve egy senkinek számítok mindenhol.

Persze nőm sincs, ez eléggé frusztrál.

Mit tanácsoltok? 18f


2013. jan. 19. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Ja idővel megváltozol
2013. jan. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem mindenki tud megnyílni először, vagy akár még később sem..:D Valami miatt bizalmatlan vagy?

Amúgy meg ha barátkozni akarsz, akkor csak nem passzivitással állsz egy csapat új ember elé, hanem nyitsz egy picit te is, hogy lássák rajtad hogy szimpatikusnak találod őket!:))

2013. jan. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én is ugyanígy vagyok, bár már hozzászoktam. Tudni kell elfogadni, hogy van aki folyton csak beszél, más pedig nem igazán. Nem vagyunk egyformák, mind különbözünk. Ez lenne a szép a világban. Persze változtatni én is szörnyen szeretnék, hogy beszédesebb legyek, ne olyan szélsőségesen nagyon, csak egy kicsit jobban ki merjem ereszteni a hangom..:)
2013. márc. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálam is ez van és borzalmasan frusztrál félig már depressziós vagyok miatta...:(

Néha néha viszont sikerül megnyílnom és kb bármilyen társasággal felvenni a ritmust,de ez nem túl gyakori,ez különösen dühítő mert tudom hogy képes vagyok más is lenni nem ilyen kuka,így nem tudom ezt elfogadni...

Fogalmam nincs mit kéne tennem hogy mindig olyan legyek

19/f

2013. szept. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!