Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Most akkor melyikünknek van...

Most akkor melyikünknek van igaza, nekem vagy a tanárnak?

Figyelt kérdés

szóval kezembe adta a matek dolgozatomat, hogy "ez volt az utolsó, hogy ilyen áttekinthetetlen munkát leosztályoz".. és ráírja a 4est.. na ez most engem azért hatott ennyire szarul, mert félévkor is két dogám 1 pont híján 1 jeggyel jobb egyik 5ös másik 4es lett vna, de olyan általános iskola 5. 6. osztályos hibák miatt amire ha szóban rákérdez tutira a helyeset válaszolnám


most meg az összes válaszom jó, csak a részeredményeken nem tud kiigazodni, meg azt mondja hogy pl bejeöltem a háromszöget, és nem látja, hogy ott van a pitarogasz tétel, de én magam mondtam neki, hogy arra gondoltam, és nem súgtak meg ilyesmi, de leszarta,mert a lapot nézi..de mindet magam csináltam, és hibátlan is lett a végeredmények alapján


és azért idegesít mert most ha ez is 4es lett akkor valszeg a következő is mert miért ne, ilyen hülyeség miatt, és ha becsúszik egy 3mas akkor ennyiből akkor arra hivatkozva, hogy van egy hármasom és mondjuk 3,5 az átlagomra(mert most három-egész-négy az átlagom legalább is a félévi), hármast ad évvégekor, vagy mittudom én


de annyira idegesít, hogy ha mindez szóba van akkor csillagos5ös lenne, most meg itt van ez, frusztrááll de nagyon


most fogok érettségizni


19f



2013. jan. 25. 18:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én mindig arra törekedtem, hogy a tanár minél kevesebbet tudjon belelátni a dolgozatba, vagyis legközelebb egy ilyen esetben a legjobb, ha beleírod.

Tudsz kérni lehetőséget, hogy szóban javíts?

Akkor szerintem meg van oldva.

2013. jan. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a tanárnak van igaza . Nem is értem a felháborodásod. Ő nyilván csak azt tudja osztályozni , amit te leírtál , ami nincs ott azt nem tudja értékelni. Előző válaszoló matekból , hogy javítson szóba? Feltehetőleg érettségizni se szóba fog, ha csak nem a kettes a cél. Ez nem egy irodalom , a matek egy kemény reál tárgy. A reál tárgyak pedig nem lim-lomok, nincs mellébeszélés.
2013. jan. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Pedig matekból is van olyan felelés, hogy kimész a táblához. :D

Ilyenre lehet lehetőséget kérni, ha javítani akarsz, közben elmagyarázod, hogy mit, miért, hogyan csinálsz stb.

2013. jan. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A tanárnak van igaza.


A feladatot áttekinthetően le kell vezetni, nem pedig leírni egy csomó részeredményt, majd a végére a megoldást.

2013. jan. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
csak én abból indultam ki, hogy az iskolában a tudást értékelik..de ebben az esetben ez nem teljesen így van
2013. jan. 25. 19:48
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A tudást kell(ene) értékelnie minden tanárnak.


De ehhez az kell, hogy a diák leírja, mit tud. Ha nem egyértelmű, hogyan jutott el egy eredményhez, akkor azért az is elképzelhető, hogy csalt...

Ezért érdemes a lehető legrészletesebben megmutatni, hogy valóban érti a feladatot, nem csak más megoldását hasznosította újra.


Ahogy feljebb írták, kérd meg a tanárt, hogy felelet során mutathasd meg, valóban érted is a matekot. Szerintem értékelni fogja.

2013. jan. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

megnéztem valójában 2 hibapontom lenne a 8 helyett..annyira bosszant


áhh mindegy, csak hangosan gondolkodom

2013. jan. 28. 17:08
 8/11 anonim ***** válasza:
Sajnos a tanárnak van igaza. Egy dolgozatban minden szájbarágósan kell leírni, és rendszerezetten.
2013. febr. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
oké, de hogyha utána kérdezi, hogy azt hogy számoltad ki és ott helyben elmondom az miért nem ér meg neki legalább 3 pontot? (a 6 helyett)
2013. febr. 7. 14:47
 10/11 anonim ***** válasza:

Sajnos utólag már felesleges megkérdeznie.

Ha ugyanis lelested volna a dolgozat alatt a megoldást valakiről, akkor azóta megkérdezhetted volna, hogyan is kellett kiszámolni.

Ezért érdemes megkérni a tanárt, hogy egy másik feladatot felelés formájában megoldhass előtte. Ott egyértelmű, hogy tudod-e az anyagot.


(Szerintem ezen már ne idegesítsd magad, legközelebb csináld úgy, ahogy a tanár elvárja, a mostani esetet meg könyveld el tanulópénznek...)

2013. febr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!